Harita

Malta Uçak Bileti Fiyatları

Malta’ya uçak bileti ayırtmak için dünyanın en kaliteli hava yolu şirketlerinin uçak biletlerini fiyat bazında karşılaştıran bir arama motoru olan Skyscanner’ı browserınıza ekleyin. Malta’ya uçuş yaklaşık 4 saat sürüyor. Skyscanner’ın kullanıcı dostu ve ödüllü web tabanlı arama motoruyla şövalyelerin ülkesi Malta’ya uçuş çok kolay.

Gozo, Comino ve Malta adalarından oluşan bu ada ülkesi ılıman iklimi, uzun süren yaz mevsimi ile özellikle deniz ve güneş arayan gezginler için ideal bir tatil merkezi. St.Julian meydanı ve çevresi gece hayatını sevenler tatilciler için, keyif  ve eğlenceyi ihmal etmek  istemeyenler için vazgeçilmez bir durak.

Malta cazip bir turizm merkezi olmasının yanı sıra, özellikle son yıllarda adını farklı bir alanda da duyuruyor. Malta cazip koşullarda eğitim veren dil okullarıyla, İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için de oldukça çekici bir ülke. İngilizceyi burada gündelik hayatta da kullanarak öğrenebilirsiniz.

Malta tarih boyunca Akdeniz’e hakim olmak isteyen, özellikle bu coğrafyaya yakın birçok imparatorluğun göz diktiği bir nokta olmuştur. Adayı ele geçirmek isteyen güçler tarafından sürekli bir kuşatma altında olan Malta kendini korumak için yaptırdığı, burçları , kaleleri , sarayları günümüze zengin tarihi ve estetik bir doku olarak yansımıştır. Burçlardan gün batımı, kalelerden izleyebileceğiniz güneşin doğuşu sizlere kare kare fotoğraf anılar bırakacaktır. Korsan kalyonlarının cirit attığı bu ada birçok filme de konu olmuştur.

Sicilya’nın hemen güneyinde olması ve Kuzey Afrika’ya yakın konumda bulunması Malta mutfağına İtalyan ve  Arap mutfağının renk ve lezzetini katmıştır. Akdeniz’in leziz  deniz ürünlerini saymamıza gerek var mı? Malta bir adalar ülkesi.

Gozo adalar arasında en yeşil olanı. Comino küçücük ve yerleşimi olmayan, ıssız bir  ada, yanınıza dilediğiniz üç şeyi almayı unutmayın JKristal temizliğinde denizi, altın rengi kumsallarıyla unutulur gibi değil. Malta’da mimari yapılar mutlaka ilginizi çekecek, zira tüm binalar aynı renk, Malta taşı adı verilen bir taştan yapılıyor. Yerli halk bu tek düze ahenge  kapı ve pencerelerini rengârenk boyayarak karşı çıkıyor. Valetta da barok mimari özelliklerine rastlamak mümkün. Gökkuşağını aratmayan renkteki balıkçı tekneleri, geceleri eksik olmayan havai fişek şölenleri, dinmek bilmez festivalleriyle 6000 yıllık geçmişinde binlerce kalyonun kürek izlerini taşıyan bu Akdeniz adası aklınızı başınızdan alacak.

Malta’ya ucuz uçak biletini Skyscanner’dan ayırtın, seyahat tarihleriniz eğer esnekse daha da şanslısınız. Skyscanner tatile gitmenin ucuz ve en güvenli yolu. Bulduğunuz sonuçları karşılaştırın, Skyscanner, Malta’ya en ucuz uçak biletlerini kalitesi kanıtlanmış uçuş firmalarıyla sunar.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.