Harita

Senegal Uçak Bileti Fiyatları

Afrika`nın en renkli ülkesi

Batı Afrika‘da egzotik bir rüyaya kanat açmak istemez misiniz..O halde işe Senegal uçak bileti sorgulamakla başlayabilirsiniz.

Afrika`nın renkli ülkesi Senegal hem Asya hem de Avrupa‘nın yansımaları ile oldukça renkli bir profile sahip, rengarenk yerel kıyafetleri ile erkekleri, zarif ve uzun boylu kadınları, parlayan gözleriyle ve kahkahaları ile turistleri selamlayan çocukları, Afrika‘nın en misafirperver ve sıcak halkı, doğanın olanca cömertliği ile, kışın en sert yüzünü gösterdiği dönemlerde güneş  vadeden, en çok turist çeken Afrika ülkelerinden biridir.  Atlantik Okyanusu kıyısında, Senegal Nehri’nin üzerinde yer alan ülke  kuzeyinde Moritanya, doğusunda Mali, güneyinde Gine ile sınırları olan müslüman bir Batı Afrika ülkesi. Çoğunluğu yerfıstığı üretimiyle uğraşan Voloflar olmak üzere Tekrur Krallığı soyundan gelen Peullar, Berberi kökenli Diolalar, ülkenin çiftçi nüfusunu oluşturan Serer,ve Mandingolardan oluşan karışık bir etnik yapıya sahip Senegal. Ülke nüfusunun önemli bir kısmı Kaolack, Thiec, Rufisque, St. Louis ve 1960 yılından beri ülkenin başkenti olan Dakar gibi büyük kentlerde yaşamaktadır. Ülkenin batısında bir yarımada üzerinde konumlanmış olan başkent Dakar Senegal‘in ekonomik, kültürel, ticari merkezi ve ülkenin deniz trafiğinde oldukça önemli bir yere sahip. Başta Dakar olamk üzere Thies ve Ziguinchar ise turizm konusunda ülkenin yüzünü en çok güldüren bölgelerdir.

Okuma yazma oranının düşük olduğu ülkede resmi dil Fransızcadır ancak aynı zamanda farklı dillere sahip olan kabileler kendi dillerini de konuşmaktadırlar. 

Bölgelere göre farklılık gösteren bir iklime sahip olan ülkede kıyı kesiminde denizden gelen serin meltem rüzgarları hissedilirken, kuzey ve Güneydoğu  bölgelerinde sıcaklık armakta, güney ise en fazla yağış alan bölgedir.

Senegal‘de hem yürek burkan hem de en çok ilgi gören yerlerden birisi de Dakar’a 300 metre  mesafede bulunan Goree adasıdır. 19. yüzyılda Afrika’dan Amerika’ya gönderilen ilk köleler bu adadan alınmış, günümüzde ise adada köle ticaretinin dehşeti müze olarak kullanılan Köle Evi‘nde gösterilmekte. Deniz kabuklarından meydana gelen ilginç Joal Fadiouth adası ise ülkede mutlaka görülmesi gereken bir başka nokta, elbette Saloum Nehri’nde bir gezinti olmadan olmaz. 

Senegal’in hem başkenti hem de merkezi olan Dakar‘da yerel pazarlar otantik süs eşyaları, el işlemeleriyle süslenmiş yerel kıyafetler, ülkeye özgü hediyelik eşya ve ünlü pamuklu kumaşlarından satın almak için oldukça cazip. Şehrin Afrika müziği ile renklenen hareketli gece hayatı, bir çok alternatif sunmakta.

Deniz ürünleri ile ünlü Senegalmutfağında kocaman ıstakozlar ve balıklar ön planda.  Fransız mutfağının etkilerinin görüldügü ülkede yerel lezzetler dışında büyük şehirlerde Meksika, Lübnan Japonya ve Fas restoranları bulmak mümkün. 

Balık ve pilavdan oluşan ve iki farklı sos ile sunulan ceebu jen,yine soslu bir balık olan Diagga, yağlı yer fıstığı sosu ile sunulan beyaz pilav ve et yemeği Maafe ülkeye özgü lezzetlerdir.

Heyecan verici, nefis bir tatil için Senegal uçak biletinizi Ülkeyi ziyaret etmek için en ideal zaman olan Kasım ayı ile Şubat ayı arasında bir tarihe almanızı öneririz. Hemen hergün ülkenin Başkenti Dakar‘a tarifeli uçuşların bulunmasının, rüyanızın gerçekleşmesine katkısı oldukça büyük. 

İyi Tatiller. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.