Harita

Litvanya Uçak Bileti Fiyatları

Yağmur Ülkesi

 

Adını “yağmur ülkesi” anlamına gelen Lietuva’dan alan Litvanya Muhteşem doğası, ormanları, rüya gibi sahilleri, barok kentleri, tarih kokan alanları,caddeleri, renkli gece hayatı ve karakteristik şehirleriyle ile bir uçak bileti mesafesinde muhteşem bir deneyime çağırıyor sizi..

 

Kuzey Avrupa'da üç Baltık devletinden biri olan Litvanya Cumhuriyeti, Ortaçağda Beyaz Rusya, Ukrayna, Polonya ve Rusya'nın bir bölümünü egemenliği alan, Avrupa'nın en büyük devletlerinden biri durumunda idi.

Günümüzde büyük bölümünü Litvanlar`ın oluşturduğu ve Ruslar, Polonyalılar , Beyaz Ruslar`dan oluşan,üç buçuk milyondan fazla nüfusa ve 65.200 km2 yüzölçüme sahip bir ülke.

 

Sovyetler Birliği üyesi 15 cumhuriyetten biri olan Litvanya Rusya’da ki reform hareketlerinden sonra 1991 yılında Sovyetler Birliği`nden ayrılarak bağımsızlığını ilan eden ilk ülke.

 

Litvanya küçük bir ülke gibi görünse de yapılacak ve görülecek o kadar çok şey var ki, zamanınızın yetmeyişine şaşıracaksınız.

Neris Nehri`nin eski ve yeni şehir olarak ikiye ayırdığı ülkenin en büyük şehri olan başkent Vilnius özellikle Unesco`nun listesine aldığı eski şehir bölgesi, Katedral Meydanı, Gediminas Caddesi ve Kulesi, yemyeşil parkları, hayran kalacağınız mimarisi,tarihi kiliseleri,tadına doyamayacağınız yemekleri, üniversitesi, şirin kafeleri, bira ve şarap evleri ve renkli gece hayatı ile özellikle ögrencilerin yaşamayı tercih ettikleri bir şehir.

 

Büyük Litvanya Dükalığı döneminde bir yönetim merkezi olan ve küçük bir ada üzerinde bulunan Trakai Kalesi turistik açıdan oldukça popüler. 14. yüzyıldan kalma Kaunas Kalesi, Çam ormanlarına sahip, deniz ve kumsalı ile ziyaretçi çeken tatil beldesi Palanga, binlerce haçın dikili olduğu Haç tepesi ile ünlü Siauliai, türü neredeyse tükenmek üzere olan bir çok hayvanın yaşadığı, bazılarında yüzülebilen bir çok göle sahip Aukstaitija Ulusal Parkı ve Labanoras Bölge Parkı, tarih öncesi kaleleri ve daha bir çok mekan ziyaret edilmeyi hak ediyor.

 

Ülkenin merkezinde bulunan Kedainiai son derece temiz ve düzenli eski bir kent. Hayran olunacak tarihi eserleri ve eğlenceli salatalık festivali ile ünlü, Moletai Göller Bölgesi ise iki yüzden fazla göle sahip, çiftlik evleri ve küçük kıyı otelleri ile bir tatil cenneti.

 

Patates, lahana, mantar ve balık ağırlıklı bir yemek kültürüne sahip Litvanya`nın en meşhur yemeği, Cepelinai'dir. Patates içerisinde et, mantarla servis edilir ayrıca kefir, salatalık ve pancar turşusu ile hazırlanan pembe renkte ki soğuk cobra oldukça farklı bir tat. Biranın yanında servis edilen sarmısaklı ve kaşarlı ekmeğin tadı ise damağınızda kalacak.

 

Uzun bir haftasonu kaçamağı için mükemmel bir destinasyon olan Litvanya`ya alacağınız uygun bir Litvanya uçak bileti ile, haftada üç gün İstanbul`dan düzenlenen uçak seferleri ile seyahat mümkün ancak Schengen kapsamında vize uygulaması olan Litvanya`ya gitmeden önce vize başvurunuzu yapmanız gerekmekte.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.