Harita

Porto Uçak Bileti Fiyatları

Douro Nehrinin kıyılarından yükselen tepeler üzerine kurulan ve UNESCO Dünya Mirası statüsüne sahip güzel kent Porto, Portekiz’in ikinci büyük kentidir. Shengen vizesi ile ziyaret edebileceğiniz Porto kentine Türkiye’den direk uçuş bulunmamakta. Avrupa kentlerinden aktarmalı olarak uçabileceğiniz Porto için diğer bir ulaşım alternatifi, THY ile Lizbon’a uçmak ve Lizbon’dan otobüsle kente ulaşmak olabilir. Lizbon Porto arası otobüslerle yaklaşık olarak 3,5 saat sürmekte. Akdeniz iklim özelliklerinin yaşandığı bu şahane kenti ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi Mayıs-Ekim ayları arasında kalan dönemdir. Porto’da Temmuz ve Ağustos aylarında yılın en sıcak günleri yaşanmakta, sıcağı çok fazla sevmiyorsanız ziyaretinizi bu aylara denk düşürmemeniz tavsiye edilmektedir. Kent içinde metro ve otobüslerle her yere ulaşmak mümkün. Porto demek biraz da kaliteli şarap demek, leziz Porto şaraplarının anavatanındasınız, şarap severler için ayrıcalıklı bir kent olan bu güzel kenti gelin birlikte tanıyalım.

Şarap demişken, Porto şaraplarının yapımını ilk adımından, son aşamasına kadar izleyebileceğiniz şarap konuk evleri mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Turlar halinde düzenlenen ve uygun rakamlara yapabileceğiniz bu aktiviteye kentin her yerinden ulaşabilirsiniz. Porto çok şirin ve küçücük bir kent. Gezginlerin sevdikleri türden yürüyerek dolaşabileceğiniz kenti dolaşmak için, iyi bir yürüyüş ayakkabısı seçmeniz önemli. Kent merkezi yorulduğunuzda dinlenmek için keyifle zaman geçirebileceğiniz irili ufaklı sevimli kafelerle dolu. Aliados Meydanı kentin gerçek yaşam alanı, bu devasa alanın tarihi dokusuna ve hareketli atmosferine bayılacaksınız. Ribeia bölgesi bitişik nizam rengârenk evleri, evlerin hemen altında bulunan kafeleri, restoranları ve hediyelik eşya satan küçük dükkânları ile kentin ruhunu en yoğun hissedebileceğiniz yerlerin başında gelmekte. Porto kentinin en büyük kapalı pazar alanı olarak kurulan Bolhao Market, yerel lezzetlerin tadına bakacağınız dükkânlar ve aradığınız her şeyi bulabileceğiniz mekânlarıyla çok hareketli bir yer mutlaka görünüz. 12. Yüzyıla tarihlenen Porto Katedrali şüphesiz uğramaktan büyük keyif alacağınız bir mekân, terasından müthiş Porto ve Douro Nehri manzarasını izleyin. Sao Fransisco Katedrali Porto’nun en ayrıcalıklı dini mekânı, işlemeleriyle ile göz dolduran bu sanat eserini mutlaka görünüz. Sao Bento Tren İstasyonu, istasyondan çok devasa bir sanat galerisi görünümünde, yaklaşık 20.000 mavi çinili fayansı 1916 yılında Jorge Colaço tarafından işlenmiş, sakın kaçırmayın. Cedofeita ve Santa Caterina Caddeleri trafiğe kapalı ve Porto’luların en fazla zaman geçirdikleri caddeler arasında. Majestic Kafenin yer aldığı Catarina Caddesi popüler mağazaların sıkça yer aldığı bir bölge, Almas Şapeli, Cormo ve Carmelias Kiliseleri de oldukça yakın, yürüyerek gidebilirsiniz.

Porto’da yapılacak şey, görülecek yerler oldukça fazla, Casa de Musica, Battalha Meydanı, Şehir Parkı, Lello Kitapçısı (bir kitapçıdan fazlası) Kristal Palace Bahçeleri ve Şarap Müzesi bunlardan yalnızca bir kaçı.

Muhteşem lezzetlerin bir arada olduğu Portekiz mutfağı ağırlıklı olarak deniz ürünlerine ve çok lezzetli et yemeklerine dayalıdır. Tripeios, francesinha, bacalhau bu müthiş lezzetteki mutfaktan sizler için seçtiklerimiz, mutlaka deneyin. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Porto yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Porto şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Porto.
Delta, Capital Airlines, Transavia France, KLM Cityhopper, Singapore Airlines, KLM, transavia ve Kenya Airways, Porto yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Nisan, Porto yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.