Harita

Brezilya Uçak Bileti Fiyatları

Brezilya yönüne uçuşlar

Brezilya, Güney Amerika’nın en büyük ve en kalabalık ülkesidir. Atlas Okyanusu’nda uzun kıyıları bulunan ülkenin resmi adı Brezilya Federal Cumhuriyeti’dir. Tropik iklim özellikleri gösteren ülke için en uygun ziyaret dönemi, aralık ve mart ayları arasında yaşanan yaz dönemidir. Brezilya, 200 milyonun üzerinde nüfusu ve geniş topraklarıyla gelişmekte olan ülkeler arasında bulunmaktadır. Ayrıca Brezilya, Türklere vize uygulamayan ülkeler arasındadır. Bu sayede herhangi bir prosedürle uğraşmadan ve sadece pasaportunuzla Brezilya uçak bileti satın alabilir, ülke içinde istediğiniz her bölgeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Brezilya’nın başkenti Brazil’dir. Resmi dil Portekizce, kullanılan para birimi ise real’dir. Ülkenin para birimi real’i satın almak için havaalanları veya şehir merkezlerinde bulunan döviz bürolarından faydalanabilirsiniz. Yanınızda Amerikan doları bulundurmanız döviz işlemi yapmanızı kolaylaştıracaktır. THY, Brezilya’nın Sao Paulo kentine direkt uçuşlar yapmaktadır. İstanbul’dan havalanan uçaklar, kıtalararası bir uçuşun ardından Guarulhos bölgesinde bulunan Sao Paulo Guarulhos Havaalanı’na iniş yapar.

Brezilya Gezilecek Yerler

Brezilya ender rastlanan doğal güzellikleri için de görülmeye değer bir ülkedir. Amazon ormanları yeryüzünde mevcut yağmur ormanlarının yarısından çoğunu oluşturur. Amazon Ormanları dünyanın en büyük ormanı ve ayrıca yerkürenin en fazla türe sahip olan yeşilliğidir. Eğer rotanız Amazon Ormanları yönüneyse gezi sırasında bir şanssızlık yaşamamanız için sarıhumma aşısı olmanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

Brezilya toprak genişliği açısından da çok büyük bir ülkedir. Yaklaşık 14 milyon nüfuslu Rio de Janeiro ülkenin en kalabalık şehirlerinden biridir. Herkesin çok yakından tanıdığı dünyaca ünlü Kurtarıcı İsa heykeli bu kentte bulunmaktadır. Yine; uzun sahil şeridiyle kentin sembolik noktaları içinde gösterilen Copacabana plajları da Rio kıyılarında yer alır. Sahil boyunca dinlenmek, denize girmek veya düzenlenen partilerde eğlenmek katılacağınız etkinlikler arasında sayılabilir. Zira Brezilya hemen hemen tüm kentleri ile sürekli bir festival havasında yaşamaktadır. Sokaklarda vakit geçiren renkli insanlarıyla son derece sıcak, samimi ve eğlenceli bir şehir olan Brezilya, hoş vakit geçirebileceğiniz fırsatlar sunar.

Sao Paulo, Brezilya’nın kalabalık ve en fazla turist çeken kentlerinden biridir. Sanata verilen önemi anlamak için şehirde bulunan 88 adet müzeden söz etmek yeterlidir. Paulista Bulvarı, sanatseverlerin ilk uğradıkları sanatsal lokasyon olarak öne çıkar. Kent; göz alıcı galerileri, katedralleri, meydanları ve botanik bahçeleriyle sizi sanatın ve doğanın tüm güzellikleriyle bir araya getirir.

Foz Do Iguaçu, doğa gezilerine meraklı gezginler için atlanılmaması gereken bir duraktır. Bölgede bulunan sayıca çok fazla şelale muazzam bir görselliğe sahiptir. Ulusal parkın içinden 1200 metrelik bir yürüyüşle ulaşacağınız Şeytan Boğazı’nda, iyice yakınlaşacağınız şelaleden korunmak için yağmurluk kullanmanızı tavsiye ederiz. Fotoğraf makinesini bir an bile elinizden ayıramayacağınız bu görkemli alanda fotoğraflayacağınız kareler sayesinde anılarınızı sonsuza değin saklayabilirsiniz.

Festival ve Etkinlikler

Sambanın ana vatanı Brezilya’dan söz ederken, festivallerden bahsetmeden geçmek olmaz. Latin Amerika’nın en büyük festivali olma özelliğini koruyan Rio Karnavalını Brezilya tatil planınıza dâhil ederek unutulmaz bir anıya sahip olabilirsiniz. Brezilya Karnavalı, her yıl şubat veya mart ayında Rio’da yapılır. Farklı temalarla gerçekleştirilen etkinliklerin belki de en renklisi olan Sambodromo’da, ülkedeki önemli samba okulları yarışarak çok renkli, izleyenlerin doyamayacakları unutulmayacak bir ortam oluştururlar. Müzik tutkunları ve sanatseverler için Rio Caz Festivali’nin Ekim ayında, spor tutkunları için ise Brezilya Grand Prix’in kasım ayında gerçekleştirildiğini eklemeden geçmeyelim.

Brezilya Mutfağı

Brezilya mutfağı, deniz ürünlerinden et yemeklerine, tropik meyvelerden baharatlı yemeklere kadar uzanan geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Göçlerle birlikte ülkeye gelen her etnik grup, kendi mutfağını da bu topraklara taşımış, Brezilya mutfağını muazzam lezzetleriyle melez bir mutfak haline dönüştürmüştür. Coxinha, feiojada ve portakallı pilav sizlere önerebileceğimiz başlıca lezzetler arasında bulunur. Ayrıca, günün her anında içilen cafezinhou tatmadan, yerel içeceklerden olan cachaca ve batidayı denemeden bu çok renkli ülkeden ayrılmayın.

Brezilya Uçak Bileti ve Konaklama

Skyscanner ile en cazip uçuş fırsatlarını kaçırmayın! Üstelik Brezilya uçak bileti almak için beklemenize de gerek yok. En uygun fiyatlarla sunulan Türkiye Brezilya uçak bileti için online platformlar ya da Skyscanner İnternet sitesi üzerinden detaylı arama yapabilirsiniz. Ayrıntılı filtreleme gerçekleştirerek geniş bir ülke olan Brezilya içindeki istediğiniz her bölgeye kolaylıkla seyahat edebilirsiniz.

Skyscanner ana sayfasında yer alan kapsamlı ve pratik arama araçlarını kullanarak istediğiniz tarih, gün ve saatte uçak bileti alabilir, haftalık ya da aylık olarak uçuş planlarını inceleyebilir, “fiyat alarm”ı oluşturarak fiyatı düşen ya da kampanyaya giren cazip fırsatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Brezilya’da bulunan otellere “Oteller” sayfamızdan hızlıca ulaşabilirsiniz. Kullanışlı ve pratik yönüyle öne çıkan Skyscanner mobil aplikasyonu aracılığıyla Brezilya ucuz uçak bileti alabilir, Brezilya içindeki en uygun otellere rezervasyon yaptırabilir ve havaalanı çevresinde yer alan araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz.

"Bu bilgiler yazının yazıldığı Ekim 2017 tarihinde geçerlidir."

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.