Harita

Sivas Uçak Bileti Fiyatları

Kültürel zenginlikleri ile Türkiye'nin önemli şehirlerinden olan Sivas uçak bileti seçenekleri Skyscanner'da bulunuyor. Özellikle kültürel ve turistik geziler için ziyaret edilen kent için en uygun bilet seçenekleri Skyscanner web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden görüntülenebiliyor. Sivas'a uçuşu bulunan tüm havayollarının uçuşlarının yer aldığı, farklı siteler üzerinden satışa sunulan biletlerin karşılaştırılabildiği arayüz üzerinden en iyi fırsatlar kolaylıkla yakalanabiliyor. Sivas seyahatiniz için uçuş tarihlerinizi henüz netleştirmediyseniz, yılın en avantajlı biletlerinin hangi aylarda satışta olduğunu grafik üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Fiyat grafiği üzerinden yılın en iyi fiyat sunan ayı için bilet alabilir veya dilediğiniz fiyatı bulamadıysanız bilet üzerine alarm kurarak "fiyat alarmı" ile indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Skyscanner "haber kaynağı" ile düzenli bülten erişimine sahip olabilirken avantajlardan anında haberdar olmanın keyfini sürebilirsiniz.

Sivas Nuri Demirağ Havaalanı

Türkiye'nin hemen hemen tüm illerinden Sivas'a direkt ve aktarmalı uçuşlar bulabilirsiniz. Hem iç hat hem de dış hat uçuşlar yapılan Nuri Demirağ havaalanı, 1957 yılından bu yana hizmet veriyor. Yenileme çalışmaları ve inşaatlar sonrası modern mimariye kavuşan Sivas havaalanı günümüzde 3.000.000 kişiye hizmet verebilecek kapasite bulunduruyor. Son halini 2010 yılında alan Sivas havalimanından iç hat uçuşlarda Pegasus, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları gibi firmalarla uçuş yapılabiliyor. Havaalanı, şehir merkezinden 23 km uzakta konumlanıyor. 24 saat, kesintisiz hizmet veren havaalanında cafe ve restoranların yanı sıra ATM, sağlık ünitesi gibi bölümler de yer alıyor.

Sivas Nuri Demirağ Havaalanı Transfer

Sivas Havaalanı'dan belediye otobüsleri, özel yolcu otobüsleri, taksiler, özel araç ve rent a car araçlar ile transfer gerçekleştirilebiliyor.

Özel otobüsler

Havaş otobüsleri Sivas Havaalanı'nda da yolcu taşırken sefer saatleri ve ücretleri hakkında şirketten bilgi alınabiliyor. Sefer saatleri Sivas uçak seferleri ile uyumlu olarak belirlenen otobüsler yolcuların ulaşım ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılıyor.

Belediye otobüsleri

Belediye hizmetlerinden yararlanarak ücret karşılığında havaalanı şehir merkezi arasında çalışan otobüsleri de kullanabilirsiniz.

Taksi

7 gün 24 saat havaalanında çalışan taksiler ile de dilediğiniz yere zahmetsizce ulaşabilirsiniz.

Araba

Havaalanından şehir merkezi 25 km mesafede bulunuyor ve araba ile yaklaşık olarak 30 dakika içinde merkeze ulaşılabiliyor.

Araç Kiralama

Avis, Budget, Enterprise, Sixt, Miray Rent a Car gibi firmaların filoları ile araba kiralama hizmeti verdiği havaalanından kiralama yapılabiliyor. Sivas seyahati öncesinde araç planlamasını yapmak isteyen yolcular araba kiralama işlemleri için Skyscanner'ı kullanabiliyor. Sivas uçak bileti fiyatları karşılaştırılırken müşteriler istekleri halinde kolaylıkla "otel arama" ve "araç kiralama" da yapabiliyor. İşlemler Skyscanner mobil uygulaması üzerinden de kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Sivas Şehir Rehberi

Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden olan Sivas'ın tarihini Sivas Kalesi'ni gezerek öğrenmeye başlayabilirsiniz. Tarihi MÖ. 2000 yıllarına kadar uzanan kalenin dışında şehirde Roma imparatorluğundan, Selçuklulara kadar pek çok farklı medeniyetin izleri görülebiliyor. Tarihi zenginliklerinin yanında doğal güzellikleri de öne çıkan şehirde birkaç günlük bir gezi planı şehri rahat rahat gezmeniz için rota oluşturmanıza yardımcı olabiliyor.

Sivas'ta kentin ikonu olarak anılan Medreseler gezilmeye değiyor. Bürüciye, Çift Minareli Medrese, Gök Medresesi, Sifaiye gezilecek medreseler arasında bulunuyor

Türbe ve camilerin tarihi eserler arasında sıklıkla göze çarptığı şehirde Ulu cami, Kale cami, İzzettin Keykavus türbesi, Ahi Emir Ahmet kümbeti gezilebiliyor.

Kesik Köprü, İnönü Konağı, Eğri Köprü, Boğaz Köprüsü, Subaşı Hanı, Susamışlar Konağı, Behram Paşa Hanı, Pir Sultan Abdal'ın evi, Alacahan Kervansarayı kentin diğer cazibe merkezlerini oluşturuyor.

Doğal güzellikleri ile tanınan Sivas'ta Gökpınar ve Hafik Gölü'nü, Paşa Fabikası Parkı'nı, Sizir Şelalesi'ni, Şuğul Vadisi'ni muhakkak görmelisiniz.

Kış sporlarına meraklıysanız Yıldız Dağı turizm merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Etnografya, Arkeoloji ve Aşık Veysel müzeleri kentin önemli müzeleri arasında sıralanıyor.

Hamamları meşhur olan Sivas'ta termal tesislere de rastlayabilirsiniz. Tedavi için Sivas uçak bileti alarak termal tesislere gelen hastaları da kentte sıklıkla görebilirsiniz.

Sivas Şehir İçi Ulaşım

Sivas'ta şehir içi ulaşım için tek alternatif otobüs olarak gösteriliyor. Kentin neredeyse her noktasında kullanılan otobüslerin seferlerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Taksi duraklarının bir hayli sık bulunduğu kentte özellikle gece saatlerinde taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Sivas'ta gece ulaşım araçlarını kullanacaksanız, geç saatlerde taksiyi tek alternatif olarak görebilirsiniz.

Sivas Yemekleri

Yöresel yemekleri ile tanınan Sivas'ta, yalnızca yemek yemek için ucuz Sivas uçak bileti bulup kente gelenleri bile görebilirsiniz. Kesme aşı, baviko, kelle tatlısı, sirok, mercimek badı, pezik turşusu, peskütan çorbası, Sivas katmeri gibi yemekleri muhakkak yemelisiniz. Kente ilk kez gelenlerdenseniz kentin mantısı olarak tanımlanabilecek hingeli de yemeden dönmemelisiniz. Kışlık sübüra, yolluk kete almadan yola çıkmamanızı da hatırlatmamız gerekiyor. Lezzetleri ile damak çatlatan Sivas, yöresel mutfağı ile İç Anadolu bölgesinin yıldızı olarak tanınıyor.

Sivas'ta Nerede Kalınır?

Sivas'ta şehir merkezinde ve Divriği bölgesinde pek çok otel bulunuyor. Hem turistik hem de iş seyahatleri için konaklanabilecek 3 ve 4 yıldızlı pek çok otelin yer aldığı şehirde özellikle bahar ve yaz aylarında kampçılara da rastlanabiliyor. Kentte bulunan doğal kamp alanlarında da turistik konaklamalar gerçekleşebiliyor. Eğriçimen yaylası ve Gökpınar gölü çevresindeki kamp alanlarından yararlanabilirsiniz. Termal ve kaplıca tesislerinin yer aldığı Sivas'ta bu tesislerde de konaklayarak şifa bulabilirsiniz.

Skyscanner mobil uygulamasını hemen indirerek fırsatları takip edebilirsiniz.

"Bu bilgiler yazının yazıldığı Aralık 2017 tarihinde geçerlidir."

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Sivas yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.