Harita

Tunus Uçak Bileti Fiyatları

Göz alabildiğine uzanan çöl kumlarından turkuvaz rengi denizleri kucaklayan muhteşem plaj kumlarına tezatlar ülkesinde rüya gibi bir deneyimin için bir Tunus uçak bileti yeterli.

Afrika çölü`nü ve Akdeniz`in turkuvaz rengi denizi ile birleştiren Tunus, ilginç tarihi, doğası, ve kültürü ile ziyaretçilerinin tüm aradıklarına cevap veren gizemli ve inanılmaz bir deneyim imkanı sunan bir destinasyon.

Bir Kuzey Afrika ülkesi olan Tunus, Sahra çölü ile Doğu`nun gizemine davet ederken, Akdeniz`in kıyılarında ağırlamakta ziyaretçilerini. Doğu ve Batı`nın muhteşem buluşmasına şahit olacağınız Tunus, Bizans, Roma dönemine ve İslam kültürüne ait eserlerle de hayranlık uyandırmakta.

Ülkenin aynı adı taşıyan başkenti Tunus,eski bir yerleşim yeri olan Medina, görkemli camileri,hamamları ve medreseleri ile oldukça etkileyici. Ayrıca bu bölgede bulunan çarşılar arasında hediyelik eşyalar bulabileceğiniz bir de Türk çarşısı var.

Şehrin yeni yerleşimi olarak Fransızlar tarafından yapılan ve Yeni Şehir olarak da bilinen Ville Nouvelle Bölgesi şehrin modern yüzüdür. Aynı zamanda şehrin merkezi olan bu bölgede mağazalar, alışveriş merkezleri,restorant ve kafeler bulunmakta. Fransızca ve İtalyanca ayinlerin yapıldığı Aziz Vincent de Paul Katedrali`de bu bölgede bulunmakta.

Merkeze 20 km uzaklıkta ki Sidi Bou Said kasabası, Endülüs zamanında kurulmuş ve günümüzde koruma altına alınmış, çok turist çeken bölgelerden biri. Mavi beyaz evleri, arnavut kaldırımları ile son derece sıcak ve şirin bir liman kasabası.

Roma Dönemi uygarlıklardan Kartaca kalıntılarının bulunduğu bölge olan Kartaca, merkeze yaklaşık 20 km mesafede bulunmakta. Bölgeye tren veya taksi ile ulaşmak mümkün.

Kalıntılar geniş bir alan üzerine yayılmış durumda. Alacağınız tek bilet ile Antonio Baths, Amfi Tiyatro, Kartaca Müzesini gezme şansınız var. Bir taksi kiralamanız durumunda dağınık ve birbirine uzak olan gezi alanlarını gezmeniz çok daha kolay olur.

Tunus`ta tarih, kültür ve sanattan söz edip Bardo Mozaik Müzesini atlamak mümkün değil. Dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Bardo Mozaik Müzesi, sanatsal,kültürel ve tarihi sesrleriyle mutlaka görülmesi gereken bir müze.

Tunus’un tatil merkezlerinden biri olan Hammame, ince kumlu plajları, Osmanlı döneminden kalma kalesi ve balık restorantlari ve otelleriyle cennet bir tatil bölgesi.Ülkenin en büyük şehirlerinden biri olan Sousse ise Tunus`un modern yüzü. Sahildeki otelleri, eğlence mekanları, modern mimarisi ile son derece modern bir tatil kenti.

Deniz tatili yanında egzotik bir çöl macerası seçeneğiniz de var Tunus`ta.Ülkenin Güneyinde yer alan Sahara Çölü`unde safari turuna çıkmak isterseniz, turlardan birine katılarak, deve üzerinde unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Oldukça zengin olan Tunus mutfağı et,balık ve sebze ağırlıklıdır. Italyan etkisinin görüldüğü makarna çeşitleri de menülerine renk katmakta. Kullanılan baharatları ve ülkenin kendine has sosları hemen her damak tadına hitab eden bir lezzete sahip.

Tunus uçak bileti ararken sezon sorununuz olmayacaktır çünkü Tunus, yılın her mevsimi ziyaret edilebilecek bir iklime sahip. Ayrıca vizesiz seyahat edebileceğiniz bir destinasyon olan Tunus`a giderken size gerekenler; 6 aylıkr pasaport, seyahat sigortanız ve geri dönüş bileti.. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.