Harita

Portekiz Uçak Bileti Fiyatları

Portekiz, Avrupa’nın güneybatısında, İber yarımadasında bulunan, üç tarafı Atlas Okyanusuyla çevrili bir ülkedir. Atlas Okyanusu’nda bulunan Azorlar ve Madeira Özerk Bölgeleri de, Portekiz’e bağlıdır. Avrupa Birliği üyesi olan ülkeyi ziyaret etmeniz için Shengen vizesi almanız gerekmekte. Ülkede, para birimi olarak Euro kullanılmakta. Her mevsim ziyaret edilebilecek iklim özelliklerine sahip ülkenin başkenti, yedi tepe üzerine kurulmuş olan, Lizbon’dur. İstanbul’dan, THY ile 4,5 saatlik bir uçuştan sonra Lizbon’da bulunan Portela Havaalanı’na ulaşabilirsiniz. Porto, Lizbon’dan sonra, ülkenin en kalabalık, en fazla bilinen ve turist çeken şehridir.

Lizbon, tartışmasız bir şekilde Avrupa’nın en renkli, en ilgi çekici kentlerinden biridir. Rossio Meydanı, Orta Çağdan beri şehir merkezi olarak kullanılmasından kaynaklı olarak, görkemli yapılarıyla göz doldurmakta. Carmo Rahibe Manastırı, etkileyici mimarisiyle muhteşem bir yapıdır. Tagus Nehri civarında bulunan irili ufaklı kafeler ve restoranlarda dinlenmek için, bir kadeh şarap eşliğinde, bu güzel kentin ruhuna dokunun. Alfama Bölgesi, görmeniz gereken bölgelerden biridir. Belem Sarayı, Kâşifler Anıtı, Jeronimo Manastırı ve Belem Kulesinin bulunduğu Belem Meydanı, keşfedebileceğiniz sayısız güzelliklerle doludur. Kent dini yapılar açısından oldukça eski ve zengin bir portföye sahip. En eskilerinden olan, Lizbon Katedrali, Santa Engracia Kilisesi, Estrela Bazelikası’nı mutlaka görmelisiniz. Lizbon’da bulunan müzelerde sergilenen zengin kültürel miras, sanatseverler açısından kaçırılmayacak eserlerle dolu, mutlaka görünüz. Lizbon, her köşesinden tarih fışkıran çok özel bir kent, bu güzel kenti bir de mutlaka yukarılardan izleyin, Gloria, Lavra ve Bica asansörleri yedi tepeli kenti yükseklerden izlemek için özel yapılmışlar, kaçırmayın.

Porto, Portekiz’in ikinci büyük kentidir ve adıyla birlikte anılan şaraplarıyla tanınır. Douro Nehri kıyılarında, tepeler üzerine kurulu kent, muhteşem manzaralar sunmaktadır. Porto, UNESCO Dünya Mirası Statüsünde bir şehirdir. Meşhur Porto şaraplarının anavatanındasınız! Şarap yapımına meraklı gezginler, ilk adımından son aşamasına kadar şarap üretimini izleyebileceğiniz, şarap konuk evlerini mutlaka görmelisiniz. Şehir yürüyerek gezilecek kadar küçük ama tarihi ve dini eserler açısından oldukça zengin. Şehir Meydanı, Tarihi Köprü, Se Katedrali,Palacio de Cristal, Avenida dos Aliados Caddesi, Modern Sanat Müzesini mutlaka görünüz.

Portekiz’in kendine has müziği Fado, yani melankolik şehir müziği ile de ayrı bir yerde. Sokaklarda insanlar genellikle karnaval havasında yaşıyor, aralarına katılın ve bu güzel ülkenin sıcacık insanlarının arasına karışın. Portekiz mutfağı ise birbirinden farklı lezzetlerle dolu. Portekiz insanı, kültürel olarak yemeğe ayrı bir önem veriyor ve bu yüzden de her yemek onlar için, adeta tören niteliğinde. Pirinç, et, patates, deniz ürünleri ve balık en baş köşede. Pasta ve hamur işlerine de meraklı Portekizliler için, Morina balığından yapılan onlarca çeşit yemek çok ayrı bir yer tutuyor. Feijoada, Espetadas sizler için seçtiğimiz yerel yemekler arasında ve elbette Porto veya Madeira şarapları, mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında. Portekiz, çok renkli, çok çeşitli ve çok güzel bir ülke, hemen bavulunuzu hazırlayın. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.