Harita

Angola Uçak Bileti Fiyatları

Afrika Kıtası’nın güneybatısında yer alan Angola, kara sınırıyla Namibya, Kongo ve batı sınırında Atlas Okyanusu ile çevrilmiştir. Uzun yıllar boyunca Portekiz sömürgesi olan ülkede Portekizce resmi dil olarak kullanılmaktadır. Ülkenin para birimi Kwanza, başkenti Luanda’dır. Huambo ve Lobito diğer önemli şehirleridir. Angola’yı ziyaretiniz sırasında Amerikan Doları kullanmanız mümkün. Ülke genelinde kredi kartı kullanımı yok denecek kadar azdır. Havaalanı veya bankalarda ülke para birimini satın alabilirsiniz. Türkiye vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler arasında bulunan Angola’ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Angola’nın sahil kesimlerinde tropikal iklim, orta kısmında ılımlı tropikal iklim, güney kısmında ise sıcak ve kuru bir iklim gözlenmektedir. Ülkede en fazla turist çeken başkent Luanda’yı ziyaret etmek için en uygun zaman, Mayıs-Ekim ayları arasında kalan dönemdir. Petrol, elmas ve diğer kıymetli taşlar açısından güçlü rezervlere sahip olan ülkede, nüfusun yarıdan fazlası açlık sınırının altında yaşamaktadır.

 

Petrol zengini, nakit fakiri ülke Angola çok uzun yıllar acısını çektiği iç savaşın etkilerini silmeye çalışıyor. Başkent Luanda için sınırsız tezatlıkların ve aşırılıkların kenti demek yanlış olmayacaktır. Augostinho Neto Anıtı, Ulusal Tarih Müzesi, Ulusal Antropoloji Müzesi başkentte ilginizi çekebilecek noktalar arasındadır.

 

Luando Körfezinin dışındaki Mussolo Tropik Adası kentin en iyi kumsalına sahip yeridir. Eski şehir bölgesi Baixa’da koloni döneminden kalma binaları görebilir, eski sokaklarda hoşça vakit geçirebilirsiniz. Kissama Ulusal Parkı Luando’nun 70 km dışındadır. Vahşi yaşam türlerinin gözlemlenebileceği alan, doğaseverlerin ilgisini çekebilecek niteliktedir. Calandula Şelalesi’ni de ziyaret edeceğiniz yerler arasına ekleyiniz.

 

Kentte eğlence için gidilebilecek mekânlar kısıtlı olsa bile mevcut. Alkolün oldukça pahalıya satıldığını not etmek gerekebilir. Deniz mahsullerinin bol baharatla pişirildiği Angola mutfağı oldukça lezzetlidir. Başkent Luanda’da dünya mutfaklarına ait restoranlar ve fast food zincirlerine de rastlamak mümkün.

 

Dünyada milyonlarca  uçuş noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan Skyscanner ile her zaman her yere en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz. Angola istikametine uygun uçak bileti mi arıyorsunuz? Angola uçak biletlerini yukarıdaki arama panelini kullanarak sorgulayabilirsiniz. Bu arama sonuçları size Angola yönüyle ilgili tüm uçak biletlerini gösterecektir. Angola uçak biletinizi “Rezervasyon” butonuna tıklayarak güvenle alabilirsiniz.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.