Harita

Arjantin Uçak Bileti Fiyatları

Gümüş ülkeye yolculuk

Adını Latince gümüş kelimesinden alan Arjantin, Güney Amerika’nın ikinci büyük ülkesi, aynı zamanda en renkli ve görülmeye değer ülkelerinden birisi. And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan bulunan Arjantin,uzun bir kıyı şeridine sahip. Şili, Bolivya, Paraguay, Brezilya ve Uruguay sınır komşuları.

Arjantin denince ilk akla gelenler efsanevi lider Che Guevera, unutulmaz şarkısı “Don’t Cry for Me Argentina” ( Benim için ağlama Arjantin ) ile Evita müzikali ve özellikle de 19. yüyıl sonlarında Arjantin`de ortaya çıkan ve neredeyse Arjantin`in milli dansı olan Tango. Diğer Latin danslarından farklı olan Tango sadece bir dans değil, umutsuzlukların, başkaldırışların, yeniden hayata tutunma çabalarının müzik ve dans ile ifadesidir aslında.

Büyük şehirlerde ki göçmenler Düş kırıklıklarını, kaybettikleri umutlarını, isyanlarını Tango ile anlatmışlar ve tango şehirden şehire yayılarak dünyada tanınan ve sevilen bir dans olmuştur.

Doğal güzellikleri ve kültüründen sözetmek gerekirse, Dünya mirası listesinde yeralan dünyanın en büyük şelalesi olan İguazu Şelalesi, Deniz hayvanlarının doğal yuvası durumunda bir doğal koruma bölgesi olan Valdes Yarımadası, ülke nüfusunun büyük bölümünü oluşturan İspanyol ve İtalyan göçmenlerinin torunları olan sıcak kanlı, doğal ve samimi Arjantin`lilerden sözetmek gerekir. Tropikal yağmur ormanları, göz alabildiğine buzulları, antik alanları bir yana, foklarıyla penguenleriyle selamlamakta bu sıcacık latin ülkesi ziyaretçilerini. Doğa aşıkları için gölleri, dağları, buzulları, şelaleleri ve Patagonya bölgesiyle bir cennettir Arjantin.

İspayolca`da “güzel havalar” anlamına gelen Buenos Aires Arjantin`in başkenti. Hem nostaljik, hem son derece modern, son derece hareketli, renkli bir kent. Şehrin San Telmo bölgesi antikacıların ve eskicilerin bulunduğu bölgedir. Özellikle hafta sonları müzisyenler, ressamlar ve diğer sanatçıların sanatlarını sergiledikleri bir sanat o gösterileri ise sizi alıp bambaşka boyutlara götürecektir. Rio de la Plata ırmağının kıyısında konuşlanmış olan Buenos Aires’i gezmenin bir yolu da Turist treni. Irmak kıyılarından başlayarak şehri dolaşabileceğiniz bu tren ile Tigre kasabasına, kadar gidebilirsiniz.

Alış veriş meraklıları için ise adres Florida Caddesi. Trafiğe kapalı olan bu renkli cadde boyunca sıralanmış magazalarda tüm aradıklarınızı bulmanız mümkün. Floralis Generica ise şehrin simgesi haline gelmiş bir sanat eseri. Bir çiçek heykeli olan yapıt, sabah güneşi gördüğünde açıyor, günün sonunda hava kararınca da kapanıyor.

Buenos Aires geceleri bambaşka bir tat bırakır hafızalarda seyahat sonrası. Büyülü ve etkileyici Tango ve sıcak,hareketli Latin ezgileri hatırlandıkça alıp Buenos Aires`e götürür sizi Tango`nun vatanına yeniden.

Buenos Aires, Latin Amerika şehirleri arasında en fazla alışveriş seçeneklerinin mevcut olduğu şehir. Siestanın uygulandığı ülkelerden biri olan Arjantin`de yaz aylarında işyerlerinin çoğu öğle saatlerinde açılıp, öğleden sonra 17.00 civarında da kapanıyor. Büyük alışveriş merkezleri ise 22:00’ye kadar açık kalmakta. Arjantin`de satın alabileceğiniz ürünler; mücevher,tango CD’leri, deri eşyalar, gümüş takılar olabilir. Antikaya meraklıysanız, San Telmo’da pazar günleri kurulan pazar ilginizi çekecektir, özellikleri bayanları cezbeden butikler ise Recoleta ve Palermo Soho`da.

Arjantin yemek kültürünün oluşumunda yerli halkın yaygın olarak hayvancılık yapması etkili olmuştur ve özellikle sığır eti ana besin maddesi urumundadır, yanında sebze ile servis edilen farklı et yemekleri mevcut.Güne hafif bir kahvaltı ile başlayan Arjantin`liler öğle yemeklerini oldukça erken saatte yerler, akşam yemeği ise neredeyse bizim yatma saatimiz olan aatlerde yenir.Tatlıya oldukça düşkün olan Arjantin`liler sütlü, kremalı ve bol reçelli bir tatlı kültürüne sahipler.

Tangosuyla, renkleriyle, canlılığı ile son yılllarda oldukça yoğun talep gören ülkeler arasında yer alan Arjantin, Türkiye ye, ziyaretin 90 günü aşmaması kaydıyla vize uygulamıyor, durum böyle olunca da hemen bir Arjantin uçak bileti alarak, Tangoyu yerinde izlemek kaçınılmaz oluyor. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.