Harita

Endonezya Uçak Bileti

Cennet adalara yolculuk

Endonezya`ya seyahat varsa gündeminizde ve yağmur sevmem diyorsanız, tercihiniz kuru havadan yana ise Endonezya uçak biletinizi mutlaka pek yağışın olmadığı Nisan ve Ekim ayları arasında alın.Unutmayın !! Kasım ayından Mart ayına kadar olan dönem yağışın bol olduğu dönem.

Endonezya, Hint Okyanusu ile Pasifik Okyanusu arasında,binlerce adadan oluşan, dünyanın en büyük adalar ülkesidir. Aradığınız her türlü aktivite ve heyecanı bulabileceğiniz Endonezya, her tür su sporunu yapabileceğiniz, tahta oymacılığının püf noktalarını ve en iyi örneklerini görebileceğiniz,prinç tarlalarının oluşturduğu ilginç manzaraları resimleyebileceğiniz, farklı din ve kültürlerin oluşturduğu renkliliğe şahit olabileceğiniz kısacası çok yönlü bir tatil yapabileceğiniz, oldukça cazip bir destinasyon. Yılın her mevsimi hava sıcaklığı 20-25 derece civarinda olan ülkede mevsimleri kuru ve yağışlı olarak ayırmak mümkün.

Ülkenin başkenti olan Cakarta özellikle içinde Asya’nın en büyük akvaryumunun,muhteşem otellerin, marinanın bulunduğu Ancol Rüya Parkı, Orkide Bahçesi, Ulusal Müzesi, Endonezya`nın kuruluşunu ve bağımsızlığını simgeleyen Ulusal Anıt, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Siyah Portekiz Müzesi ve Kukla Müzesi ile oldukça ilginç ve güzel bir şehir.

Dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Endonezya`nin en popüler adası olan Bali Adası"Tanrıların Adası" olarak da bilinir ve yoğun olarak Hindu nüfusunun yaşadığı adada, ada halkının inancının yansıması olarak bir çok tapınak ve heykel görmek mümkün. Tapınakların bazıları ailelere özel tapınaklar durumundayken, bazıları ise ziyaretçilere açık. Adada hemen her yerde görebileceğiniz, içinde bitki ve çiçeklerin olduğu tahta tabaklar görebilirsiniz,bu tabaklar kötü ruhları kovmak ve negatif enerjiyi uzaklaştırmak için hazırlanmakta.

Bali adasını mavi,beyaz ve yeşil olarak tarif etmek mümkün.Masmavi denizi,dünyaca bilinen bembeyaz kumlu plajları, yemyeşil doğası ile bir turizm cenneti Bali Adasi, ancak Bali`den söz ederken, adanin sevimli sakinlerini atlamak mümkün mü?

Adada karşılaşabileceğiniz bu sevimli ve zararsız maymunlar, ziyaretçilerle oldukça ilgili, her an maymunlardan birini yanıbaşınızda bulabilir, hatta elinizdeki fotoğraf makinesini kaptırabilirsiniz. Bali`de, Spa masaji ve sonrasında gül yaprakları ile dolu bir banyoda günün yorgunluğunu atmak bir başka unutulmaz anı olacaktır.

Bali Adası kadar bilinen bir ada olmasa da, Endonezya`nın yeni keşfedilmeye başlanan bir başka cennet adası Lombok. Henüz yoğun ziyaretçi akını görülmeyen Lombok, el değmemiş dogası, kalabalıktan uzak, sakin atmosferi, mercan kayalıkları, konaklayabileceğğniz bambu evleri,dag sporlarına uygun dağları, yemyeşil tepeleri, koyları,muhteşem denizi, kumsalları ve küçük at arabaları ile yapabileceğiniz eğlenceli gezintileri ile rüya gibi bir ada Lombok.

Endonezya mutfağı genel olarak et, pirinç, deniz ürünleri, ve sebzeye dayanırken, her adanın da kendine özgü bir yemek kültürü var. Her öğün pirincin tüketildiği ülkede, safran başta olmak üzere, yüzlerce baharat çeşidi kullanılmakta. Öğünlerin olmazsa olmazı yerfıstığı ve tereyağı ile hazırlanan acı sosları. Ayrıca Endonezya`nın karışık sebzelerden yapılan milli yemeği "gadu gadu" gittiğiniz her yerde çıkar karşınıza.

Endonezya`ya Istanbul`dan aktarmalı uçak seferleri bulunmakta. Endonezya uçak biletinizi, ülkede 30 gün ya da daha az bir süre için aldıysanız eğer, vizeyi girişte belli bir ücret

karşılığında alabilirsiniz, ancak ziyaretiniz 30 günden fazla olacaksa, vizenizi ülkeye gitmeden almanız gerekmektedir. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.