Harita

Beyaz Rusya Uçak Bileti Fiyatları

Bembeyaz bir deneyim

Pırıl pırıl tertemiz başkentiyle, Sovyet mimarisiyle, rengarenk ahşap evleri, Slav müzikleri ve muhteşem doğasıyla oldukça davetkar bir destinasyon. 

Bir Beyaz Rusya uçak bileti alarak bu daveti kabul edebilirsiniz.

Tarih içinde Kiev Dükalığı’na ait bir bölge olan Beyaz Rusya, 18. yüzyıla kadar da Lehistan-Litvanya Birliği içerisinde yer almıştır. Yüz yılı aşkın bir süre Rus egemenliği altında kalmış ve 19. yüzyılda Rusya, Batı ülkeleriyle arasında köprü olarak kullanmak amacıyla Beyaz Rusya yönetimini kurmuştur dolayısıyla Beyaz Rusya`ya en yakın cumhuriyettir diyebiliriz. 1991 yılında Sovyetler Birliği`nin dağılmasıyla da bağımsızlığını kazanmıştır.

Beyaz Rusya Cumhuriyeti doğuda Rusya, batıda Polonya, kuzeyde Litvanya ve Letonya, güneyde ise Ukrayna ile komsudur. 

Turizm sektörünün çok fazla gelişmediği Beyaz Rusya`nın denize kıyısı bulunmuyor, ancak  ormanları ve ahşap köy evleri, büyüleyen doğasıyla hayranlık uyandırmakta.

Coğrafi konumu gereği ülkemizden oldukça farklı bir iklime sahip olan Beyaz Rusya`da kışın soğuk hava –15 -20`lere düşmekte ancak yazın Temmuz-Ağustos  aylarında +25 derecede yaşanan sıcaklıklar bölgenin güzel doğasının keyfini çıkarma şansı sunmakta.

Sosyal ve kültürel açıdan birçok aktiviteye olanak tanıyan ülkede tiyatrolar, sinemalar, spor salonları ve eğlence merkezleri günlük yaşamı renklendiren unsurlar. Ülkede  bilim, kültür, hafif ve ağır makine sanayi, tarım ve hayvancılık, oldukça gelişmiş durumda.

Beyaz Rusya`da ki önemli ve büyük şehirler şehirler başkent Minsk, Gomel, Grodna, Magilov, Vitebsk ve Brest olarak sıralanabilir. 

Başkent Minsk İkinci Dünya Savaşı sonrası neredeyse yeniden inşa edilmiş. Sovyet mimarisinin tüm çekiciliğini taşıyan kent merkezinin bir bölümü UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunmakta.

Troetskoe Predmestie, şehrin tarihini yansıtan bölümü, Nezavisimosty Bulvarı ise Minsk`in yüreğinin attığı ve barlar, restoran ve bir çok mağazanın yer aldığı oldukça hareketli bir cadde, 25 katlı Ulusal Kütüphane elmas şeklindeki mimarisi ile dikkat çekerken, Minsk City Hall, Francyska Skaryny Caddesi, Oktyabrskaya Meydanı, müzeleri, meydanları, sanat galerileri ile başkent ziyareti haketmekte.

Gomel Beyaz Rusya’nın en büyük kentlerinden biri ve ünlü bilim insanlarının ders verdiği Tıp ve Teknik üniversiteleri ile aynı zamanda bir öğrenci kenti. 

Bir sanayi merkezi olan Grodno`da görülebilecek tarihi yapılar Ortaçağ’dan kalma Eski Kale, on dokuzuncu yüzyılda yapılmış olan Yeni Kale ve Barok mimari tarzının güzel bir örneği olan  St Francis Xavier Katedrali. 

Beyaz Rusya’nın doğusunda yeralan Mogilev Belediye Sarayı, Barok tarzda St. Stanislav Katedrali ve Neo Rönesans Tiyatrosu ile ağırlamakta ziyaretçilerini.

Altı bölgeden oluşan Beyaz Rusya`nın Polonya sınırına yakın bir bölgesinde bulunan Brest, tarihi yaya sokakları, renkli ahşap evleri, II. Dünya Savaşı Anıtı, Kalesi, Müzeleri,Kiliseleri, Lenin Heykeli ve Parkı ile ülkenin önde gelen şehirlerinden biri. 

Adı Slav Müzik Festivali ile bilinen Vitebsk ülkenin kültür merkezlerinden biri durumunda ve tiyatrosu, müzeleri, tarihi kiliseleri, saat kulesi ve  Dvina Nehri sahip olduğu değerler.

Sıradışı bir tatil yaşamak için alacağınız bir Beyaz Rusya uçak bileti ile hemen hemen haftanın her günü çeşitli şehirlerden düzenlenen tarifeli ve charter uçak seferleri ile destinasyonunuza doğru yola çıkabilirsiniz.  

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.