Harita

Danimarka Uçak Bileti Fiyatları

Dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı Danimarka, Baltık Denizi ve Kuzey Denizinde bulunan kıyıları, doğal güzellikleri, Rönesans döneminden kalma mimari yapıları, görkemli kiliseleri ve Vikingliler döneminden günümüze dek ulaşan kaleleriyle Avrupa’nın kuzeyinde muhteşem bir ülke. Dünya genelinde yapılan “mutluluk araştırmalarında”  bu güzel ülkenin başkenti Kopenhag’da yaşayanlar ilk beş arasında bulunuyor. Kış aylarını soğuk ve oldukça sert geçiren ülkeyi keşfetmek için yaz ayları en ideal zaman. Haziran ayı başından, Eylül ayı sonuna kadar her karışını keyifle dolaşacağınız Danimarka’ya Türkiye’ den düzenli uçak seferleri yapılmakta. Başkent Kopenhag için uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saat sürmekte. Ziyaretiniz öncesinde Danimarka vizesi almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Danimarka’nın başkent Kopenhag dışında diğer önemli kenti Odense’dir. 

Nisan ve Eylül ayları arasında açık olan Trivoli Bahçeleri, kenti ziyaret ettiğiniz dönemde ziyarete açıksa başkentte ilk ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri. Zamanın kralı “bu kenti Amsterdam’a benzetin” buyurmuş ve Kopenhag bir kanallar kenti olarak gelişmiş, bu güzel kenti kanal gezintileriyle keşfetmeyi sakın ihmal etmeyin. Danimarka mimarisine uygun şekilde inşa edilen farklı renklerdeki pastaları andıran evlere kent merkezinde sıkça rastlayacaksınız. Liman bölgesinde yoğunlaşan evler kelimenin tam anlamıyla harika görüntüler sunmakta. Kopenhag yakınlarında bulunan Dragor balıkçı köyünde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Başkent Kopenhag hem kültürel hem de mimari anlamda çok zengin bir kenttir. Danimarka Ulusal Müzesi, Rosenborg Kalesi, Nyhavn Liman Bölgesi, Citadel (eski şehir), Deniz Kızı Heykeli, Kastellet, Round Tower, Oresund Köprüsü başkentte görmeniz gereken yerlerden sadece birkaçı. Kent merkezinde bulunan turizm bilgilendirme ofislerinde bu olağanüstü güzellikle ve özellikte kenti hakkıyla gezebilmek için hazırlanan yönlendirici broşürlerden mutlaka edininiz. Kent merkezinde bulunan Radhuspladsen Meydanında bulunan etkileyici devlet binalarını görünüz ve 106 metre yükseklikteki kuleye çıkarak kenti tepeden fotoğraflayınız. Kopenhag yakınlarında bulunan Helsingor kasabası, meşhur Hamlet Operasının yazılmış olduğu Kronborg Sarayına ev sahipliği yapmaktadır. Görkemli mimarisiyle bu ünlü yapıyı mutlaka görünüz.

Adını İskandinav tanrısı “Odin”den alan Odense’yi yürüyerek dolaşmanız mümkün. Bin bir çeşit çiçeği bir arada görebileceğiniz Andersen bahçeleri kentin en önemli cazibe merkezi. Danimarka’daki kırsal yaşamın sürdüğü geleneksel yapıdaki binalar yeniden inşa edilerek oluşturulan Funen kasabası,görmekten muazzam keyif alacağınız bir yer. Kentteki bir diğer önemli cazibe merkezi de; Güney Amerika’daki bitki çeşitliliğini görebileceğiniz, deniz altı yaşamını izleyebileceğiniz Oceanium.  Mutlaka görünüz.

Danimarka mutfağı Türklerin damak tadına gayet uygun lezzetler barındırır. Kuşkonmaz, patatesli pırasa çorbası, ringa ve somon balığından yapılan lezzetli tabaklar, kabuklu deniz ürünlerin ve mutfak kültürlerinin temelini oluşturan ve bir tür tereyağlı ekmek olan “smorrebroddan”ı mutlaka deneyin. Medeniyetin, kibar ve mutlu insanların ülkesine hoş geldiniz. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.