Harita

Kanada Uçak Bileti Fiyatları

Kanada yönüne uçuşlar

Kanada, Kuzey Amerika kıtasının kuzey bölümünü kapsayan, toprak genişliği açısından dünyanın ikinci büyük ülkesidir. Eski bir Fransız ve İngiliz kolonisi olan bu geniş topraklarda İngilizce ve Fransızca iki resmi dil olarak kullanılmaktadır. Kanada 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan bir siyasi yapılanmayla yönetilmektedir. Ülkenin başkenti Ottawa’dır. Kanada birçok araştırma sonucunda, yeryüzünde en çok yaşanmak istenen ülke olarak gösterilmektedir. Bu devasa ülkenin nüfusu toprak büyüklüğüne oranla oldukça düşük. Yaklaşık 35 milyon insanın yaşadığı ülkeye, her yıl yaklaşık 250.000 kişi göçmen olarak kabul ediliyor. Gelişmiş ekonomisi, yaşam standartları, insan hakları konusundaki hassasiyeti ile dikkat çeken ülkenin, doğal güzellik açısından da dünyanın sayılı ülkelerinden biri olduğu bir gerçektir. Bu kocaman ülkenin doğusundan, batısına uçakla seyahat etmek için 6,5 saat gerekmektedir. Kanada Doları, ülkenin para birimdir ve seyahatiniz öncesinde Kanada vizesi almanız şarttır. Kanada ülke genelinde, turistlerin ilgisini çeken, her mevsiminden ayrı keyif alabileceğiniz bir ülke. Biz bu yazımızda en fazla turist çeken birkaç şehirden söz edeceğiz.

 

Kanada turuna çıkmadan önce seyahat planınızı yaparken iki ayrı alternatif üzerinden hareket edebilirsiniz. THY, Kanada’nın Toronto şehrine direk uçuşları bulunmaktadır. Uçuş süreniz 12 saat civarında olacaktır. Toronto’ya direk uçuş yaptıktan sonra, iki önemli turistik şehir olan, Montreal ve Ottowa’ya yine uçakla ulaşmanız mümkün. Eğer Vencover tarafını ziyaret etmek istiyorsanız, Avrupa aktarmalı (Roma, Frankfurt, Londra olabilir) bir uçuşu tercih ederek uçuş sürenizi kısaltabilirsiniz. Kanada, kayak merkezleriyle haklı bir şöhrete sahiptir. Eğer ülkeye kayak yapmak için gidecekseniz, Aralık-Mart dönemini tercih ediniz. Nisan-Eylül ayları arasındaki dönemde ise Kanada geneline ılıman bir iklim hakim olmaktadır. Venkovır yaz aylarını geçirmek için tercih edebileceğiniz bir şehir, okyanus ve ormanlarla çevrili olan şehirde kışları kayak yapabilir yaz aylarında ise deniz turizmi, doğa gezilerinden faydalanabilir ve kentteki bir çok aktiviteye katılabilirsiniz. BM tarafından yaşanılabilir en güvenli kent seçilen kent, dünya film endüstrisinin kalbinin attığı yerlerden biridir. Kentte düzenlenen film festivallerine zamanlama olarak denk düşerseniz sakın kaçırmayın. Eski ile modern kent görünümünü birlikte yaşayabileceğiniz kentte, Gastown eski şehir ve limanı, Stanley Park, Granville Island, Kent akvaryumu, Çin Mahallesi, Çin Bahçesi, Jericho ve Sunset Beach, Yale Town mutlaka görmeniz gereken yerlerden yalnızca birkaçıdır. Kanada’nın en büyük kenti olan Toronto, dünyanın en gelişmiş ulaşım ağına sahip şehridir. Çok canlı ve çok kültürlü bir kent olan Toronto’nun yer altı, raylı ulaşım ağları, metro ve alışveriş merkezleriyle kaplıdır. Toronto çok güvenli, kültürel açıdan birçok farklı kimliği içinde barındırır. Ormanlık alanları, dar vadileri, Viktorya tarzı binaları ve devasa gökdelenleriyle, Toronto’da yapılabilecek en önemli etkinliklerden biri de, kentin zengin kültür hayatına karışmak olabilir. Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi olan Niagara Şelalesi de şehir sınırları içindedir. Toronto Adalar Parkı, şehir merkezi, şöhretler yolu, York Kalesi kaçırmamanız gereken güzellikler arasındandır. Montreal ve başkent Ottowa, Kanada’nın yoğun turist çeken diğer iki şehridir.

 

Devasa ülke Kanada yerel bir mutfağa sahip değildir. Ülkeye göçmen olarak yerleşen Çin, Hintli, Yunanlı ve İtalyanlar, yerleştikleri ülkeye, kendi mutfaklarını da taşımış ve ortaya çok değişik alternatifleri bir arada bulacağınız bir mutfak çıkmıştır. Hangi mutfağı seçerseniz seçin, en iyilerinden birini tadacağınızdan emin olabilirsiniz. Kanada, uzak rotalara ulaşmak isteyenler için mükemmel bir seçim.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.