Harita

Calgary Uçak Bileti Fiyatları

Flights city- Calgary

Kanada’nın zengin Alberta Eyaletinin en büyük kenti olan Calgary,  Kanada Kayalık Dağları’na 80 km uzaklıkta, eşsiz dağ manzaralarıyla kartpostal görüntüleri oluşturan bir kenttir. Kayalık Dağları’na kurulan ünlü turizm kasabaları Lake Louise, Canmore ve Banff kasabalarına çok yakın olan kent, Calgary Stampede festivaliyle her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Calgary 1988 yılında Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır.

Calgary  Kanada’nın en güneşli kentidir.Bir kent düşünün ki yılın 300 günü güneşli ve masmavi bir gökyüzüyle kuşatılmış. Bir kent düşünün ki dağlarında kar hiç eksik olmasa bile kente çok az kar düşsün. Kış sporlarını sevenler ve doğa düşkünü gezginlerin favori kentlerinden biri olan Calgary’de kültür, sanat, alışveriş, yeme-içme meraklısı gezginler için birçok alternatif mevcut. Calgary Tower şehir merkezinde 191 metre yüksekliğinde bir gözetleme kulesi. Kulenin içinde nefes kesen şehir manzaraları eşliğinde yemeğinizi yiyip şarabınızı yudumlayacağınız döner bir restoran mevcut. Şehrin doğal güzelliklerinin sunduğu muhteşem görüntülere hayran olmamak elde değil. Telus Bilim Dünyası etkileşimli sergileriyle özellikle çocuklar için görülesi bir alan. 1929 yılında kurulan Calgary Hayvanat Bahçesi, Botanik Bahçesi ve Prehistorik Park şehir merkezine 5 dakika uzaklıkta yaban hayatla etkileşim kurabileceğiniz çok özel alanlar, mutlaka görünüz.

Heritage Park Historical Village eğlenceli bir gün geçirmek isteyenler için mutlaka görülmesi gereken bir adres. Prens Adası yıl boyunca birbirinden farklı festivallerin düzenlendiği sakin ve dinlendirici bir alan. Koşmak, bisiklete binmek, temiz havanın keyfini çıkarmak ve fotoğraf çekmek için ise, Bow River mutlaka görmeniz gereken bir yer. Calaway Park ailece gezenlerin aile boyu eğlenebilecekleri aktivitelerle dolu müthiş bir yer! Fort Galery Ulusal Sit Alanı Calgary kent hayatının temellerinin atıldığı bölgede kurulmuş. Mutlaka görünüz.

Kent merkezinde Stephan Avenue Walk; kafe, restoran, butik mağazalar ve daha birçok alış veriş seçeneği ile dolu. Yerel ürünlere meraklı gezginler Calgary Çiftçi Marketine mutlaka uğrayın. Alışveriş çılgınları için kent merkezinde bulunan alışveriş merkezleri tüm ihtiyaçları karşılayabilecek nitelikte.

Calgary ülkenin önemli üniversitelerinden birine ev sahipliği yapmakta. Yoğun öğrenci nüfusunun da katkılarıyla hareketli, bol alternatifli, çok renkli bir gece hayatı sizleri bekliyor. Eğlenmek için aradığınız her türlü seçeneğe ulaşmanız hiç de zor değil. Eğer arayışınız sakin ve güzel bir ortamda bir şeyler yemek, içmekse alternatifler çok bol. Bu güzel kent ziyaretçilerini mutlu etmek için her türlü olanağı sunuyor,  mutlaka görün.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Calgary yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Calgary şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Calgary.
Delta, Air North , KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, Copa, SATA ve Avianca, Calgary yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Haziran, Calgary yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.