Stockholm Şehrinde En Uygun Araç Kiralama. Günlük 193 TL*

Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

İsveç’in başketi Stockholm, banliyölerle birlikte iki milyona yaklaşan nüfusuyla, aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Takımadalar üzerinde kurlu olan Stockholm’de, 14 ada ve bu adaları birleştiren 50 köprüden bulunmaktadır ve kentin yaklaşık % 30’u suyollarından, % 30’u da yeşil alanlardan oluşmaktadır. Klasik ve modern yapıları bir arada barındıran Stockholm, özellikle Gamla Stan olarak bilinen tarihi kent merkezi ile büyük ilgi görmektedir.

Stockholm’de araba kiralama firmaları, kente hizmet veren üç havalimanının yanı sıra, şehir merkezinde farklı noktalarda yer almaktadır. Stockholm’ün en yoğun havalimanı, kentin yaklaşık 40 km kuzeyinde yer alan Stockholm-Arlanda Havalimanı’dır. Havalimanında, Alamo, Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, National ve Sixt gibi yerli ve uluslararası araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır. Alama, Enterprise ve National’ın ofisleri Terminal 2’de, Sixt’in ofisi Alfa olarak adlandırılan ucuz park alanında yer alırken diğer tüm firmalar, havalimanında özel olarak ayrılmış araç kiralama alanında konumlanmıştır. Terminallerden bu alanlara Alfa ve Beta ismi verilen otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır.

###FAYDALI BİLGİLER

NOT: Aşağıdaki bilgiler, yazının yayınlanmış olduğu tarihe göre geçerlidir.

İsveç, turistik amaçla ziyaret edildiği takdirde, Türkiye Cumhuriyeti verilen sürücü belgesi ile araç kullanılabilmektedir. İsveç’te hız limitleri, yolun tipine göre değil, kalitesi ve güvenlik durumuna göre belirlenmektedir. Dolayısıyla, yolda hareket halindeyken tabelalara dikkat etmek gerekmektedir. Yollarda hız limitlerini km/saat olarak belirtilen 30, 50, 70, 90 ve 110 tabelaları bulunmaktadır. Kent merkezlerinde hız limiti 30 km, kent merkezleri dışında 70 km, otoyollarda ise 90 km’dir. Hız limitlerine uymamanın cezası, özellikle de limitin düşük olduğu yollarda yüksektir.

İsveç’te araba kullanırken farların tüm gün boyunca açık tutulması zorunludur. İsveç’te satılan araçlarda farların otomatik açıldığı için, kiralanan araçlarda bu konuda genel olarak bir sorun yaşanmamaktadır. 1 Aralık ve 31 tarihleri arasında, kış koşullarına uygun lastikler kullanılması gerekmektedir.

Stockholm’de araba kullanmak, dünyadaki diğer başkentlere göre oldukça rahattır. Sürücüler, özellikle Avrupa’nın güneyindeki İspanya, İtalya ve Yunanistan’daki sürücülere göre çok daha sakindirler. Stockholm’de işe gidiş (07:00-09:00) ve işten çıkış saatlerinde (16:30-18:00) trafik sıkışıklıkları görülebilmektedir. Stockholm’ün batısından geçen E4 otoyolu, kentte trafik yoğunluğunun en fazla olduğu yoldur.

Hafta içleri, saat 06:30 ile 18:29 saatleri arasında Stockholm’ün merkezine giriş-çıkış yapmak için trafik sıkışıklığı vergisi ödenmektedir. Gün içinde giriş yapılan saate göre 10, 15 ya da 20 İsveç Kronu alınmaktadır. Kameralarla giriş-çıkışlar kontrol edilmekte ve ay sonunda araç sahiplerine toplu olarak fatura yollanmaktadır. Bazı araba kiralama firmaları, bu ücreti kiralama ücretine dahil ederken, diğerleri ayrıca faturalandırmaktadır. Temmuz ayında bu vergi alınmamaktadır.

Stockholm’de park ücretleri oldukça yüksektir. Kentin banliyölerinde dahi, bazı alışveriş merkezleri dışında ücretsiz park alanları bulmak oldukça zordur. Kent merkezinde, özellikle de Normalm bölgesinde çok sayıda park yeri bulunmaktadır. Ücretler park edilen yere göre değişmekle birlikte, genel olarak park edilen her saat için 60 ila 70 İsveç Kronu arasındadır.

###STOCKHOLM YAKINLARINDA ZİYARET EDİLEBİLECEK YERLER

İsveç Kraliyet ailesinin yaşadığı, 18. yüzyılda inşa edilmiş olan Drottningholm Sarayı, eskiden yaklaşık 1000 kişinin yaşadığı bir Viking köyüne ev sahipliği yapmış olan Birka, İsveç’in dördüncü büyük şehri olan Uppsala ve İsveç’in en eski şehri olan Sigtuna, Stockholm ve civarında ziyaret edilebilecek yerler arasındadır.

Europcar
Enterprise
Hertz
Avis
National Car
Alamo

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.