Harita

Montreal Uçak Bileti Fiyatları

Paris’ten sonra Fransızcanın en fazla kullanıldığı kent olan Montreal, Kanada’nın ikinci büyük kentidir. Kuzey Amerika’da kendinizi bir Avrupa kentinde hissedebileceğiniz kent, Ottawa ve Saint Lawrence nehirlerinin birbirine karıştığı noktada, Montreal Adasının ortasında önemli bir liman kentidir. Sanat, kültür ve eğitime oldukça önem verilen kentte Montreal Jazz ve Montreal Film Festivali her yıl özenle düzenlenmekte, dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan St.Gill Üniversitesi de bu kentte bulunmaktadır. Soğuk havasıyla da oldukça ünlü olan kent geçmişte Montreal Kış Olimpiyatlarına da ev sahipliği yapmıştı. Bu yüzden Montreal geziniz için uygun zaman aralığı Mayıs ve Eylül ayları arasında kalan zaman dilimidir. Eğer kış oyunlarına meraklıysanız soğuk ve karlı geçen aylarda kentte katılabileceğiniz aktivite çok fazladır. Kanada Türkiye vatandaşlarına vize uygulamaktadır, Montreal’e gitmeden önce Kanada vizesi almanız gerekmekte. THY ve Delta Havayolları ile Amerika, Lufthansa, KLM, British Airways ile de Avrupa aktarmalı olarak yaklaşık 13 saatte Montreal’e ulaşmak mümkün. Pierre Eliot Trudeau Uluslararası Havaalanı şehir merkezinden 22 km uzaklıkta, Aerobus otobüsleri ile 15-20 Dolar, taksi ile 38 Dolar karşılığında yaklaşık yarım saatte kent merkezine varabilirsiniz. Şehir içi ulaşımında, metro en sık kullanılan araçlardan biri, kenti yürüyerek veya bisikletle dolaşmanız da mümkün.

Montreal kozmopolit yapısıyla; çok kültürlü, çok renkli bir kent. Kenti dolaşmaya başlamak için sönmüş volkan Royal Dağı’ndan başlamak iyi bir başlangıç olabilir. Yürüyerek veya at arabası kiralayarak ulaşacağınız dağın eteklerinden kenti izlemenin keyfi çok başka. UNESCO Kent Tasarım ödülü sahibi bu güzel kentin bu ödülü hangi sebeple hak ettiğini kısa sürede anlayacaksınız. Patikalarda yapacağınız doğa yürüyüşleriyle kentin modern ve göz alıcı görüntüsüne hayran kalacaksınız. Şehrin eski bölümü Vieux-Montreal’in oldukça Avrupai bir havası vardır. St. Denis bölgesinin tarihi binaları, daracık sokakları, kiremit renkli evleri ve cıvıl cıvıl kafeleriyle kendinizi Paris’te hissedeceksiniz. Sanat, edebiyat ve kültürel hayatın oldukça nitelikli yaşandığı bir kenttesiniz. Places des Arts, Quartier Latin mutlaka uğramanız gereken yerler arasında, gidip görmeyi sakın ihmal etmeyin. Adalara feribotla geçmek, muhteşem Notre Dame Bazilikasını ziyaret etmek, olağanüstü manzarasıyla Royal St.Joseph Tapınağından kenti izlemek, yapılması gerekenler listesinde en üst sıralarda olmalı. Montreal Güzel Sanatlar Müzesi, Arkeoloji ve Tarih Müzesi, Japon bahçesi, Botanik Bahçesi ziyaret etmeniz gereken kent değerleri arasında. Alış veriş severler için ;Rue Ste.Catherine ve Place Jacques –Carties sizler için doğru adres, kaçırmayın.

Montreal’de eğlence ve gece hayatı da oldukça renkli yaşanmakta. Daha çok Fransız tarzı eğlencenin egemen olduğu kent, birbirinden şık restoranlara ev sahipliği yapıyor. Fransız mutfağının ağırlıklı olduğu bölge mutfağında müthiş yemeklerin tadına varacaksınız. Montreal renkli ve dinamik bir kent, Amerika kıtasının en Avrupalı kentinde bulunmak bir ayrıcalık sonuna kadar tadını çıkarın. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Montreal yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.