Harita

Maldivler Uçak Bileti Fiyatları

Hint Okyanusunda bulunan Maldivler, resmi adıyla Maldivler Cumhuriyeti, 1200 adadan oluşan bir adalar devletidir. Türkiye’den 8-9 saatlik bir uçuşla gidebileceğiniz ülkenin başkenti ve ticari merkezi Male’dir. Maldivler ile Türkiye arasında ki saat farkı ikidir. Ülkenin para birimi Rufiyaa olsa da, Amerikan Doları gündelik hayata girmiş ikinci para birimidir. Maldivler, Türklere vize uygulamayan devletler arasındadır. Geçerli bir pasaport ve ucuz bir uçak bileti, yeryüzü cennetlerinden biri olan Maldivler’e uçmanız için yeterli! Başkent Male’de bulunan Male Uluslararası Havaalanına, THY ve Atlas Havayolları ile direkt ulaşmak mümkün. Dubai aktarmalı Fly Emirates ve Qatar Havayolları da alternatif bir uçuş rotası olabilir. Male Uluslararası Havaalanına ulaştıktan sonra tatilinizi deniz kum güneş üçgeninde geçirmek istiyorsanız, yalnızca deniz ulaşımının olduğu ülkede, etrafınızdaki yüzlerce adadan birine tekne ile gidebilirsiniz. Eğer bir gezginseniz ve Maldivler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız başkent Male’de vakit geçirmenizi öneririz. Ülkede hemen herkesin İngilizce bildiğini,İngilizce biliyorsanız ülke halkıyla iletişim konusunda bir sorun yaşamayacağınızı da ekleyelim. Zamanlama olarak Ocak-Temmuz ve Eylül-Ekim ayları arasında kalan dönemin , Maldiv seyahatiniz için en uygun dönem olduğunu da hatırlatalım.

Turistik adalardan öte, Maldivler’de hayat ve bu ada ülkesinde yaşayan halk üzerinde fikir sahibi olmak isteyen gezginler için kent merkezinde bulunan balık pazarı ilk durak olmalı. Turizmden sonra, yerli halkın en büyük geçim kaynağı balıkçılık. Sabahın erken saatlerinde balığa çıkan Maldiv yerlileri, tuttukları rengârenk ve farklı lezzetlere sahip balıkları, balık pazarının hareketli ortamında sergilemekte. Kentin önemli tarihi eselerinden olan Cuma Camii, 17.yüzyılda yapılmıştır. Sultan Parkı ve Müzesini, Cuma günleri dışında ziyaret edebilirsiniz.11. Yüzyılda İslam dinini seçen ülkede, İslam öncesi ve sonrasına dair eserler sergilenmektedir. İslamik Merkez ve içinde bulunan büyük camide 5.000 den fazla insan aynı anda ibadet edebilmektedir. Hem geleneksel hem de modern mimariden izler taşıyan Başkanlık Sarayı ise Male’de görmenizi tavsiye ettiğimiz en önemli eserlerden biridir.

Tamamı Müslüman olan ülkede, alkol satışı yalnızca turistler için ve otellerde yapılıyor. Ülkeye alkol sokmanız mümkün değil. İçme suyunun çok pahalı olduğu ülkeye dileğiniz kadar şişelenmiş içme suyu götürebilirsiniz. Kıyafet sorunu yok, otellerin bulunduğu adalarda dilediğiniz şekilde dolaşıp, güneşlenebilirsiniz. Maldivler’de her ada doğal lagünlerle çevrelenmiştir. Lagünler adaları şiddetli rüzgâr ve dalgalardan koruyarak denizin adeta bir göl görüntüsü vermesini sağlamaktadır. Maldivler’de deniz suyu maviden yeşile uzayan bir sakinlikte, huzurla uyumaktadır. Dalmaya meraklıysanız, lagünleri çevreleyen mercanlar arasında göreceğiniz su altı dünyasının renkliliğini ve görkemini başka bir yerde bulmakta zorlanabilirsiniz.

Deniz seviyesinden en yüksek noktanın 2.4 metre olduğu, beyaz kum tepeleri, deniz üzerine kurulu bungalow ve sahil bungalowlarıyla süslenen bu güzelim ada ülkesi, her insanın ömründe bir defa da olsa mutlaka görmesi gereken güzellikler taşıyor. Adaların üzerine bulunan resortlarda (her adada bir tek otel bulunuyor) sunulan eğlencelerin dışında Maldivlerde tatil, deniz, güneş ve huzur anlamını taşıyor. Gece hayatı sevenler için çok renkli bir ülke olmadığını belirtmek gerekiyor. Adanın, turizmden sonra en önemli ekonomik girdisi olan balıkçılık, Maldivlerin leziz mutfağını oluşturmakta. Her çeşidini denemenizi mutlaka öneririz. Son olarak; Maldivler’e gitmeden önce güçlü güneş kremleriniz, deniz ayakkabılarınız ve fotoğraf makineniz yanınıza mutlaka almanız gerekenler arasında, sakın unutmayın.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.