Harita

Filipinler Uçak Bileti Fiyatları

 Bir adalar ülkesi olan Filipinler Cumhuriyeti Güneydoğu Asya'da, irili ufaklı 7 binden fazla adadan oluşuyor. Ülkeyi oluşturan bu adalardan sadece yaklaşık 900 adada yerleşim bulunmakta, dev metropollere ev sahipliği yapan adalardan, adımla ölçebileceğiniz büyüklükte ki adalara kadar farklı büyüklükteki bu adaların bir çoğunun henüz adı bile yok.

Filipinler’de Luzon,Visayas ve Mindanao olmak üzere başlıca üç ada grubu bulunuyor ve bu 3 ada grubu bölgelere ve şehirlere ayrılmakta. Birçok kültürün oluşturduğu renk cümbüşü içerisindeki Filipinler Cumhuriyeti; Malayalar, Avusturya kökenliler , Çinli, İspanyol, Amerikan , Arap kökenliler ve bir çok etnik topluluktan oluşan oldukça renkli bir nüfusa sahip.

Filipinler dinamik, canlı mega şehirleri, dünya mirasları listesine giren binlerce yıllık pirinç tarlaları,Eşsiz doğası, turkuazın en güzel tonlarının hakim olduğu manzaralara sahip adaları,el değmemiş bakir kumsalları, yağmur ormanları ile keşfedilmeyi bekleyen görülmeye değer bir ülke.

Adalardan meydana gelen Filipinler`de adalar arası seyahatlerde düşük maliyetli havayolları olan Cebu Pacific Havayolları ve PAL Express, kısa mesafeli yolculuklar için ise feribotlar kullanılmakta.

Başkent Manila ülkenin en büyük adası olan Luzon`da bulunmakta. Son derece kalabalık, dinamiği yüksek ve hareketli bir şehir.Geçmişte sömürgesi olduğu İspanya`nın etkisini o dönemlerden kalma kilise ve katedrallerde görmek mümkün. Ayrıca yüksek binaları, son derece modern alış veriş merkezleri, lüks otelleri de Manila`nın modern yüzününü oluşturmakta. Şehirde toplu taşıma aracı olarak kullanılan ve her tarafı açık olan “Jeepney”ler oldukça dikkat çekici. İkinci dünya savaşı bitiminde Amerikalılar`ın ülkeyi terkederken bıraktıkları jeepleri yerli halk, camlarını çıkartıp, uzatarak arkasında yolcu taşınacak hale getirmişler ve bu şekilde günümüze kadar gelmiş.

Unesco tarafından Kültür ve Dünya Mirası listesine alınan Banaue ve Batad köylerindeki çeltik ve pirinç tarlaları, 2000 yıllık tarihleriyle yerli halk tarafından dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırılmakta. Geleneksel yöntemlerle çeltik ve pirinç tarımı yapılan bu köyler, serin havası, şelaleleri,izlemeye doyamayacağınız doğası, yerel halkın günlük yaşamı ile unutulmaz bir deneyim yaşayabileceğiniz bir bölge. Bir sonra ki durak ise Luzon adasında dağlık bir bölgede bulunan, binlerce yıllık tarihe sahip Sagada, doğal güzellikleri ve ilginç geleneklere sahip sıcakkanlı halkı ile ziyaretçilerini ağırlamakta. Halkın sıcaktan bunalıp kaçtıkları serin iklime sahip, hareketli gece hayatı olan Baguio, dünyanın en iri canlıları olan balina köpekbalıklarına ev sahipliği yapan Donsol koyu, dünyanın en güzel göllerinden biri olan Kayangan gölü ve muhteşem plajları ile Coron Adası, olağanüstü güzellikte manzaralar görebileceginiz, 1000 den fazla adadan oluşan ve parkları, lüks konaklama merkezleri, plajları ve muhteşem doğası ile Palawan Adası, turistik anlamda son derece popüler aynı zamanda spor ve eğlencenin de merkezi adası olan Boracay Adası, Taal Volkanı, çikolata tepeleri ve dünyanın en küçük memelileri olan Tersier`lerin yaşadığı son derece popüler bir turistik bölge olan Bohol,Ünlü festivalleri, canlı ve renkli yaşamı ile Cebu Filipinler denince mutlaka görülmesi gereken yerler.

Ülkenin hemen her yerinde renkli ve hareketli gece hayatına tanıkolmak mümkün, ancak Angeles City gece hayatının merkezi durumunda.

Malezya, Endonezya, Çin ve Hint yemek kültürlerinden etkilenen Filipin Mutfağı pirince, balığa ve kabuklu deniz ürünlerine dayalı bir mutfak.Dünyanın en çok mango yetiştiren ülkesi olması nedeniyle, en lezzetli mangoları Filipinler`de tadabilirsiniz.

Ziyaret için Ocak ve Mayıs ayları son derece uygun ancak biraz daha serin bir dönem ise tercihiniz Kasım, Şubat aylarını tercih etmelisiniz.

Filipinler`e bir uçak biletiniz varsa, seyahatiniz başladı demektir çünkü Filipinler vizesiz ülkeler kategorisinde.Ülkeye girişte yaklaşık bir aylık kalış izni almak mümkün. Ziyaret süresini uzatmak sözkonusu olduğunda ise belli bir ücret karşılığında göçmen bürosuna başvurarak 2 ay uzatma şansına sahipsiniz.  

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.