Harita

Belçika Uçak Bileti Fiyatları

Belçika`ya seyahat

Tek bir uçak bileti ile size bir çok kültürü bir arada tanımayı öneriyoruz

Nasıl mı?

Bir Belçika uçak bileti alarak.

Belçika veya resmi adıyla Belçika Krallığı, Kuzey Denizi kıyısında, Batıda Hollanda ile Fransa arasında konuşlanmış üç federeal bölgeden oluşur.

Farklı kültür ve lisanlara ev sahipliği yapan Belçika`da Başkent Brüksel Bölgesi`nde iki dil de resmi dil olarak kabul edilmekte ve kullanılmaktadır. Flaman Bölgesi`nde Flemenkçe resmi dil olarak kabul edilirken, Volan Bölgesi`nde Fransızca resmi dil olarak kabul edilmiş, küçük bir topluluk ise Almanca konuşmaktadır.

Bünyesinde 19 belediyeyi barındıran Brüksel bölgesi, Avrupa`nın başkenti olarak da adlandırılan Başkent Brüksel ile bilinir. Muhteşem mimarisi ve kültüru ile ziyaretçilerini oldukça etkileyen şehir, müzeleri, tarihi eserleri, renkli yaşamı ile Avrupa`nın en önemli turizm şehirlerinden biridir. Görülmeye değer saraylar, sanat ve tarih müzeleri Brüksel`i ziyaret için yeterli neden olabilir.

Flaman Bölgesi Belçika`nın Kuzeyinde, bir çok kanalın bulunduğu, ortaçağ sanatının tüm ihtişamına şahit olabileceğiniz bir bölge. Önemli şehirleri Brugge, Antwerp, Gent ve Haşelt`tir.

Brugge, tarihi günümüze taşıyan taş evleri, kanalları süsleyen her biri ayrı bir sanat eseri olan köprüleri ile modern yaşam içinde başınızı döndürecek bir tarihi dekora sahip. Kuğuların eşlik ettiği bir kanal gezintisi ya da at nallarının nostaljik sesleri eşliğinde bir fayton gezisi ile şehrin güzelliğine tanık olabilirsiniz. Ya da Markt Meydanı`nda ki kuleye çıkıp şehrin manzarasını buradan izleyebilir, meydanda ki birbirinden davetkar restoranlarda yemeğinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bölgenin bir diğer önemli kenti Antwerp Avrupa`da ki en eski tarihe sahip kentlerden biridir.Dünyanın dördüncü büyük limanına sahip olan şehir, Brüksel`den sonra Belçika`nın ikinci büyük şehridir. Şehir, ortasından akan Schelde nehri liman ticaretinde önemli rol oynar.

Gent ise Antwerp kadar büyük olmasa da bir liman ve üniversite şehridir. Ülkenin diğer şehirlerinde olduğu gibi Gent`de tarihi tüm ihtişamı ile gözler önüne sermekte.Ayrıca şehir, her yıl düzenlenen ve 10 gün süren Gent Festivali ile, festival döneminde 2 milyona yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Hasselt şehri ise Türkçe`nin konuşulan diller arasında olduğu, Belçika`nın en gelişmiş şehirlerinden biridir. Ülkenin en büyük üniversitesine sahip olan Leuven şehri, Brüksel`e Tren ile 25dakika mesafede, bisiklet şehri de diyebileceğimiz bir öğrenci şehri.

Belçika`nın üç federe bölgesinden biri olan Volan Bölgesi`inde resmi dil Fransızca olarak kabul edilmiş olsa da, Alman kökenli nüfusun yaşadığı bölgede resmi dil Almancadır. Ayrıca Volanlar kendilerine özgü bir lisan olan Volanca`yı günümüzde de kadar yaşatmayı başarmış kısıtlı da olsa bölgede hala konuşulmaktadır. Önemli şehirleri, bölgenin başkenti Namur, Tournai, Mons, Liege ve Charleroi`dir.

Avrupa`nın en küçük ancak yaşam kalitesi en yüksek ülkelerinden biri olan Belçika`da yemek kültürü denince akla ilk gelen patates ve çikolatadır. 200 ün üzerinde farklı yemeği bulunan patates, ülkede ki hemen her restoranda farklı bir şekilde menüde yer bulmakta. Dünyaca ünlü çikolataları ise yakınlarınıza alacağınız en iyi hediye olabilir. Tadına bakmanız gereken Belçika`ya özgü waffle ve karides dolması.

Belçika ziyaretlerinde Türk vatandaşları özel hizmet veya diplomatik pasaport taşımaları durumunda 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz giriş yapabilmekte, bu kategori dışında ki pasaport sahipleri ise Belçika uçak bileti alırken, vize başvurularını da yapmak zorundadırlar 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.