Harita

São Paulo Uçak Bileti

Brezilya’nın Rio de Janerio kentinden sonra en fazla turist çeken şehri olan Sao Paulo 12 milyonu aşan nüfusuyla (çevresinde bulunan yerleşim alanlarıyla birlikte 20 milyonu geçiyor) Güney Amerika’nın en büyük şehridir. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra plajları ve gece hayatıyla da dikkat çeken bir kent olan Sao Paulo farklı etnik kimliklerin oluşturduğu çok renkli kültürüyle gezginlerin çok fazla ilgisini çeken Latin kentlerinden biridir. Nemli tropikal iklim özellikleri gösteren kenti ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi, Nisan-Eylül ayları arasında kalan zamandır. Kente Türkiye'den 12-14 saat süren bir uçuşla direk olarak ulaşabilirsiniz. Avrupa üzerinden yapacağınız aktarmalı uçuşların saati ise 15-23 saat arası değişmektedir. Brezilya için vize almanız gerekmektedir. Kent içi ulaşımın gelişmiş olduğu kentte, merkeze 30 Km uzaklıkta olan Guarulhos Uluslararası Havaalanından kent merkezine ulaşmanız gayet rahat olacaktır. Otobüs ve metro ile kentin her yerine ulaşabilirsiniz, kent içinde taksi kullanacaksanız lisanslı taksileri kullanmanız önerilmektedir. Kalabalık bir nüfusa sahip kentte suç oranı yüksektir, geceleri ıssız sokaklarda yalnız dolaşmamanız önerilmektedir.

Kentin görünümündeki tezatlıklar hemen dikkatinizi çekecektir. Bir yanda büyük ve gösterişli binalar diğer yanda yoksulluğun kol gezdiği gecekondu tarzı yapılar kentin doğal havasını oluşturmaktadır. Kilometrelerce uzanan kumsallarda gündüz deniz ve güneşin, geceleri ise sabahın ilk ışıklarına kadar süren plaj partilerinin tadını çıkarabilirsiniz. Kent merkezine dönecek olursak, bu çok renkli kentte elbette görülecek çok fazla şey var. Republica metro istasyonunda indikten sonra 4 saat süren keyifli bir yürüyüşle birçok önemli eseri bir arada görebilmeniz mümkün. 1554 yılında yapılan ve 2002 yılında yenilenen, görkemli mimarisiyle Se Katedrali bu mekânlardan yalnızca biridir. Sao Paulo’da bulunan 88 müze, sanatsever gezginlerin ilgisini çekecektir. Kent galeriler, kiliseler ve katedraller açısından çok zengin. Sao Paulo Katedralini, Bağımsızlık Anıtı, Ipiranga Anıtını görmeden dönmeyin. Güzel Sanatlar Müzesi, Arte Sacra Müzesi, mutlaka görmeniz gereken müzeler arasındadır. Jardim Botanik Bahçesi ve Ibiraqura Parkı hem dinlenmek için hem de renkli etkinliklere katılabileceğiniz bir alan. Mimari açıdan da değişik yapılara sahip kentte, Banesta Skyscaper Kulesi ve Edificio Copan görülebilecek ilginç mimari yapılar arasındadır. Morumbi Tepesinden izleyeceğiniz gün batımı ve şehrin muazzam görüntüsü belleklerinizde çok özel bir yer kaplayacaktır. Kente gelmişken bir safari turuna mutlaka katılın. Santos ve Guaruja’yı da kapsayacak bir safari turu mutlaka yapmanız gerekenler arasında olsun.

Kahvenin anavatanı olan Brezilya’da hoş kokulu ve farklı kahve türlerini mutlaka deneyin. Kentin modern bölümünde bulunan restoranlarda, Brezilya’ya ait yemeklerin tadına bakın. Gece hayatının geç saatlerde başladığı kent reggae, jazz, blues tarzı müzikleri dinleyip eğlenebileceğiniz mekânlarla dolu,kentin renkli gece hayatının keyfini çıkarın. Etnik ürünlerin satıldığı küçük mağazalardan veya modern alışveriş merkezlerinden hatıra tahta veya sabundan yapılan oyma eşyalardan almayı, taş takılarından edinmeyi de ihmal etmeyin.

En ucuz Sao Paulo uçak biletini skyscanner'da tüm havayollarını sorgulayarak bulabilirsiniz. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

São Paulo yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.