Harita

Kopenhag Stockholm Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Stockholm yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Kopenhag - Stockholm uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

289 TL

Aktarmasız havayolu

3

Uçuş / hafta

151

Ortalama uçuş süresi, toplam 503 kilometre uçuş mesafesi

1sa 10dk

Geçen ayın en popüler havayolu

SAS

Stokholm Arlanda, Stockholm Skavsta, Stokholm Bromma ve Stokholm Vasteras

4 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Stockholm şehrinde 4 havaalanı bulunmaktadır: Stokholm Arlanda, Stockholm Skavsta, Stokholm Bromma ve Stokholm Vasteras.
Kopenhag - Stockholm uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 289 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Kopenhag - Stockholm uçuşu ortalama 1sa 10dk sürmektedir.
Aktarmasız Kopenhag - Stockholm uçuşu yapan 3 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ocak itibarıyla haftalık 151 Kopenhag - Stockholm uçuşu bulunmaktadır.

Kopenhag’dan Stokholm’e Uçan Havayolları

Kopenhag’dan Stokholm’e iki farklı havayolu direkt seferler düzenlemektedir: SAS (Scandinavian Airlines) ve Norwegian. SAS bu hatta Cumartesi günleri 8 frekans, haftanın geri kalanında ise 12 ile 16 frekans uçmaktadır. Kopenhag-Stockholm hattında Norwegian ise Cumartesi günleri birer, haftanın diğer günlerinde ise altı ya da yedişer uçuş gerçekleştirmektedir.

Kopenghag Stokholm uçak bileti satın almak isteyenler için ayrıca Norwegian, SAS, Air Baltic ve Air Berlin gibi Avrupalı birçok havayolunun aktarmalı seferleri de mevcuttur.

Terminal Bilgileri - Gidiş

Kent merkezinden Kopenhag Havalimanı’na metro ile oldukça hızlı bir şekilde gidilebilmektedir. Havalimanına hizmet veren Kopenhag metrosunun M2 numaralı hattı dörder ya da altışar dakikalık aralıklarla çalışmaktadır ve Kopenhag’ın merkezini yaklaşık on beş dakikada havalimanına bağlamaktadır. Ücreti ise 36 DKK’dır (yaklaşık 6 TL). Şehir merkezinden havalimanına trenlerle de ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanına giden trenler, Kopenhag Merkez Tren Garı’ndan (Københavns Hovedbanegård) kalkmaktadır ve ücreti metro ile aynıdır.

Kopenhag Havalimanı’nda Scandinavian Airlines Stokholm uçuşları için Terminal 3’ü, Norwegian ise Terminal 2’yi kullanmaktadır. Uçuşlarından önce yemek yemek ya da bir şeyler içmek isteyenler için gerek Terminal 3, gerekse Terminal 2’de farklı damak tatlarına hitap eden yüksek standartlarda yemeklerin sunulduğu birçok kafe ve restoran hizmet vermektedir.

Terminal Bilgileri - Varış

Stokholm Arlanda Havalimanı şehir merkezinin yaklaşık 40 km kuzeyinde konumlanmıştır. Havalimanından Stokholm’ün merkezine farklı ulaşım yolları mevcut olsa da en çok ekspres otobüsler tercih edilmektedir. Havalimanından ile Stokholm arasında hizmet veren, iki farklı ekspres otobüs firması (Flygbussarna ve Swebus) bulunmaktadır. Her ikis firma da yaklaşık 40 dakikada Stokholm Otobüs Terminali’ne (Cityterminalen) ulaşmaktadır ve ikisinin de ücreti 99 SEK’tir (yaklaşık 34 TL). Otobüs içinde satılan biletlerde yalnızca kredi kartı geçerlidir. Kent merkezine ulaşımın en hızlı yöntemi ise ekspres trenleri kullanmaktır. Arlanda Express olarak anılan trenler, havalimanından her 15 dakikada bir hareket etmektedir ve yaklaşık 20 dakikada Stokholm Merkez Tren Garı’na ulaşmaktadır. Ücreti ise biletin satın alındığı güne bağlı olarak 280 ila 300 SEK (yaklaşık 97 ila 104 TL) arasında değişmektedir.

Pratik Bilgiler

Stokholm’e uçacak yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce Kopenhag Havalimanı’nda bulunmaları tavsiye edilmektedir. Hem Danimarka hem de İsveç Avrupa Birliği üyesi oldukları için Kopenhag’dan Stokholm’e yapılan uçuşlar, iç hat uçuşu olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla bu iki kent arasında düzenlenen uçuşlarda pasaport kontrolü yapılmamaktadır. Bununla birlikte Türk vatandaşlarının pasaportlarını yanlarında bulundurmaları ve check-in işlemleri gibi kimlik gösterilmesi gereken durumlarda havalimanı görevlilerine ibraz etmeleri gerekmektedir.

Stokholm’de Sizi Ne Bekliyor?

Stokholm, Kopenhag ile aynı saat diliminde bulunmaktadır. Kentte giyimden gıdaya birçok kalemde fiyatlar Kopenhag ile aynı seviyelerdedir. Stokholm’ün havası Kopenhag ile oldukça benzerlik göstermektedir. Kent, Avrupa’nın kuzeyinde konumlanmış olmasına rağmen, aynı enlemdeki birçok kente kıyasla daha ılıman bir havaya sahiptir ve kendisinden daha güneyde yer alan Paris ve Londra gibi şehirlere kıyasla daha çok güneş almaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Ağustos 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.