Harita

Lizbon Uçak Bileti Fiyatları

Lizbon Uçak Bileti

Portekiz`in başkenti, aynı zamanda da en zengin ve en kalabalık şehridir. İber yarımadasının finans merkezi olan şehir Portekiz'deki bir çok uluslararası şirketin genel merkezine de ev sahipliği yapmakta.

Lizbon`un Istanbul ile oldukça fazla ortak yönü bulunmakta, Istanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur mesela, tramvayı ve inişli çıkışlı sokakları Istanbul`da hissettirir insana kendini. Ancak bunlar sadece benzerlikler, alacağınız bir Lizbon uçak bileti sizi bambaşka diyarlara götürecektir.

İş dünyasında ki önemi dışında Lizbon tarihi, sanatı ve kültürü ile de adından sözettirmekte. Dekoratif süslemelerin ön plana çıktığı bir sanat akımı olan Art Nouveau binalar, mozaiklerle bezenmiş caddeler,çini kaplı cepheleriyle her biri ayrı ayrı hayranlık uyandıran mimariye sahip yapılar Lizbon`un görülmesi gereken özelliklerinden sadece bir kısmı..

Lizbon belli bölgelerle anılmaktadır,bu bölgelerden biri olan Alfama, Lizbon`un en eski yerleşim alanıdır. 100 seneden daha eski evleri, daracık tarihi sokakları, tarihi kale ve kiliseleri ile bilinen bu bölgeye tramvay ile çıkmak mümkün.Tarihi Lizbon`u yaşatan bu bölge dışında şehrin merkezi diyebileceğimiz Baixa bölgesi şehrin alış veriş merkezidir, küçüklü büyüklü mağazalarda, hediyelik veya özel ihtiyaçlarınız için aradığınız herşeyi bulmanız mümkün. Bölgedeki en canlı ve hareketli bölge olan Santo Antao caddesi birçok mağazaya da sahip. Ayrıca yine bu cadde üzerindeki Lizbon’un en ünlü asansörü Santa Justa sizi şehrin en güzel sokaklarına sahip olan Bairro Alto`ya götürür. En iyi restoranların ve eğlenceli barların adresi burası. Parque das Naçoes bölümü ise kentin modern yüzü. Alışveriş merkezleri, akvaryum ve kafeleriyle aslında herhangi bir Avrupa şehrinden farkı yok bu bölgenin.Belem ise mesafe olarak merkeze biraz uzak olsa da, görülmeye değer tarihi yapılar olan Sarayları, köprüsü ve kesinlikle tadına bakmanızı tavsiye edeceğimiz Belem Tatlısı için kısa bir yolculuk yapmaya değer.Yine Belem`de beyaz taşlardan inşa edilmiş ve şehirdeki en önemli tarihi yapılarından biri olan Jerónimos Manastırı, ünlü Pertekiz edebiyatçıları Luís Vaz de Camões, Alexandre Herculano and Fernando Pessoa`nun ayrıca Vasco da Gama'nın mezarını barındırır.

Lizbon`u anlatırken UNESCO Dünya Mirası olan Masal Kasaba Sintra`dan sözetmemek olmaz. Lizbon`a trenle yaklaşık 1 saatlik mesafede, dağlarla çevrili bir ormanın ortasında yemyeşil, rüya gibi bir belde.Kasabada bulunan kraliyet sarayı ve Pena Sarayı size yolculuğunuzun tüm yorgunluğunu unutturacak. Ayrıca oyuncak müzesinde neredeyse 50 yıllık oyuncak bebek evlerini, askerleri, arabaları görebilirsiniz.Sintra mutlaka görülmesi gereken bir rüya şehir.

Acı,tutku,ask dolu “Fado”ları ile geceleri biraz melonkolik bir havaya bürünse de aslında Lizbon gece hayatıyla ünlü bir şehirdir.Tarihin gizemini taşıyan Bairro Alto semti, Lizbon gecelerine ev sahipliği yapar. Vazgeçilmez Fado evleri, kulüpler ve birçok eğlence mekanı geceleri sabahlara ulaştırmakta.

Damak zevkiniz ne olursa olsun severek yiyeceginiz bir tat bulabilirsiniz Lizbon`da ancak Lizbon, balık lezzetleri konusunda haklı olarak çok iddialı.En popular balık yemekleri ise mangalda pişirilmiş sardalye balığı ve balık kekleridir.

İstanbul`dan Lizbon`a hemen hergün direkt uçuş bulmak mümkün. Havaalanı şehrin merkezinde bulunmakta ve dolayısıyla havaalanında şehre ulaşım gibi bir sorununuz olmaz.Uçak biletinizi alırken havaalanından sonra ki sancılı süreci düşünmenize gerek yok.Havaalanından taksi veya metro ile otelinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Iyi tatiller.. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Lizbon yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.