Harita

Billund Uçak Bileti Fiyatları

Billund, Danimarka’da nüfusu 6 binin biraz üzerinde, oldukça küçük bir kasabadır. Yutland Yarımadası’nda yer alan kasaba, dünyanın en ünlü şirketlerinden LEGO Group’a ve şirkete ait olan bir eğlence parkı olan Legoland’a ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.  Şirketin ürünlerinin %90’ının üretildiği fabrika da Billund’da bulunmaktadır. Çocuklar için tam bir cennet olan Danimarka’nın bu sevimli kasabasını ziyaret etmek için Skyscanner arama panelini kullanarak farklı havayollarının Billund uçak bileti fiyatlarını kıyaslayabilirsiniz. Skyscanner sizi seçtiğiniz havayolunun ya da seyahat acentesinin sayfasına yönlendirip, rezervasyon işleminizi yapmanıza yardımcı olur.

 

Billund, Legoland sayesinde turistler, özellikle de çocuklu aileler için çok popüler bir destinasyondur. Yıllık 2 milyona yakın ziyaretçisiyle, Kopenhag dışında ülkenin en çok turist çeken yeridir. 50 milyonun üzerinde LEGO parçasının kullanıldığı Legoland, çocuklar için bir yandan eğlenirken bir yandan yaratıcılıklarını kullanabilecekleri bir çekim merkezidir. Legoland’da yetişkinler için de içlerindeki çocuğu keşfedecekleri aktiviteler düzenlenmektedir.

 

Billund’da yapılacak diğer etkinlikler arasında, Billund Rundflyvning olarak anılan, küçük, pervaneli uçaklarla yapılan kısa uçak turları bulunmaktadır. Bu turlar, hem Legoland’ı hem de Billund ve çevresinin etkileyici doğa dokusunu kuşbakışı görmek için oldukça idealdir.  Lalandia Billund, 10 bin m²’lik kapalı alana sahip bir su parkıdır. Bölgede bulunan Givskud Hayvanat Bahçesi de ziyaretçiler tatafından rağbet görmektedir.

 

UÇUŞ

 

Billund’a, kasabanın yaklaşık 2 km kuzeydoğusunda yer alan Billund Havalimanı hizmet vermektedir. Billund Havalimanı, ülkenin en yoğun ikinci havalimanıdır. Özellikle düşük bütçeli havayollarının tercih ettikleri Billund Havalimanı’ndan Avrupa’nın birçok kentine tarifeli seferler düzenlenmektedir. Ayrıca yaz sezonunda dünyanın farklı yerlerindeki turistik merkezlere charter uçuşlar yapılmaktadır. Türkiye’den sene boyunca İstanbul’dan ve yaz sezonunda da Bodrum ve Antalya’dan uçuşların bulunduğu Billund’u ziyaret etmek için Skyscanner’ın yüksek hızlı arama yapma özelliği ile seçtiğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Billund uçak biletini bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Danimarka bir Avrupa Birliği üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Danimarka’yı ziyaret edebilmek için Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Schengen vizesi Danimarka dışında başka bir ülkeden alındığı takdirde, Danimarka’ya giriş yapabilmek için ilk olarak vize alının ülkenin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Ülkenin resmi dili Danca, para birimi ise Danimarka Kronu’dur.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Danimarka’nın havası genel olarak öngörülemese de, Billund ülkenin geri kalanına göre daha az yağmur ve yağış alan havasıyla oldukça ılıman bir iklime sahiptir. Şubat en soğuk ay iken, Haziran, Temmuz ve Ağustos en sıcak aylardır. Billund’u ziyaret etmek için en iyi zaman, birçok kültürel aktivitenin de düzenlendiği yaz aylarıdır. Kasabanın en çok ziyaretçi çeken yeri Legoland, Mart’tan Ekim’e kadar gezilebilmektedir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Billund yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Billund şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Billund.
Delta, KLM Cityhopper, Singapore Airlines, KLM, Danish Air Transport, Novair, Kenya Airways ve Air Mauritius, Billund yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Billund yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.