Harita

Estonya Uçak Bileti Fiyatları

Baltık ülkelerinden biri olan Estonya, Finlandiya Körfezi kıyılarında Rusya ve Letonya ile sınırı olan bir ülkedir. Estonya Avrupa Birliğine üye ülkelerden biridir, gezinizden önce Schengen vizesi almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Türkiye’den Estonya’ya Air Baltic veya THY aracılığıyla Riga üzerinden ulaşmak mümkün. Kış aylarını soğuk geçiren ülkeyi ziyaret için en uygun dönem, Haziran-Eylül ayları arasında kalan dönemdir. Başkent Talinn dışında önemli kentleri ; Parnu ve Tartu olarak sayılabilir. Oldukça düz bir coğrafyada bulunan Estonya doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle ön plana çıkan küçük, sakin ve güzel bir ülkedir.

Estonya’nın başkenti Talinn’in çevresinde bulunan 19 tarihi kule kente tam bir orta çağ kenti görünümü vermekte. Tarihi binaların hemen yanında yükselen modern binalarıyla Talinn’in zıtlıkların hoş bir kombinasyonu olduğunu ifade edebiliriz.  Kentin eski şehir adını verdikleri bölgesindeki binaların tarihi 13. Yüzyıla kadar gitmekte. Talinn ve çevresi 1997 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine eklenmiştir. Kent içinde bulunan katedral, kilise ve küçük şapeller son derece görkemli yapılar. Aleksandr Nevski Katedrali estetik mimarisiyle görmeniz gereken bir eser. Şehrin en yüksek noktasında bulunan Parlemento Meydanı, Fat Margaret ve Tall Herman Kuleleri’ni mutlaka ziyaret ediniz. Estonyalıların köy hayatını görerek bilgi sahibi olabileceğiniz Estonya Açık Hava Müzesi zevkle vakit geçirebileceğiniz bir mekân. Barok tarzda inşa edilen, Kadriorg Sarayı içinde bulunan iki sanat müzesiyle görmenizi tavsiye edeceğimiz diğer bir eser, mutlaka ziyaret ediniz.

Parnu; beyaz kumsalları, kaplıca ve parklarıyla Estonya’da görülecek yerler arasında mutlaka olmalı. Talinn’den Parnu’ya otobüs veya trenle yaklaşık 2,5 saatte varmanız mümkün. Eski kent, Modern Sanat Müzesi, Jekarterina Kilisesi, Seegi Maja ziyaret etmekten keyif alacağınız yerler arasında.

Ülkenin batı kıyılarında bulunan Haapsalu deniz tatili için uygun bir bölge. Kentte ayrıca çamur banyoları, piknik alanları ve yürüyüş yolları da turistlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiş. Kültürel olarak; Demiryolu Müzesi, Kreek Müzesi, Maria Magdaleena Kilisesi, Shawl Müzesi ve İsveç Pazarını ziyaret ediniz. Saaremaa Adası ve Hijumaa Adaları görülmesi gereken yerler listesinde. Adalar yalnızca denize girmek ve güneşlenmek için değil, birbirinden güzel tarihi eserleriyle de ziyaret etmeniz gereken yerler.

Estonya mutfağı büyük ölçüde Rus mutfağının etkisinde kalmış. Geyik etinden yapılan ızgara mangal çeşitlerini tatmanızı tavsiye ederiz. Milli tatlı kama, milli içkileri Saku ve Talinn likörlerini de mutlaka deneyin. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.