Kopenhag otellerini karşılaştırın, tasarruf edin

Üzgünüz, 30 geceden daha uzun konaklamaları desteklemiyoruz.

En iyi Kopenhag otellerini haritamızda arayın

Kopenhag bölgesinin veya ziyaret etmek istediğiniz yerlerin yakınındaki otelleri bulmak için haritamızı kulanın.

En iyi Kopenhag otelleri. Değerlendirmeleri okuyun

İçiniz rahat olsun, konaklamanız için mükemmel bir seçim yaptınız. Rezervasyon yapmadan önce gerçek misafirlerin değerlendirmelerini okuyun.

Daha fazla otel gör

Kopenhag - Oteller

Danimarka’nın başkenti Kopenhag İskandinavya’nın en önemli finans ve iş merkezlerinden biridir. Dünyanın en zengin üçüncü şehri olan Kopenhag ziyaretçilerine birbirinden değerli kültürel eserleri, restoranları ve gece kulüpleriyle eğlenceli bir seyahat vaat ediyor. Meşhur Tivoli Bahçeleri, Christianborg Sarayları, Rosenberg Kalesi, Frederik’s Kilisesi, müzeler, sanat galerileriyle Kopenhag İskandinav dünyasının en cazip kentlerinden biridir. Her yıl milyonlarca turistin akınına uğrayan güzel şehirde konaklama seçenekleri çok geniş. Kopenhag yeme, içme konularında olduğu gibi konaklama açısından da Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden biri.

 

Kent merkezi sayılan Indre By ve güneybatıdaki Vesterbro en fazla tercih edilen konaklama alanları. Kopenhag otellerinin önemli bir kısmının yer aldığı Indre By bölgesi şehrin en önemli turistik merkezi. Indre By’da ortaçağ’dan kalma tarihi kent merkezi bulunmakta. Kiliseler, tarihi binalar, dar sokaklarıyla trafiğe kapalı bölge, konaklama açısından da son derece cazip seçeneklere sahip. Bu bölgede konaklamak isteyen ziyaretçiler kentin en pahalı bölgesinde konaklamak istediklerinin bilincinde olmaları gerekiyor. Vesterbro ve Indre By arasında kentin en önemli turistik merkezi olan Tivoli yer almakta. Tivoli’de konaklamak isteyen gezginler kentte bulunan tüm aktivitelere kolayca ulaşabilme olanağına sahipler.  Kentin önemli müze ve sanat galerilerine çok yakın konumda olan Tivoli bölgesinde 2 yıldızlı otellerden 4 yıldızlı otellere kadar değişik yelpazede seçenekler mevcut. 2 yıldızlı otellerde uygun rakamlar karşılığında içinde buzdolabı, çay/kahve makinesi, uydu TV içeren geniş odalarda konaklayabilirsiniz. Vesterbro’da bulunan tren garının arka kısmına düşen bölgeler kentin en ucuz otellerini barındırıyor. Temiz oda ve banyo tarzında konaklanan odaların yanı sıra bu bölgede uygun rakamlara konaklanabilecek hosteller de yoğun. Şehir merkezinin biraz dışında bulunan Christianshavn Kopenhag’ın en ilginç bölgelerinden biri. Konaklama konusunda genellikle iki veya üç yıldızlı otellerin yoğun olduğu bu bölge Arnavut kaldırımlı sokakları, kanal boyları ve Hollanda sitili evleriyle görmeye değer muhteşem bir bölge. Amsterdam’ı andıran, kendi yönetimine sahip Christiania Özgür Şehri mutlaka görmeniz gereken bir yer. Oda kahvaltı tarzında kiralanan alanların bulunduğu bölgede, merkezle karşılaştırıldığında çok daha uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz. Yine bu bölgede bulunan kiralık apartman dairelerinde uygun rakamlara kalabalık gruplar rahatlıkla konaklayabilirler.

 

Kopenhag konaklama açısından pahalı bir kent olarak bilinse dahi uygun rakamlarla hizmet sunan konaklama alanlarına Skyscanner aracılığıyla ulaşmanız zor değil. Yılın belirli dönemlerinde uygulanan kampanyaları ve indirimli fiyatları Skyscanner’ın otel arama uygulaması sayesinde takip edebilirsiniz.