Harita

Cape Town Uçak Bileti Fiyatları

Güney Afrika`nın büyüleyici şehri Cape Town; dağların eteğinde,doğanın tüm renklerini barındıran bitki örtüsüyle modern şehir yaşamının birleştiği bir metropol.Muhteşem doğası,altın madenleri ve şarap bağları ile filmlere konu olan Cape Town, Avrupalıların en çok yaşamak istediği bölgelerin başında geliyor. Hakkında yazılanları okurken bile Cape Town`ın büyüsüne kapılabilir ve kendinizi Cape Town uçak bileti ararken bulabilirsiniz.

Doğanın tüm nimetlerini içinize sindirirken, modern yaşamın bütün nimetlerinden de yararlanabileceğiniz, Avrupa ve Afrika karışımı,dünyanın en güzel şehirlerinden biridir Cape Town. Tropikal bir iklimi Afrika'da ki diğer bölgelere göre daha yumuşak bir iklim. Kilometrelerce uzanan kumsalları, şarap mahzenleri, altın madenleri, Masa Dağı'nın muhteşem manzarası özelliklerinden sadece bazıları.

Cape Town, tarihi günlük yaşama en güzel şekilde taşımış bir şehir.Bir tarafta modern hayatin getirdiği şık restoranlar,alışveriş merkezleri,beş yıldızlı oteller diğer taraftan da 17. yüzyıla kadar uzanan tarihinin yansımaları olan müzeleri ve bir çok kültürel etkinliği ile ihtiyacınız olan herşeyi size sunmakta. Burada modern bir kentte bulunmanız doğadan uzak olduğunuz anlamına gelmiyor. Waterfront’da bir fok ile gözgöze gelip, Camps Bay koyunda dolaşırken ağaçtan sarkan maymunların sürpriz arkadaşlıklarına maruz kalabilir hatta Boulder’s Bay kumsalında Afrika penguenleri ile birlikte güneşlenip, denize girebilirsiniz.

Dünyanın her tarafından ziyaretçileri olan şehir sembolü haline gelen ( Table Mountain) Masa Dağı`nın yamaçlarından okyanusa süzülen bir şehir gibi. Şehri eteklerinde taşıyan Masa Dağı ise dünyanın 7 harikasından biri. Masa Dağı denilmesinin sebebi ise, zirvesinin çok geniş bir alanının bir masa gibi düz olması ve uzaktan bakıldığında bir masaya benzemesi.

Masa Dağı’nın 1600 metredeki zirvesine aynı anda 65 kişiyi taşıyabilen ve kendi etrafında dönerek yol boyunca manzaranın her karesinden yararlanmanızı sağlayan bir teleferikle çıkılıyor. Dağın zirvesine ulaştığınızda, Atlas Okyanusu ve altın sahillerden oluşan büyüleyici bir manzara ile karşılasıyorsunuz. Maceracı tarafınıza yenilip 4-5 saatlik bir yürüyüşle de dağın zirvesine tırmanmak mümkün.

Afrika'nın gülen yüzü Cape Town , Güney Afrika`nın en modern kenti olmasının yanısıra bölgenin eğitim merkezidir. Dil okullarıyla da bilinen şehir, dünyanın her tarafından olduğu gibi Türkiye`den de bir çok öğrenci lisan eğitimi icin Cape Town`u tercih etmekte. Türkiye ile saat farkı bulunmayan Cape Town`a Türk Hava Yolları` İstanbul`dan direkt seferler düzenlemekte.

Cape Town`da alış veriş denince akla altın madenlerinden dolayı mücevher gelmektedir. Birbirinden güzel tasarımlar özellikle hanımların gözlerini kamaştırmakta. Bunun yanısıra yöre halkının el sanatları örnekleri olan takılar, el oyması heykeller, el işi deri eşyalar,cam ustalarının marifetli ellerinden çıkan cam ürünler hayranlık uyandırmakta.

Zaman zaman seyahat hazırlığı vize prosedürü yüzünden oldukça sıkıntılı bir sürece dönüşmekte ve uçak bileti aldığınız halde vize engeline takılarak seyahatinizi iptal etmek durumu söz konusu olabilmekte.

Cape Town seyahatleriniz 4 haftadan kısa olması durumunda vizeye ihtiyacınız olmayacaktır.Girişte, davetiye, seyahat sağlık sigortası, otel rezervasyonu gibi evraklarınızın yanınızda hazır bulunması yeterli.

Cape Town sizi büyülemeye hazır, ya siz.. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Cape Town yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.