Harita

Torino Uçak Bileti

Kuzey Batı İtalya’da, Po Nehri kıyılarında, Alp Dağlarıyla çevrili “İtalya’nın otomobil dünyasının başkenti” ve önemli bir sanayi kenti olan Torino, 2006 yılında Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Nemli bölgesel tropikal iklim özellikleri yaşanan kentte kış ayları soğuk ve yağışsız yaz ayları ise ılık ve bol yağışlı geçer. Yağışın en fazla olduğu mevsimler, ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Kenti ziyaret etmek için en ideal dönem Mayıs-Eylül ayları arasında kalan dönemdir. Eğer kenti ziyaret etme amacınız arasında kış sporları yapmak varsa, Alp Dağlarında ulaşacağınız bu keyif için kış aylarını tercih ediniz. Türkiye’den Torino’ya direkt olarak uçabilirsiniz. İstanbul çıkışlı uçuşlarınızda Torino’ya 3 saatte varmak mümkün. Kente 15 km uzaklıkta bulunan Sandro Pertini Havaalanı’ndan kente, şehir içi ulaşımda kullanılan otobüs ve taksilerle ulaşabilirisiniz. Oldukça güvenli bir kent olan Torino’da  önlem amaçlı olarak çarşı ve pazarlarda dolaşırken dikkatli olunması önerilmektedir.

Yapımı 1888 yılında tamamlanan Mole Antonellia  Sinagogu 167,5 metreye ulaşan yüksekliği ile hem Torino’nun simgesi hem de Musevilerin  Avrupa’da bulunan en yüksek mabedidir. Yapının içinde bulunan sinema müzesi günümüzdeki en iyilerinden biridir. Mutlaka görünüz. Kentte bulunan tarihi ve mimari eserlerin çoğu oldukça etkileyici değerdedir. Palazzo Corignano, Palazzo Madama, Palazzo Reale sarayları, St.John Katedrali, Superga Katedrali dini binalar, Rivoli ve Valentino Kaleleri ise tarihi yapılar arasında mutlaka görmeniz gerekenler arasındadır.  Otomobil Müzesi ve Kahire dışında bulunan tek Mısır müzesi olma özelliği ile Mısır Müzesi görmeniz gereken müzeler arasındadır. Via Garibaldi çok büyük bir alana yayılan yaya caddesidir. Bir köşesinden bağlanabileceğiniz tarihi Roma Mahallesi görmeden dönmemeniz gereken yerler arasındadır. Yeşil Torino’nun iki önemli parkı Po Nehri Parkı ve Valentino Parkı’nı mutlaka görünüz. Özellikle Valentino Park içinde bulunan kale ve Ortaçağ Köyünü ziyaret ettiğinizde bu güzel kente tekrar hayran kalacaksınız. Torino’da bulunan kafeler kahve, vanilya ve hamur kokar. Po nehrinin yanında bulunan mekânlarda kahvaltı yapmayı ve bir bisiklet kiralayarak nehir boyunca bisikletle dolaşmayı ihmal etmeyin. Sıcak bir içecek olan “bicerini” kahve, krema ve çikolata karışımından oluşur. Tamamiyle Torino’ya ait olan bu içeceği mutlaka deneyiniz. Vermut 200 yıl önce Torino’da doğmuş olan bir içki, alkolle aranız iyiyse, vermut ve kaliteli Torino şaraplarını mutlaka deneyin.

Dillere destan ve tüm dünyaca bilinen lezzetleri ile İtalyan mutfağının en iyi örneklerine Torino’da rastlamak mümkün.  Şık ve konforlu restoranlardan tutun, ufak büfelere kadar geniş bir yelpazede sunulan lezzetli İtalyan yemekleri açısından bu şehir tam bir cennet. Afiyet olsun. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Torino yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.