Harita

Ljubljana Uçak Bileti Fiyatları

Bir Slovak şehri

Slovenya’nın merkezinde yeralan başkenti Ljubljana aynı zamanda en büyük şehridir. Avrupa‘nın en yeşil, huzurlu ve güzel şehirlerinden biri olan Ljubljana, festivalleri, kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle  adından en çok sözettiren şehirlerden bir tanesi.

Tarihi dokusunun dikkati çektiği eski şehir ve modern yüzünü görevbileceğiniz yeni şehir olarak ayrılan ve ekonomik,kültürel ve sanatsal anlamda oldukça önemli bir yerde olan  Ljubljana için ülkenin yüreğinin attığı yer demek pek de yanlış olmaz.

Sahip olduğu sayısız müze, sanat galerileri, tiyatro, konser ve gösteri salonlarıyla başkent, tam bir kültür şehri.

Doğa dostu kimliği ile de ön plana çıkan Ljubljana, motorlu araç trafiğine kapalı olan şehir merkezi, şehrin ortasından geçen nehrin nefis manzaralar sunan kıyılarıyla bisiklet kullanmayı sevenler için cennet bir şehir.

Şehir merkezinde Barok, Art nouveau ve Rönesans dönemine ait görülebilecek bir çok eser ve yapıyı görmek mümkün. Ljubljana Kalesi ise şehri tepeden görebileceğiniz bir konumda bulunuyor ve keyifli bir yürüyüşle çıkabilirsiniz. Nehir kıyısı özellikle yaz aylarında dışarıya taşan masalarıyla kafeler, açık havada performanslarını sunan müzisyenlerle son derece canlı, renkli ve keyifli olmakta.

Şehirde görülmesi gereken turistik noktalar belediye binası, eski şehir bölgesindeki şehir meydanı, Fransız Kilisesi, Ulusal Kütüphane, Zale Mezarlığı, Sentjakıbski köprüsü, St. Nikolaja Katedrali,Modern Sanat Müzesi olarak sayılabilir.

Ljubljana‘da her yıl bir çok uluslararası festival, şenlik ve görsel sanatlara dayalı bir çok gösteri ve konserler düzenlenir. Oldukça eski bir kuruluş olan Academia Philharmonicorum ülkenin çok önemli bir müzik kuruluşu. Metelkova Sanat Akademisi ise, tiyatro, sinema, radio ve televizyon alanlarında eğitim vermekte ve ünlü sanatçıların performanslarına sahne olmakta.

Alışveriş konusunda herhangi bir Avrupa şehrinde bulabileceğiniz tüm markaları yoğun olarak şehir merkezinde barındıran Ljubljana‘da ayrıca yerel çizgiler taşıyan kıyafetlerden, el işlerine, Kristal süs eşyalarına farklı alternatifler bulmak mümkün.

Et ve sebze ağırlıklı yemeklerinde Balkan ve İtalyan mutgağı etkilerini görülüyor. Tatlı olarak ise hamur tatlıları ağırlıkta. Tanıdık tatlar peşindeyseniz şehirde dünya mutfaklarından restoranlar da bulmak mümkün.

Şehirde rock ve jazz müzik yapan barlar oldukça revaçta, kaliteli canlı müzik yapan restoranlar da akşam yemeğini güzel müzikler eşliğinde yemek isteyenlerle doluyor. Geç saatlere kadar eğlenecek enerjim var diyorsanız, sabahın erken saatlerine kadar açık klüpler de bulmak mümkün.

Özellikle yaz mevsiminde kentin eğlence mekanı nehir kenarında bulunan mekanlar.Güzel hava ve nefis manzaralara karışan müzik inanılmaz bir keyif sunuyor.

Slav ülkesinin bu güzel ve entellektüel şehrine gitmek için bir Ljubljana uçak bileti bulmak Skyscanner ile sadece iki-üç saniyenizi alacak.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Ljubljana yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Ljubljana şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Ljubljana.
Delta, Israir, Air Austral, Sun d Or International Airlines, KLM, transavia, Singapore Airlines ve Kenya Airways, Ljubljana yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Ljubljana yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.