Harita

Bermuda Uçak Bileti Fiyatları

Bermuda, Atlaş Okyanusu’nun kuzeyinde, ABD’nin Kuzey Karolina eyaleti kıyılarının  yaklaşık 1000 km doğusunda yer alan, İngiltere’ye bağlı bir ada ülkesidir. Nüfüsu 65.000 olan adanın başkenti Hamilton’dır. Ana adanın dışında 150 küçük ada ve kayalığın bulunduğu Bermuda’daki adalar, yeryüzünde Kuzey Kutbu’na en yakın olan mercan adalarıdır. Atlas Okyanusu’nun bu küçük ama göz kamaştırıcı güzellikteki adalar topluluğunda, güneş, deniz, kum üçlüsünün tadını doyasıya çıkarmak için Skyscanner’ın karşılaştırmalı arama motorundan en ucuz Bermuda uçak biletini bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Ekonomisi büyük ülçüde uluslararası finans hizmetlerine ve turizme dayalı olan Bermuda, dünyada kişi başına milli geliri en yüksek olan ülkelerden birisidir. Bermuda, pembe kumlu plajları ve göz alıcı güzellikteki turkuaz ve gök mavisi renkteki okyanus sularıyla ünlüdür. Bu plajlardan en ünlüleri Horseshoe Bay, Elbow, Tobacco Bay ve Achilles Bay’dir. Church Bay, şnorkelle dalış yapmak isteyenler için oldukça idealdir. Bermuda’nın en popüler turistik noktası, Bermuda Denizcilik Müzesi’ni de bünyesinde barındıran Kraliyet Deniz Tersanesi’dir. Bermuda Akvaryum, Müze ve Hayvanat Bahçesi, Bermuda Sualtı Araştırmaları Enstitüsü, Botanik Bahçesi ve adadaki deniz fenerleri, turistler tarafından rağbet gören diğer yerlerdir.

 

Bermuda’nın tarihi açıdan en önemli yer, St. George bölgesidir. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan St. George, kıvrımlı taş sokakları, tipik İngiliz kolonyal mimarisine sahip binaları, çeşmeleri, renkli evleri, bahçeleri ve küçük meydanlarıyla görülmeye değerdir. Sarkıtları ve yeraltı tuzlu su havuzları ile Kristal Mağaralar mutlakta ziyaret edilmelidir.

 

UÇUŞ

 

Bermuda’ya, başkent Hamilton’ın 11 km kuzeydoğusunda bulunan Bermuda Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Bermuda’dan İngiltere’de Londra’nın yanı sıra, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin çeşitli şehirlerine sene boyunca tarifeli seferler düzenlenmektedir. Türkiye’den direkt uçuşların bulunmadığı adaya gitmek için, Bermuda uçak biletini, Skyscanner ile 600’ün üzerinden havayolunu tek sitede kıyaslayarak satın alabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak hem çok kolay, hem de çok hızlıdır. Uçuş tarihlerinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner size en uygun fiyatlı Bermuda uçak biletlerini kıyaslamanız için gösterecektir. Bermuda Havalimanı’ndan taksi ile adada gidilmek istenen destinasyona en fazla 50 dolar ödeyerek ulaşmak mümkündür.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Bermuda’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bermuda vizesi almalarına gerek yoktur. Ancak Bermuda’ya ulaşım sadece İngiltere, ABD ve Kanada üzerinden olduğundan dolayı, Bermuda’yı ziyaret edecek kişilerin, çok girişli ve geçerli bir İngiltere, ABD veya Kanada tarafından verilmiş turistik veya transit geçiş vizesine ya da bu ülkelerde oturum hakkına sahip olmaları gerekmektedir. Bermuda’ya giriş yapabilmek için ayrıca, ziyaretçilerin pasaport kullanım sürelerinin Bermuda’dan ayrılacakları tarihten itibaren 45 gün daha geçerli olması ve bir dönüş biletlerinin bulunması gerekmektedir. Ülkenin resmi dili İngilizce’dir ve para birimi Bermuda Doları’dır.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Bermuda’nın illimi ılıman ve nemlidir. En sıcak ay olan Ağustos’ta ortalama sıcaklık 30 C⁰ iken en soğuk ay olan Şubat’ta ise 20 C⁰’dir. Sene boyunca ziyaret etmek için uygundur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.