Harita

Cakarta Uçak Bileti

Flights city- Cakarta

Endonezya’nın başkenti olan Cakarta yaklaşık 8 buçuk milyonluk nüfusuyla yalnızca güneydoğu Asya’nın değil, dünyanın sayılı kalabalık şehirlerinden biridir. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı Cakarta kentine, Emirates, Qatar Havayolları, Malezya Havayolları, Singapur Havayolları, Gulf Air, Suudi Havayolları aracılığıyla aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Nemli tropik iklim özellikleri gösteren kentte Aralık-Şubat ayları arasında çok yoğun yağış görülmektedir. Yıl boyu sıcaklığın 25 derecenin altına düşmediği kenti ziyaret için en ideal dönem, Nisan- Ekim ayları arasındaki dönemdir. Endonezya’ya giriş için gereken vizeyi ülkeye girişiniz sırasında gümrükten temin edebilirsiniz. Şehir içinde ulaşım otobüs, minibüs, tren ve taksilerle sağlanmaktadır. Taksi kullanmadan önce gideceğiniz yönü belirterek pazarlık yapmanız önerilmektedir.

Thamrin; Cakarta’nın merkezi sayılabilecek bir bölge. Alışveriş merkezleri, konsolosluklar ve dünyanın sayılı cafe, restoranlarıyla süslü bölge oldukça modern. 30 farklı bölgede 250 ayrı kültürün yaşadığı Endozenya’nın modern yüzünü yansıtan bölge, ülkeye ait tezatlıkların görüldüğü ilginç bir yer. Taman Mini Endonesia Indah bir tam gününüzü ayırmanız gereken ve ülkede yaşayan tüm kültürel unsurların bir arada görülebilmesi için hazırlanmış minimize edilmiş Endonezya modeli, mutlaka görünüz. Ancol Marina’dan kalkan sürat motorlarıyla ziyaret edebileceğiniz Bin Adalar bölgesi Java Denizinde ve kalabalık kentten uzaklaşmak için yapılabilecek hoş bir aktivite. Kent merkezinde yapabileceğiniz birçok müze gezisinin yanında eğer eğlence parklara meraklıysanız Ancol Dream Park’ta eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Deniz altı yaşamına meraklı gezginler güneydoğu Asya’nın en büyük akvaryumu Seaworld’ü mutlaka görmeliler.

Kent merkezinde bulunan Ulusal Anıt 132 metrelik kulesi ile geniş bir park içinde yer almakta. Küçük bir ücret karşılığında asansörle ulaşabileceğiniz kulenin en üst noktasından kentin panoramik görüntüsünü izlemek oldukça keyifli. Park içinde bulunan müzede ülke kültürünü tanımak açısından ziyaret edilebilir. Kalabalık bir Müslüman nüfusa sahip kentte İstiklal Cami büyük ve etkileyici bir yapı. Caminin hemen karşısında yer alan Jakarta Katedrali hoş bir bahçenin içinde yer alan görkemli bir yapı. Bu iki eser ülke halkının farklı dinlere ve kültürlere olan hoşgörüsünün güzel bir örneği olarak ziyaret edilmeyi şüphesiz hak ediyor. Pasar Baru her türlü alışveriş ihtiyacının giderilebileceği açık alışveriş merkezi. Cakarta’da bulunan modern alışveriş merkezlerinin yanı sıra yerel pazarlar görmeniz gereken yerler arasında Surabayu caddesinde antika eşyaları uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Endonezya batiğinden yapılan ürünler, Java kuklaları satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasında.

Hızlı bir gece hayatına sahip olan kentte aradığınız her türlü eğlenceye ulaşmak mümkün. Kentin sokakları underground mekânlar, gece kulüpleri, canlı müzik yapan mekânlar ve daha birçoğu sayesinde komşu kentlerden, hatta ülkelerden gelen turistlerle dolup taşmakta.

Pirincin başrolü oynadığı ülke mutfağında “acı soslar”ın yeri de ayrı. Sebze, tavuk eti ve deniz ürünlerinin yanında veya üzerinde sunulan soslar özellikle acı sevenler için lezzetli bir mutfak deneyimi sunmakta. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Cakarta yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.