Harita

Minsk Uçak Bileti Fiyatları

Minsk, Beyaz Rusya (Belarus) devletinin başkentidir. İkinci Dünya savaşı sırasında tamamen tahrip olan kentin yeniden inşa edildiğini söylemek hiç de yanlış olmaz. Geniş sokakları ve modern mimarisiyle dikkat çeken kentin, Avrupa’nın en temiz ve en güvenli şehirlerinden biri olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Komünist dönem sonrası, 1990’lı yıllarda başlayan değişim, 2000’li yıllarda hızla devam etmektedir.

Belarus’a turist olarak gitmek için 15 günlük turist vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer 15 günden fazla kalmayı planlıyorsanız, uzun süreli vize için başvuru yapmanız gerekiyor. Evraklarınız arasında gerekli olan sağlık sigortasını havaalanında 8-10 Dolar karşılığında yaptırabilirsiniz. İstanbul’dan 2 saatlik bir uçuşla Minsk’e varabilirsiniz. THY ve Belavia Havayolları düzenli uçuş yapan şirketler arasındadır. Minsk Uluslararası Havalimanı, kentin merkezine 43 Km uzaklıktadır. Havaalanından şehir merkezine ulaşım, 20-35 USD karşılığında, taksilerle yapılabilir. Benzinin son derece ucuz olduğu ülkede, taksi kullanmak konusunda rahat davranabilirsiniz. Ayrıca son derece yaygın olan toplu taşıma araçlarını da kullanabilirsiniz. Ruble, Beyaz Rusya’nın para birimidir. Kente gelen ziyaretçilerin en sık kullandığı para birimi ise Amerikan Doları ve Euro’dur. Şehir merkezlerinde bulunan döviz bürolarında döviz ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Kış aylarını oldukça soğuk geçiren kente, eğer kış sporlarına meraklı değilseniz, yaz aylarında gitmenizi öneririz. Eğitim oranının yüksek olduğu şehirde hemen herkes en az bir yabancı dil konuşuyor. Gençler tarafından İngilizce, Rusça’ dan sonra ikinci dil olarak kullanılıyor.

Şehir merkezi iyi planlanmış geniş yolları, her zaman akan trafiği, son derece saygılı sürücüleri ve mutlu insanlarıyla oldukça dikkat çekici. Bu kentin sakinleri, kurallara son derece sadık insanlar ve turistlerden de beklentileri bu yönde. Kentin her yerini yürüyerek güvenle dolaşabilirsiniz. Günün her saatinde sokakları insan dolu bu şehir görülmeye değer birçok özelliğiyle ziyaretçilerini bekliyor. Minsk, sokaklarının, caddelerinin, pazarlarının ve alışveriş merkezlerinin, aslında kentin tüm noktalarının temizliği ile dikkatinizi mutlaka çekecektir. İnsanlarının bilinçlendirilmesiyle kazanılan bu özelliği, dünyanın diğer şehirlerinde bulmanız oldukça güç. Minsk’i, kocaman bir kültür merkezi olarak düşünebilirsiniz. Sayısız tiyatro, müze, sinema, kütüphaneyle dolu bu şehirde, sokakta gerçekleştirilen düğün törenlerini, şehrin ruhunu yakalamak adına mutlaka görmelisiniz.

Büyük meydanları, tarihi dokusuna sadık kalınarak yeniden inşa edilen binaları, geniş parkları ve yeşil alanlarıyla, Minsk pırıl pırıl bir kent. Merkezde bulunan KGB binasını geçtikten sonra ulaşılacak olan Bağımsızlık Meydanı ve Bağımsızlık Caddesi’nde yoğunlaşan cafe ve restoranlarda dinlenirken, bu çok farklı kentin keyfine, hemen her cafe-barda sunulan, özel yapım biralarla varabilirsiniz. Mutlaka deneyin. Dünya mutfağının zengin çeşitlerine kent merkezinde ulaşmak mümkün. Fast food’a meraklı gezginler ise her marka lezzete kent merkezinde, Bağımsızlık Caddesi’nde ulaşabilirler.

Aleksandrovsky Meydanı, Neo Gotik tarzıyla Kızıl Kilise, Kutsal Ruh Kilisesi, önündeki dev Lenin heykeliyle, Parlemento Binası, Minsk Müzesini de içinde barındıran Belediye Binası,19. Yüzyıl mimari harikalarından biri sayılan Vankovich Evi (Klasik Müze) ve Milli Kütüphane görmeniz gereken yerler arasındadır.

Minsk oldukça renkli ve hareketli gece hayatıyla da ayrı bir cazibe noktasıdır. Otuza yakın gece kulübüne 10-15 USD karşılığında girebilir, sabahın erken saatlerine kadar gönlünüzce eğlenebilirsiniz.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Minsk International 2 yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Minsk şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Minsk International 2.
Uzbekistan Airways, airBaltic, KLM, Aeroflot, UTair, Vueling Airlines, Air France ve Ural Airlines, Minsk International 2 yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Minsk International 2 yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.