Harita

Rio de Janeiro Uçak Bileti Fiyatları

Brezilya’nın ikinci büyük şehri olan Rio de Janerio Atlas Okyanusu kıyısında geniş kumsalları, çok renkli ve eğlenceli yaşam tarzı, Amazon Ormanları, muhteşem yemek kültürü, modern yerleşim bölgelerinin hemen yanında uzanan favela (gecekondu) tarzı yerleşim alanları ve nefes kesen manzarasıyla her gezginin görmesi gereken özellikte ve güzellikte bir şehirdir. Brezilya Türklere vize uygulamayan ülkeler arasında, yani geçerli bir pasaportunuzun olması yeterli. Tropikal iklim özellikleri görülen Rio’ya gitmek için en uygun zaman aralığı, Ocak- Nisan ayları arasında kalan zaman dilimidir. Nisan- Ekim ayları arasında kasırga mevsiminin başladığını özellikle belirtelim. Rio’ya Türkiye’den direk uçuş bulunmamakta, kente Avrupa şehirleri üzerinden aktarmalı olarak yaklaşık 15 saatte ulaşmanız mümkün. Rio de Janeiro/Galeao Uluslararası Havaalanı kent merkezinden 20 km uzaklıkta ve Brezilya’nın en yoğun havaalanlarından biridir. Yıl boyunca 17 milyonu aşkın insan bu havaalanından giriş ve çıkış yapmaktadır. Havaalanından şehir merkezine ulaşmak için farklı alternatifler mevcuttur. Kent içinde kullanılan ve düzenli olarak servis yapan otobüsler, havaalanı dışında bekleyen taksiler, ki bu taksilerle pazarlık yapabilirsiniz ve havaalanından çıkış yapmadan rezerve edebileceğiniz taksilerle kent merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dünyanın en büyük sokak eğlencelerinden olan Rio Festivalinin, muazzam bir gece hayatı ve plaj kültürünün olduğu Rio de Janerio kenti kaçırmamanız gereken bir deneyim vaat ediyor.

Rio’nun çok büyük bir kısmını yürüyerek gezebilirsiniz. Plajlar, Copacabana, İpanema ve Lebnon isimleriyle 3 ayrı bölgeye ayrılmış. Günün her saati cıvıl cıvıl olan plajlar aslında birbirine de oldukça yakın. Rio’yu eğer yaz mevsiminde ziyaret ediyorsanız, gün boyu süren eğlencesi, geniş kumsalları ve deniziyle plajlarda mükemmel vakit geçirebilirsiniz. Plajların dışında gidilmesi gereken yerlere gelince adına yaraşır güzellikte birçok yeri var kentin. Rio’nun biraz dışında kalan bölgelere gitmeden önce bir plan yapmanız ve bu plan doğrultusunda hareket etmenizi öneririz. Sugar Loaf, Corcovado, Lapa, Santa Teresa, Tijuca yağmur ormanları ve Botanik bahçesi görmeden dönmemeniz gereken yerler arasında.

Muazzam bir yeme-içme kültürünün oldukça ucuza sunulduğu kentte, deniz ürünlerinin ve büyük şişlerde, odun ateşinde pişirilen et yemeklerinin ayrı bir yeri var. Türk damak tadına çok uygun bir mutfaktasınız ve gideceğiniz restoranlarda, doyana kadar yeme sistemi geçerli. Bunu masanızda bulunan kırmızı ve yeşil kartlar aracılığı ile yapıyorsunuz. Böyle bir yemeğin bedeli kırmızı et menüleri için 10 Dolar, deniz ürünlerinden oluşan mükellef bir sofra için ise 30 Doları geçmiyor. Rio gezinizden muazzam anılarla döneceğinizden eminiz, Copacabana plajında akşam saat 8’den sonra kurulan sokak pazarlarını dolaşmayı ve sokak sanatçılarının fırçalarından çıkan muhteşem tablolardan almayı da sakın ihmal etmeyin.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Rio de Janeiro yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.