Harita

Århus Uçak Bileti

Danimarka Krallığı’nın ikinci büyük kenti olan Aarhus; Yülen Yarımadasında bir liman kentidir. Aarhus Limo Uluslararası Havaalanı kente çok yakın bir konumda bulunmaktadır.  Kış aylarının soğuk yaşandığı Aarhus’a gitmek için en ideal dönem; Haziran-Eylül ayları arasında kalan zaman dilimidir. Türkiye’den çıkışlı uçuşlarda, kente aktarmalı olarak ulaşmak mümkün. Şehir içi ulaşımın oldukça düzenli olduğu kentte bisiklet en fazla kullanılan ulaşım aracıdır. Kentin birçok noktasında bulunan bisiklet istasyonlarından kiralayacağınız bir bisikletle bu güzel bölgenin keyfini çıkarın. Dünyada bini aşkın havayolunu ve online seyahat acentesini tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak incelemenize sunan Skyscanner ile her zaman her yere en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz. Hem zamandan, hem paradan tasarruf etmek için Skyscanner’ın ödüllü ucuz uçak bileti arama motorunu tıklayın.

Kentin gezilip görülecek yerleri arasında kent katedralinin önemi çok büyük. 12.yüzyıldan kalan ve denizcilerin koruyucu azizi St.Clemens’e adanmış olan görkemli katedral Kuzey Avrupa’nın en yüksek kilisesidir. Mutlaka görünüz. Hayat kalitesinin çok yüksek olduğu Aarhus’da sanat ve kültür gündelik hayatta iç içe geçmiştir. Kentin sokakları renkli kafe ve restoranlarla doludur. Hemen her ay düzenlenen opera, dans ve müzik dolu etkinlikler, oldukça dinamik bir hayatı olan kentte katılabileceğiniz kültürel aktiviteler arasındadır. Aarhus düz ve ormanlık bir alan üzerine kurulmuştur. Kent tarihi binaları kadar doğal güzellikler açısından da son derece zengindir. Kentin geçmişinde kullanılan eski binaların kopyalarından oluşan ve Dan yaşamının canlandırıldığı Den Gamle By şehrin geçmiş yaşamı hakkında bilgi verecektir. 1700’lü yıllardan 1900’lere kadar kentin geçmişinde yer alan bütün mimari örneklerin tasarlandığı bu küçük kasabanın tam ortasından ufak bir dere geçmekte. Yel değirmenleri, panayır, at arabaları ve eskiye dair birçok obje ve eşya ile canlandırılan geçmiş hayat, sizi bambaşka diyarlara sürükleyecek güçte. Mutlaka görünüz. Aros Modern Sanat Müzesi ve Art City sanat ve kültüre verilen öneme binaen görülmesi tavsiye edilen mekânlar arasında.

Aarhus genç ve dinamik bir nüfusa sahip, bu kent ülkenin en önemli üniversitelerinden birine ev sahipliği yapıyor. Genç nüfusun etkisiyle oldukça hareketli bir gece hayatının olduğu kentte, gece kulupleri ve barların yüksek volumde çalan müziklerine kendinizi kaptırabilirsiniz. Özgürlüklerin sınırsızca yaşandığı yerlerden biri olan Aarhus’ta eğlencenin tadını çıkarın.

Ülke mutfağı et ve balık ağırlıklı. Meşhur Danimarka köfteleri, kurutulmuş veya taze deniz ürünlerini mutlaka deneyin. Som balığı ve Danish ekmeğinin de tadına mutlaka bakın. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Århus yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.