Harita

İsveç Uçak Bileti Fiyatları

Çocukluğumuzdakı masalların değişmez dekoru olan manzaralara, kışın bembeyaz görüntüsüyle huzur veren dağlara, doğanın tüm renkleriyle ışık olup danseden kuzey ışıklarına kısacası yirminci yüzyılın masal diyarına gitmeye ne dersiniz?

Isveç uçak biletinizi alın ve yola çıkın..

Avrupa kıtasının en kuzeyinde, coğrafi olarak oldukça geniş bir alanda bulunan Isveç, coğrafyasına oranla 9,5 milyonluk düşük bir nüfusa sahip. Ormanları,dağları, neredeyse ulusal sembolü haline gelen geyikleri, hiç bozulmadan korunan doğası ve doğal hayatı ve aynı zamanda modern düzeni ile refah toplumunun günümüzde ki en iyi temsilcisi diyebiliriz.

Yirmibir bölgeden oluşan İsveç`in, adalar üzerine kurulmuş olan başkenti Stockholm su üzerindeki kent olarak da bilinmekte, adı İsveç dilinde “kütük” anlamına gelen Stock ve “adacık” anlamına gelen holm sözcüklerinden gelmektedir.Şehrin yarısı park ve yeşil alanlardan oluşmakta, doğal güzellikleriyle öne çıkan bu masal şehri gezmenin en iyi yolu olan ve hemen her yerde kiralayabileceğiniz bisikletler ile şehri meydana getiren adaları birbirine bağlayan köprülerden bisikletlerle geçmek büyük keyif. Eski şehir olarak bilinen Gamla Stan, Stadsholmen Adası üzerine kurulmuş, muhteşem mimarisi, şölenleri, dünyanın en büyük kraliyet kalesi ile görülmeye değer.

Aynı zamanda bir sanat şehri de olan Stockholm bir çok müze, tiyatro ,sinema, konser salonları, sanat galerileri ile sahip olduğu kültürel birikimini tahmin etmek zor değil. 1998 yılında Avrupa`nın Kültür Başkenti olan festivaller kenti Stockholm`de Mayıs-Ağustos aylarında Müzik Festivali, Kasım ayında Uluslararası Film Festivali, Temmuz`da Caz Festivali düzenlenmekte.

Stockholm`den sonra İsveç`in ikinci büyük kenti aynı zamanda da Iskandinavya`nın en büyük liman kenti olan Göteburg, ülke ekonomisinde büyük rol oynamakta.Şehir kanallarıyla ve kanallar arasında yapılan bot gezintileri ile turistik anlamda da oldukça popüler.Tarihinde bir çok büyük yangın bulunan Göteburg`da ahşap ev yapımı durdurulmuş ve yerlerini pastel renklere boyanmış taş evler almış. Parkları, kanalları, pastel renklerde ki evleri ile Göteburg seyredilebilecek bir şehir diyebiliriz.

Ülkenin bir diğer büyük kenti olan Malmö bir liman kentidir. Danimarka`nın başkenti Kopenhag`a 20 km uzaklıkta ve Oresund köprüsü ile bağlantısı mevcut. Ülkenin en fazla yağmur alan bir bölgesidir. Şehirde bulunan deniz müzesinde, gerçek bir denizaltınin içine girip gezme şansınız var.

İsveç’in kuzeyinde her sene kış ayında yapılan Buz otel turistler tarafından en çok ilgi gören mekanlardan biri. Yaklaşık 4000 ton buz kullanılarak yapılan buz otel bahar gelince erimekte ve bir sonraki kış tekrar yapılmakta.Başkent Stockholm`de ise daha küçük bir versiyonu olan Buz Bar bulunmakta. Özel giysilerle ziyaret edebileceğiniz Buz Bar`da 45 dakika geçirebilme şansınız var.

İsveç`i ziyaret etmeyi düşünüyorsanız Beyaz Geceler`e hazırlıklı olmalısınız. Haziran ortasında başlayan beyaz geceler döneminde güneş kısa bir süre için batar ve sabah 2.00 civarında yeniden doğar.Tam anlamıyla karanlığın yaşanmadığı bu dönem Temmuz ayı başına kadar devam etmekte. Bu dönemlerde Beyaz geceleri yaşamak isteyen turistlerin akınına uğrayan bölgede, geceler, gündüzler gibi yaşanır. Özellikle Başkent`te yaşanan bu özel dönemde çeşitli etkinlikler düzenlenir, alış veriş mekanları, kafeler,restorantlar 24 saat kapanmaz. Kış aylarında ise bunun tam tersi yaşanır, yani gün içerisinde aydınlık olan saatler çok kısa.

Üç haftalık “Beyaz Geceler” kadar ziyaretçi çeken bir başka doğa olayı ise Kuzey ışıkları; potansiyel uzay turizmi merkezi olan Kiruna, İsveç`te bu muhteşem doğa olayının izlenebileceği nokta.Kiruna, Norveç-Finlandiya sınırına çok yakın mesafede ve uydu tasarımından roket indirimeye kadar pek çok uzaysal çalışmanın yapıldığı Esrange Space Center’ın bulunduğu bölge aynı zamanda.

Isveç mutfağı denince akla ilk balık gelir, özellikle somon balığının oldukça yoğun tüketildiği İsveç mutfağının temel parçaları ekmek ve tereyağı, soğuk aperatifler, küçük sıcak yiyecekler, balık çeşitleri ve taze ürünlerdir. Haziran,Temmuz,Ağustos ayları , Isveç`e en çok turist ziyareti gözlenen aylar. Biraz pahalı bir ülke olan İsveç`e uçak bileti alacaksanız eğer, biletleri önceden takibe almanızı öneririz zira yaz aylarnda, fiyatlarda yükselmeler görülmekte.

Masal diyarı sizi bekliyor. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.