Harita

Bolivya Uçak Bileti Fiyatları

Doğanın en bakir halini görmek için yapmanız gereken bir Bolivya uçak bileti alarak, el değmemiş doğası ve etkileyici kültürü ile büyüleyici bir seyahate çıkmak.

Bir Güney Amerika ülkesi olan Bolivya, adını Güney Amerika‘nın kahramanı olarak bilinen Simon Bolivar’dan almış. Doğası ve kültürüyle bozulmadan kalan ülkelerden biri ve el değmemişliğin gizemi, keşfedilmeyi bekleyen doğası ile kelimenin tam anlamıyla büyüleyici bir destinasyon.

Bolivya‘nın başkenti Sucre şehri  ancak UNESCO‘nun Dünya Tarihi Mirasları listesinde yeralan ve dünyanın en yüksek başkenti olarak bilinen La Paz, ülkenin idari başkenti olarak kabul edilmektedir.  

Nüfusu 10 Milyonu aşan Bolivya, dokuz farklı idari bölgeye ayrılmış ve her bölgenin kendi başkenti bulunmakta. En büyük şehirleri ise Santa Cruz, El Alto, La Paz ve Cochabamba‘dır. Yoğun olarak İspanyolca‘nın konuşulduğu ülkede yabancı dil konuşma oranı oldukça düşük.

Son derece renkli bir kültüre sahip olan Bolivya, Avrupa ülkeleri dışında alternatif tatili tercih eden turistlere, beklentilerinin çok üstünde deneyimler vadetmekte. Değişmeden yaşatılan gelenekleri, 2000 yıldır devam eden Oruro Karnavalı, rengarenk geleneksel giysiler içindeki kadınları, yerel pazarları resimleyebileceğiniz inanılmaz kareler.

Bolivya‘nın olağanüstü manzaralara sahip, uçurumlu dağ yolları biraz korkutucu olmakla birlikte, tecrübeli şoförlerler ve rehberler eşliğinde yapılan yolculuklarda, korku yerini heyecana ve büyüleyici manzaranın hazzına bırakır.

Dünyanın en yüksek başkenti olarak bilinen La Paz aynı zamanda ülkenin ticari merkezi. Yaklaşık 4000 metrelerde bulunan şehrin rakımından dolayı küçük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ay Vadisi şehrin hatta ülkenin simgelerinden biri. Birçok doğa sporuna son derece elverişli olan bölgede bulunan kayak merkezleri ilgi çekerken, dağ yürüyüşleri ve tırmanışlar, dağ bisikleti gibi bir çok aktivite mevcut.

La Paz‘a yaklaşık üç saat mesafede bulunan ve çok eski bir yerleşim alanı olan Tiwanaku antik kenti, müzesi, tonlarca ağırlıktaki heykelleri ile İnka Uygarlığı hakkında ipuçları vermekte.

Sucre ise oldukça güzel bir şehir, Kolonyal mimarinin dikkat çektiği şehir ayrıca tarihi dokusu ile de turist çekmekte. Gümüş madenleri ile bilinen Potosi şehri, yerel pazarları ile de görülmeye değer.

Che Guevara’nın öldürüldüğü şehir olan Valle Grande, bu özelliğiyle ziyaretçi akınına uğramakta.Şehirde Che Guevara‘nın anıt mezarı, öldürüldüğü yer olan La Higuera köyü, öldüğünde konduğu hastane morgu ziyaret edilmekte.

Olağanüstü bir coğrafi oluşum olan Uyuni Tuz Gölü, Peru sınırlarına da uzayan İnkaların ilk insanın doğduğu yer olduğuna inandığı ve kutsal saydığı Titicaca Gölü, muhteşem patikaları ve doğası ile hayran olacağınız, İnka kalıntılarının bulunduğu  Güneş Adası ve vadilerinde at binerek, özgürlüğü iliklerinizde hissedebileceğiniz Tupiza,  Bolivya‘da bilinmesi gereken yerler.

Henüz çok fazla keşfedilmemiş bir tatil destinasyonu olan Bolivya‘da oldukça farklı bir damak tadından söz edilebilir. Ant dağlarında yaşayan, alışık olmadığınız hayvan türlerinin etleri temel yiyeceklerdir, etin yanısıra patates ve mısır yoğun olarak kullanılmakta.

El dokuması, Alpaka yünü ile yapılmış ürünlerin oldukça ilgi gördüğü ülkede ayrıca el yapımı bir çok hediyelik eşya bulmak mümkün.

Vizesi seyahat edilen destinasyonlardan biri olan ülkeye Türkiye‘den direkt  uçuş bulunmamakta ancak Skyscanner binlerce uçuşu saniyeler içerisinde tarayarak, en uygun aktarmalarla, en ucuz Bolivya uçak biletini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.