Harita

Toronto Uçak Bileti Fiyatları

Ontorio eyaletinin başkenti olan Toronto Kanada’nın en büyük kenti, ticaret ve kültür merkezidir. Son birkaç yıldır yapılan araştırmalarda dünyanın en yaşanılabilir şehri seçilen Toronto’nun nüfusunun yarısından fazlasını göçmenler oluşturmaktadır. Kanada’nın bütünüyle karşılaştırıldığında daha ılıman bir iklime sahip olan Toronto yılın her mevsiminde ziyaret edilebilir. Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları ise seyahat için en ideal aylardır. THY ve Delta Havayolları ile Amerika aktarmalı, Lufthansa, Biritish ve KLM Havayolları ile Avrupa aktarmalı olarak uçabileceğiniz Toronto için uçuş süresi yaklaşık olarak 12 saattir. Toronto seyahatiniz öncesinde, Kanada vizesi almanız gerekmektedir.

Toronto çok kültürlü, çok canlı, çok renkli bir şehirdir. Birbirinden farklı kültürlerin bir potada olması, bu güzel kenti Kanadalı olmanın ortak değerinde buluşturmuş. Dünyanın en güvenli şehirlerinin başında gelen Toronto’da suç oranı yok denecek kadar az. Kentin ulaşımı hem yer üstü hem de yer altına yapılan otoban, troleybüs, metro ağları ile çok gelişmiş ve kolaydır. Yer altına yapılan alışveriş merkezleri, yer üstüne kurulan modern mimari eserleriyle Toronto mimarlık fakültelerinde derslere konu olan bir kenttir. Kuzey Amerika’nın en fazla turist çeken kentlerinden olan Toronto, sanat severlerden tutun, doğaseverlere kadar çok geniş bir yelpazede beklentilerin karşılandığı bir şehridir.

Kenti şehir merkezinden başlayarak yürüyerek tanımaya çalışın. Little Italy, Chinatown, Portugal Village, Koreatown,  Little India gibi şehrin farklı kültürlerinin yaşadığı çok renkli mahalleleri gezin. Toronto Adalar Parkına vapurla seyahat edin ve kenti adalardan seyredin. Bir bisiklet kiralayın ve The Lakefront ve Harbourfront’da dolaşın. Ontorio Gölü’nün çevresinde bulunan plajların keyfini çıkarın. York Kalesi’ni görün ve eski bohem mahalle Yorkville’de yürüyüş turuna çıkın. Kanada Film Festivali, Toronto Uluslar arası Film Festivali, Fotoğrafçılık Festivali, Toronto Uluslar arası Caz Festivali sanata verilen değerin festival haline dönüşmüş haline birkaç örnek.  Hayvanat bahçelerini ziyaret etmekten hoşlanıyorsanız Toronto Zoo, dünyanın en büyüklerinden biri. İçki Fabrikası Bölgesi, Viktorya tarzı sanayi binalarıyla göz kamaştırıyor. Bölgede bulunan yapılardaki mekânlar,  günümüzde, yeme, içme, eğlence, kültür ve alış veriş mekânlarına dönüşmüş. Görmekten keyif alacaksınız. CN Tower, 533 metre yüksekliğine ulaşan kulesiyle, dünyanın sayılı yüksek kulelerinden biri. Tüm şehri en yükseklerden fotoğraflayabileceğiniz kule, modern mimari örneklerinden biri. Romantik aşk filmlerine de konu olan, Niagara Şelalesi Toronto’dan yalnızca bir buçuk saatlik uzaklıkta. Toronto’ya gelmişken bu doğa şaheserini görmeden dönmeyin.

Toronto’da çok geniş bir dünya mutfağıyla karşılaşacaksınız. Kozmopolit kentin insanları, geldikleri ülkelerin mutfak kültürünü de birlikte getirmişler. Siz ne yemek istediğinize karar verin, aradığınız her türlü lezzete bu güzel kentin sokaklarında rastlamak mümkün. Burası bir öğrenci kenti ve gençlik eğlenmeye meraklı. Hareketli ve renkli gece hayatında yer almak isteyen gezginler, her türlü seçeneğe sahipsiniz. Gelmişken Kensigton Pazarını mutlaka gezin, mapple şurubu ve bu güzel şuruptan yapılan ürünleri mutlaka satın alın.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Toronto yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.