Harita

Güney Afrika Uçak Bileti

Güney Afrika, Afrika kıtasının en güney kısmında Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusuna kıyıları bulunan 11 farklı dilin konuşulduğu çok kültürlü bir ülkedir. Doğaya, denize, vahşi yaşama, farklı kültürlere ve keşfetmeye özlem duyuyorsanız Güney Afrika isteklerinize cevap verebilecek özellikte bir ülke. Güney Afrika üç devletin birleşmesinden oluşmuş bir ülke. Bu üç ayrı devletin başkentleri bugün farklı konularda eş başkent olarak Güney Afrika’da, yargı, yasama ve yürütmenin merkezi olarak hizmet veriyor. Cape Town  yasama, Pretoria yürütme, Bloemfontain ise yargının başkentidir. Türklere vize uygulamayan G.Afrika’ya 6 ay geçerli bir pasaportla uçmanız mümkün. Cape Town’a direkt olarak 13 saatlik bir uçuşla varabilirsiniz. Güney Afrika’da ılıman iklim özellikleri görülür, bu sebeple ülkeyi her mevsimde ziyaret edebilirsiniz. Güney Afrika seyahatinizi planlarken gerekebilecek aşılarla ilgili bilgi almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Güney Afrika’nın başkentlerinden biri olan Cape Town ülkenin en güney ucunda Masa Dağları eteklerine kurulmuş Afrika kıtasının en modern şehridir. Oldukça turistik bir şehir olan Cape Town’da şehir içi turlarından, doğa gezintileri, yamaç paraşütü, trekking, dağ tırmanışı, sörf gibi aktivitelere kadar geniş bir yelpazede etkinlik yapmanız mümkün. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Table Mountain’a (Masa Dağı) teleferikle çıkabilirsiniz. Güneşli ve açık havada Cape Körfezini rahatlıkla izleyebilir, fotoğraflarını çekebilirsiniz. Vahşi yaşam açısından zengin olan bu iki bölgeyi görmeden olmaz. Robben Adası ülkenin kurucu kahramanı Mandela’nın 27 yıl boyunca hapis yattığı ada, Victoria ve Alfred Limanları turistlerin sık uğradığı alanlar, restoran ve barlarda tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Afrika kültürünü yakından tanımak isteyenler; kent merkezinde bulunan müze ve sanat galerini mutlaka görmeliler. Penguenler sahilini görmeyi ve onlarla fotoğraf çektirmeyi sakın ihmal etmeyin. Ümit Burnu Milli Parkı içinde bulunan raylı sistemle Ümit Burnu fenerine mutlaka çıkın, ülkenin en güney ucundasınız ve bu noktadan okyanusun dalgalarını, muhteşem doğa manzaralarını mutlaka görüntüleyin.

 Johannesburg Güney Afrika’nın en kalabalık şehridir. Doğaseverlerin çok sevdiği bir destinasyon olan Jo’burg’da bulunan Kruger Ulusal Parkı Afrika’nın en büyük vahşi yaşam koruma alanıdır. Park çok geniş bir alana yayılmıştır ve aslan, leopar, fil gergedan, yaban öküzü ve pek çok kuş türünü canlı olarak görebileceğiniz bir alandır. Planesberg Ulusal Parkı kente 150 km uzaklıkta, safarilere katılım için uygundur. Çevre köylere yapacağınız gezilerde Afrika’nın kültürel hayatına dair canlı bilgi edinmeniz mümkün. Mandela, Apartheid ve Afrika müzeleri bu bölgede görmenizi tavsiye edebileceğimiz müthiş mekânlar, mutlaka görünüz. Jo’burg’a bir saatlik uzaklıkta bulunan Lesedi Kültür Köyünde birbirinden farklı 5 kabile yaşamakta. Bu köyü ziyaret ederek Afrika kültürünü yakından tanıyabilirsiniz.

Dünyanın en önde gelen et üreticisi ve ihracatçısı olan ülkede et yemekleri müthiş bir çeşitlilik ve lezzette. Kurutulmuş et biltong, bir çeşit rosto olan braaivleis, bredies, sosisler ve denemek isterseniz devekuşu ve timsah eti seçenekleriniz arasında. Güney Afrika’da vahşi yaşamın medeniyetle harmanlandığı büyük şehirlerde bu değişiklikleri tatmaktan çekinmeyin. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.