Harita

Malezya Uçak Bileti Fiyatları

Yağmur Ormanlari`na yolculuk

Güney Asya’nın merkezinde bulunan Malezya,doğal plajları,bir birinden güzel ve el değmemiş bir doğaya sahip adaları, yağmur ormanları ile kaplı dağları, zengin kültürü, yılın on iki ayı değişmeyen tropikal iklimi ile mükemmel bir tatil destinasyonu. Özellikle, Avrupa ülkeleri dışında, doğa ile içiçe, egzotik bir tatil arayışı içinde olan seyahat severler için, bir Malezya uçak bileti rüyalarını gerçekleştirecektir.

Malezya, Güney Asya’da bulunan Malezya Yarımadası ile Güney Çin Denizi’nde bulunan Borneo Adası gibi birbirine son derece uzak mesafede iki bölgeye ayrılmış ve ikisi Malezya yarımadasında, biri Borneo adasında olan 3 federal bölgeden oluşan oldukça geniş bir alana yayılmış bir federasyondur.

Çok büyük bir bölümü yağmur ormanları ile kaplı Malezya`nın. Oldukça uzun bir tarihe sahip olan yağmur ormanları, soyu tükenmek üzere olan ve dünyada başka hiçbir yerde olmayan birçok hayvan çeşidini barındırmakta. Sadece bu sebeple bile bölge, dünyanın her tarafından gelen doğa severler tarafından ziyaret edilmekte. Ayrıca gerçek olduğuna inanamayacağınız berraklıktaki denizi,rüya gibi kumsalları,en az yağmur ormanları kadar ilgi çeken renkli deniz altı yaşamı ile görülmesi gereken bir cennet Malezya.

Oldukça renkli bir kültür yapısına sahip olan Malezya, nüfusun büyük bir bölümünü oluşturan Malaylar`ın dışında, yerliler, Çin, Hindistan, Endonezya gibi diğer ülkelerden gelen göçmenler ile kültürel çeşitliliğe en güzel örneklerden biri durumunda. Bu renkli mozaik inançlarıyla sosyal yaşamlarıyla, giyim kuşamlarıyla,gelenekleri ve mutfakları ile günlük yaşamı oldukça renklendirmekte.

Başkent Kuala Lumpur, Menara ve Petronas İkiz Kuleleri gibi dünyanın en yüksek ve görkemli binaları, son derece hızlı ve modern şehir içi ulaşım hizmetleri, dünyaca ünlü markaları bulabileceğiniz alış veriş merkezleri ile ultramodern bir şehir kimliğiyle birlikte, tarihin izlerini de taşımakta.

Yemyeşil ağaçlarla dolu, egzotik ve rengarenk bitkilerin renklendirdiği sokakları fotoğraf meraklıları için bulunmaz kareler oluşturur. Gecenin karanlığını şenlendiren rengarenk ışıklar altındaki binalar inanılmaz görüntüler sergiler. Çiçek ve göl bahçeleri, Geyik,Kelebek ve kuş, Parkları şehri cennete çeviren faktörlerden bazıları.

Malezya’nın eyaletlerinden biri olan Perak bölgesindeki Cameron Highlands turistik anlamda en çok ziyaretçi alan yerlerden birisidir. Dumanlı zirvesi ile bilinen dağları ve dağların eteklerindeki yüzlerce yıllık yağmur ormanları, çay bahçeleri, tapınakları, çiçek seraları ile ziyaretçilerini büyüleyen Cameron Highlands, aynı zamanda Malezya’nın en büyük seracılık merkezidir.

Melaka, Unesco dünya mirasları listesinde bulunan bir şehir. Tarihi binaları,renkli kültürü,sıcak atmosferi ile ziyaretçisi eksik olmayan bir turistik bir şehir.

Malezya`da Unesco tarafından korunan bir başka bölge Langkawi Adası. Asırlık Yağmur ormanları ve binlerce yıllık mercan kayalıkları arasında bulunan ada, inanılmaz güzellikteki beyaz kumsalları, turkuaz denizi el değmemiş doğası ile rüyalarınızın tatilini vaadediyor.Ayrıca gümrüksüz serbest bölge olması sebebiyle alış verişi de cazip hale getirmekte.

Yemek kültürü konusunda da oldukça renkli bir yelpazeye sahip olan Malay mutfağı barındırdığı kültürlerin mutfaklarından da örnekler sunmakta.Özellikle deniz ürünlerini tercih eden ziyaretçiler, Malezya mutfağını listelerinin en başına alacaklardır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.