Harita

Slovenya Uçak Bileti Fiyatları

 Slovenya Orta Avrupa’nın güneyinde yer alan, Yugoslavya Federal Cumhuriyeti’nden 1991 yılında ayrılarak bağımsızlığını ilan eden bir ülkedir. Eski federasyon ülkeleri arasında Avrupa Birliği’ne ilk kabul edilen ülkedir. Slovenya’ya seyahat için Şengen vizesi almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Adriyatik denizinde dar bir sahil şeridine de sahip olan ülkenin büyük bölümü Slovenya Alpleri ile kaplıdır. Avrupa kıtasının tam orta yerindeki bu küçük ama güzel ülkeyi ziyaret etmeniz için sebebiniz çok.

Tatil planlarınızı yaparken zamanınız esnekse, uygun koşullarda ucuz uçak bileti bulmak daha da kolay, hemen tarayıcınıza Skyscanner’ı ekleyin ve Slovenya’ya bir uçak bileti için rezervasyon yapın. Skyscanner’la yapacağınız rezervasyonlar ücretsiz, güvenilir ve çok kolay.

 

Slovenya yılın her mevsimi rahatlıkla ziyaret edilebilecek bir ülke. Ülkenin yarısından fazlasını kaplayan orman dokusu, ülke halkının yeşile olan sevgisi ve merakının şüphesiz en önemli kaynaklarından biri. Yemyeşil doğa ve kış aylarında karlarla kaplı dağlar bu sevimli ve küçük ülkenin en büyük zenginliklerinden. Kış tatilinizi planlarken Slovenya mutlaka düşünmeniz gereken destinasyonlar arasında olmalı. Yaklaşık 2 saat 10 dakika sürecek zevkli bir uçuşun ardından ülkenin başkenti olan Lubyana’ya varacaksınız. Slovenya’nın ünlü kayak merkezlerinden biri Kraniska Gora’ya ulaşmak için düzenli yapılan otobüs seferlerinden faydalanmanız mümkün. Uzun ve geniş pistleri kayak sporu için çok ideal, üstelik diğer ülkelere göre Slovenya’da yapacağınız kış tatilini çok daha uygun bütçelerle gerçekleştirebilirsiniz.  Zorluk derecelerine göre planlanmış parkurları, snow board ve diğer adrenalin sporları için hazırlanmış pistleri ile yarıyıl tatili için önerilebilecek merkezler arasında.

Sıcacık,  termal bir havuzda yüzerken etrafınızda snowboard ve kayak yapan insanların olduğunu hayal edin. Termal kaynaklar açısından da çok zengin bir ülke Slovenya. Termal sağlığa inanlar ve güzelliğine meraklı insanlar için bu bölgede yaşanacak Spa ve Wellness  seçenekleri geniş bir hizmet ağıyla sunuluyor, üstelik uygun fiyatla. Avrupa’nın kalbinde atan bu romantik ülkeyi kış tatiliniz için mutlaka düşünün.

Slovenya’da kış ve kayak tatilinin dışında yapılacaklar arasında; Bled gölü üzerinde bulunan barok mimari tarzının özgün eserlerinden biri olan kilise mutlaka görülmesi gerekenler arasında, Liubliana kalesi, Predjama kalesi ve UNESCO dünya mirası listesinde yer alan ve Avrupa’nın en fazla ziyaret edilen Skocian mağarası tavsiye edeceklerimiz arasındadır. Başkent Lubyana’nın barok ve gotik tarzı binalarını, cafelerini gezinin ve şehrin dokusunu içinize sindirin. Göller ve ormanlar ülkesi Slovenya, tatil yaparken güzellik ve uygun fiyat arayanlar için gözde bir ülke olmaya aday.

 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.