Harita

Johannesburg OR Tambo Uçak Bileti

Johannesburg 3 milyonu aşan nüfusuyla Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en kalabalık ikinci, tüm Afrika kıtasının en kalabalık dördüncü şehridir. Witwatersrand Sıradağlarında bulunan zengin altın ve gümüş yatakları sayesinde ticaretin yoğun yaşandığı bir kenttir. THY ve Güney Afrika Hava Yolları tarafından direkt olarak ulaşacağınız kent için uçuş süresi 9 saat 30 dakikadır. Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye vatandaşlarına vize uygulamıyor, geçerli bir pasaportla ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Güney yarım kürede bulunan kenti ziyaret etmeden önce, mevsimlerin ters yaşandığını unutmayın. Kış mevsiminin yaşandığı Haziran ve Temmuz aylarında bile gün içinde sıcaklık 16 derece geceleri ise 4 derece civarlarındadır. Yaz aylarında da bunaltan sıcakların görülmediği kenti her mevsimde ziyaret edebilirsiniz. Ülkenin para birimi Rand satın almak için havaalanında bulunan döviz bürolarını tercih ediniz. Hırsızlık olaylarının yoğun yaşandığı kentte gece ıssız sokaklarda yalnız dolaşmamanız ve üzerinizde fazla nakit para ve değerli eşya taşımamanız önerilmektedir. Toplu taşımanın çok güçlü olmadığı kentte Gautrain temiz ve güvenli bir ulaşım aracıdır. Şehir içinde ana güzergahlarda BRT adıyla anılan otobüsler ve taksiler güvenle kullanılabilir. Araç kiralamayı düşünen ziyaretçiler için kentte trafiğin sağdan işlediğini hatırlatmakta fayda var.

Botanik bahçeleri, hayvanat bahçeleri ve doğa parklarıyla Johannesburg doğaseverler tarafından mutlaka görülmesi gereken bir şehirdir. Güney Afrika’nın en büyük vahşi yaşam koruma alanı olan Kruger Ulusal Parkı, safari turlarına katılabileceğiniz Pilanesberg Ulusal Parkı, binlerce türü bir arada görebileceğiniz Walter Sisulu Botanik bahçesi, Johannesburg Hayvanat Bahçesi ve minik aslan yavrularıyla fotoğraf çektirebileceğiniz Aslan Parkı mutlaka ziyaret etmeniz gereken alanlar arasındadır. Dünyaca ünlü Afrikalı lider Mandela’nın bir dönem yaşamış olduğu Soweto bölgesi, Afrika insanının yaşamına ve gündelik alışkanlıklarına tanıklık edebileceğiniz bir bölgedir, bu bölgeye düzenlenen turlara katılınız. Lesedi Park’ta kabile hayatını gözlemleyebilir, Afrika kültür ve tarihini Mandela Aile Müzesini ziyaret ederek tanıyabilirsiniz. Afrika Müzesi ve ilk insansı fosillerin bulunduğu Sterkfontain Mağaraları görmeniz gereken yerler arasındadır.

Melville bölgesinde yoğun yaşanan Johannesburg gece hayatı oldukça renkli geçmektedir. Her müzik zevkine uygun gece kulüpleri fiyatlar açısından da gayet uygundur. Güney Afrika mutfağında çok önemli bir yer kaplayan geniş ve lezzetli kahvaltı çeşitleri sizleri çok mutlu edecektir. Ekmek çeşitlerinin oldukça fazla tüketildiği mutfakta, lezzetli et yemeklerini ve hafif sütlü tatlıları mutlaka deneyin. Johannesburg tatilinizden dönmeden önce Afrika’ya ait yerel ürünlerin satıldığı renkli ürünleri satın alabileceğiniz Rosebank Rooftop Pazarına, seramikten mobilyaya, mücevherden çantaya kadar birçok özgün parçayı satın alabileceğiniz Red Fusion’a uğramayı da ihmal etmeyin.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Johannesburg OR Tambo yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.