Harita

Fortaleza Uçak Bileti

Flights city- Fortaleza

 

Brezilya’nın kuzeydoğusunda yer alan Ceara Eyaleti’nin başkenti olan Fortaleza 2,5 milyona yaklaşan nüfusuyla ülkenin en kalabalık kentlerinden biridir. Kuzeyinde ve doğusunda Atlantik Okyanusu sularıyla çevrilen kent, Brezilya’nın önemli yaz turizmi merkezlerinden biridir. Kentte tropikal iklim özellikleri görülmektedir. Kentte yağışlı ve kuru geçen iki mevsim esastır. Hava sıcaklığında yıl boyunca büyük farklılıklar gözlemlenmez. Aralık en sıcak aydır ve yağmurlar Şubat ayından Mayıs ayına kadar sürer. Bu aylar arasında kalan dönem yerli halk tarafından yağış yoğunluğuna bağlı olarak kış mevsimi olarak adlandırılır. Ağustos-Aralık arasında kalan dönem kenti ziyaret etmek için en uygun zaman aralığıdır. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı kente aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlar için Fortaleza’ ya her gün düzenli seferler yapılan Lizbon en uygun Avrupa şehridir. Havaalanından kent merkezine ulaşmak ve kent içinde ulaşım için otobüslerle hareket etmeniz tavsiye edilmektedir.

Fortaleza deniz turizmi için uygun bir destinasyondur. Şehir içinde bulunan Praia de Iracema ve Meireles plajları denize girmek ve güneşlenmek için tercih edilen iki plajdır. Ponte Inglesa balık pazarı çevresinde akşam yürüyüşleri için canlı ve güzel bir bölgedir. Praia de Iracema sahil kesiminden, Dragão do Mar ve Praça do Ferreira kısımlarına uzanan bölgede koloni mimarisinden günümüze ulaşan görülebilecek eserler mevcuttur. Praça do Ferreira kentin ana meydanıdır. Meydanın mağazalar, restoranlar, sinema, tiyatro ve satıcı tezgâhlarıyla hoş bir havası vardır. Praça Jose de Alencar şehrin en iyi sokak sanatçılarının performanslarını sergilediği  kentin en yeşil bölgesidir. 1912 yılında yapımı tamamlanan Theatro José de Alencar mimari açıdan kentin simge yapıtıdır, mutlaka görünüz ve eğer vaktiniz varsa her akşam düzenlenen performanslardan birini mutlaka izleyiniz. Hafif esen akşam rüzgârında kent içinde yapılacak yürüyüşlerde keyifli vakitler geçirebilir restoran ve kafelerde eğlenebilirsiniz. Ponte Metalica, Praia Iracema veya balık marketinin bulunduğu sahillerde günbatımını izlemek tatilinize renk katacak güzellikte. Parque Ecologico do Coco Fortaleza kentinin en geniş yeşil alanına sahip bölgesidir. Bölgenin ekolojik yapısına uygun ağaçlar arasında düzenlenmiş düzgün yürüyüş parkurlarıyla bölgede keyifli keşifler yapabilirsiniz.  Kent merkezinde bulunan kent katedrali zaman içinde mozaiklerinin büyük kısmını kaybetmiş olsa da görülebilecek nitelikte bir eser.

Kent merkezinden 5 km uzaklıkta bulunan Praia do Futuro kentin en cazip plajlarına sahip bölgesi. Deniz ve rüzgâr sörfü, katamaranlarla yapılan çevre gezileri katılabileceğiniz  etkinlikler arasında yer almakta. Fortaleza’da keyifli tatiller.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Fortaleza yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.