Harita

Birleşik Arap Emirlikleri Uçak Bileti Fiyatları

Ortadoğu’da Arap Yarımadası’nda bulunan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yedi emirlikten oluşmaktadır. En bilinen emirlikler başkent Abu Dabi ve Dubai’dir. Çöl ikliminin hâkim olduğu ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem Ekim-Mart ayları arasında kalan dönemdir. Diğer aylarda hava sıcaklığının yüksekliği rahat hareket etmek için uygun olmayabilir. BAE Türkiye vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler arasındadır. Ülkenin iki önemli şehrine Türkiye’den direkt uçuşlarla ulaşmak mümkün. Şehir içinde ulaşım için taksi kullanmaktan hiç çekinmeyin. Benzinin sudan ucuz olduğu ülkede taksi kullanmak en ucuz ve kolay ulaşılabilir ulaşım aracıdır. Uçsuz bucaksız çöllerin ortasında bir yanında modern gökdelenler bir yanda doğunun incelikli mimarisiyle işlenen şehirleriyle Birleşik Arap Emirlikleri farklı bir coğrafya, değişik bir kültürün birçok etmenini bir arada taşıyan bir ülke. Petrol zengini ülkede sunulan gösterişli hayat tarzı başkent Abu Dabi ve turistik başkent Dubai’ye her yıl milyonlarca turistin akmasına sebep olmakta.

 

Abu Dabi ile Dubai birbirleriyle birçok konuda yarışan iki şehir. Dubai ağırlıklı olarak alışveriş ve yeni kültürler keşfetmek isteyen gezginler için cazip bir kent. Abu Dabi ise daha çok ticari konularda anlaşma, görüşme yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir kent olarak biliniyor. Abu Dabi’de dünyaca ünlü mimarların planladığı gökdelenler, lüks villalar ve şık alış veriş merkezleri oldukça gösterişli. Yapay plajlarla süslenen şehirde denizin keyfini çıkarırken çölün ortasında oluşturulan zengin ve gösterişli şehrin eskiden yalnızca bir çöl olduğunu düşünmek insanı hayrete düşürebilir. Dubai’nin simge eserlerinden görkemli “Burj Al Arap” dünyanın tek 7 yıldızlı oteli. Modern alışveriş merkezlerinde keyifle alış veriş yapacağınız Dubai kentinde sergilenen zenginlik gözlerinizi kamaştıracak nitelikte.

 

Arap kültürünü tanımak ve daha iyi anlamak için Bedevi kasabalarına yapabileceğiniz turlar ülkede yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri. Petrolün keşfinden önce Arapların nasıl bir yaşam kültürüne sahip olduğunu, deve sırtında yapılan yolculuklardan lüks arabalara geçen toplumun nasıl bir süreçten geçtiğine gözlerinizle tanıklık edebilirsiniz. Dubai Müzesi Al Fahidi Kalesi içinde yer alan bir müze. Bedevi kasabalarında tanıklık ettiğiniz Arap kültürüne dair bilgilerinizi bu müzeyi ziyaret ederek pekiştirmeniz mümkün. Çöl safarileri BAE’lerini ziyaret eden gezginler için en eğlenceli aktivitelerden biri. Uçsuz bucaksız gibi görünen kum tepeleri arasında, teknoloji harikası 4x4’lerle dolaşarak muhteşem zaman geçirebilirsiniz. Vergi uygulamasının olmadığı BAE şehirlerinde gönlünüzce alışveriş yapmak ülkeyi ziyaret eden ziyaretçinin keyifle yaptığı aktivitelerden biri. Teknolojiye meraklı gezginler için hedef alışveriş adresi, Dubai’de bulunan Al Arn Center, aradığınız her türlü teknoloji ürününü kolaylıkla ve ulaşılabilir rakamlara bulabileceğiniz bir merkez. Dünyanın en ünlü restoran zincirlerinin bulunduğu zengin BAE kentlerinde dilediğiniz ülke mutfağının en konforlusuna ulaşmak ise çok kolay. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.