Harita

New York Uçak Bileti Fiyatları

New York Hakkında

Bu inanılmaz canlılıktaki şehri ister birkaç günlüğüne ister daha uzun süreli ziyaret edin size verecek çok şeyi olduğu muhakkak. ABD’nin halen en gözde noktalarından biri olan New York için elbette bazı klasiklerden söz etmek lazım. Times Square’in hareketli kalabalığı hem turistleri hem de bölgenin sakinlerini ağırlarken Empire State ve elbette Özgürlük Heykeli şehrin simgeleri olarak görülmesi gereken yerlerden. New York’un kent tarihine meraklı olanlar için Ellis Adası’na gitmek nostaljik bir yolculuğa çıkmak gibi olacaktır çünkü bu kent ilk göçmenlerini Ellis adasında karşılamış, unutulmaz bazı film karelerine ise ev sahipliği yapmıştır. Gene de bu sürekli canlı ve uyanık kalan şehirde Broadway, Soho gibi merkezler kaçırılmaması gereken yerler arasında. Greenwich ve West Village bölgesindeki sanat galerileri, sayısız kafe ve restoran, New York’un eşsiz Jazz kulüpleri New York’ta kültür gezisi yapmak isteyenleri tatmin edecektir.

Grand Central Station’dan yakındaki bir diğer kente yolculuk etmek üzere giderseniz bu inanılmaz yapının tadını çıkarın. Kalabalıklığına rağmen güzelliğin muhafaza eden ender yerler arasındadır. Ve tabii size belki de sizin sevdiğiniz bir New York filmini hatırlatacak olabilir bu dev istasyon. Aslında New York her zevke hitap edebilecek bir yer.

Ve elbette her dilin konuşulduğu bir yerde her mutfaktan örnekler bulmak da mümkün. New York bu yönüyle tam bir yeme-içme merkezidir aynı zamanda. Kentin değişik yerlerindeki lezzetlere muhakkak bir şans vermeli. Little Italy, Brooklyn Bridge gibi yine klasik New York simgelerini de unutmayalım. Ve ister kendi içinde bir kent olan dev alışveriş merkezleri olsun isterse şehirde karşınıza çıkabilecek sürpriz küçük mağazalar olsun New York ziyaretçilerine inanılmaz alışveriş olanakları sunar.  Çok sayıda müze ve galeride dünyanın seçkin koleksiyonlarını görmek her zaman mümkün. Kente nefes aldıran pekçok yeşil alan ve park ise bu hızlı ve hareketli şehirde tam anlamıyla gizli birer hazine gibi karşınıza çıkıveriyor. Bu yönüyle New York dünyanın en yeşil kentlerinden biri, yoğun nüfusu ve araç trafiğine rağmen.

JF Kennedy, Newark Liberty ve La Guardia havaalanlarından şehre çeşitli yöntemlerle ulaşmak mümkün. Yeni yıla yaklaşırken New York’ta olmak bambaşka bir zevk çünkü New York’ta noel zamanı ve yeni yıl başlangıcı tek kelimeyle harika. Rockefeller Center’ı soğuk bir aralık gününde ziyaret etmek en güzeli. Ziyaretinizi planlamak için ABD büyükelçiliği veya konsolosluklarının web sayfalarını mutlaka kontrol edin zira TC vatandaşları ABD’ye gitmeden önce vize almak zorunda. Pekçok edebiyat eserine ilham kaynağı olmuş olan New York’ta belki de sizi de bir hikaye bekliyor. Skyscanner sizin için en uygun bileti bulsun siz de New York’un tadına varın, hangi mevsimde olursa olsun...

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

New York yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.