Uçuş ara

Dönüş seçeneği

Londra Uçak Bileti

Batı başkentleri arasında ayrı bir yeri olan Londra’yı her mevsim ziyaret etmek mümkün. Çünkü ziyaretçilerine her zaman sunabileceği inanılmaz seçenekler  var. Büyük milli müzelerin ücretsiz gezilebileceği Londra’da dört ayrı havaalanından şehre kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Heathrow, Stanstead, Luton ve Gatwick. Hatta şehrin merkezinde küçük ve pratik London City Airport adında bir havaalanı daha var. Buralardan şehre doğru otobüsler ve metro kanalları sürekli seyir halinde. Kendinize bir Oyster card edinip metro ve otobüsle istediğiniz her yere hareket edebilirsiniz.

Londra’nın tarihi dokusuna eklenen kültürel zenginliğini müzelerinde görmek yerinde bir seçim. Dünyanın en ilgi çekici hanedanına hala ev sahipliği yapan Buckingham Sarayı’nı ziyaret edip, kentin büyük caddelelerini arşınlamak ve dev yeşil parklarında dinlenmek ayrı bir zevk. Bu denli kalabalık ve büyük bir kent olmasına rağmen Londra’nın mutlaka sakin bir köşe barındırması ise tam bir sürpriz. İngiliz Çayı’nı isterseniz Harrods’ın kafeteryasında isterseniz herhangi bir kafede tadın.  Tate Modern’de emin olun ya ilginç bir sergi veya etkinlik sizi bekliyor olacaktır. Kenti ikiye bölen ünlü Thames nehrini takip edip uzun bir yürüyüş yaparak Tower of London’a ulaşabilir ve kraliyet tarihiyle karşılaşabilirsiniz. Tower Bridge ise Londra’nın simgelerinden biri olarak görülmeye değer bir mühendislik örneği aslında.

Alışveriş etmek için pekçok seçenek olan Londra’da aradığınız şeye göre büyük isimli mağazalara gidebilirsiniz. Harrods, Selfridges, John Lewis bunlardandır. Ancak daha orijinal ve farklı şeyler arıyorsanız Portobello Road ve Camden bölgesi tam size göre. Buralardaki yeme-içme seçenekleri de çeşitli tatlar içerdiğinden ilginizi çekebilir. Kentin dünyanın dört bir yanından tatlar barındırması nedeniyle tam bir lezzet cenneti olduğunu söylemek gerek.

Dünya çapında ödüllü restoran ve otellerin bulunduğu Mayfair ve Kensington bölgesi haricinde yerel mekanlar da son derece ilginç. Pub’da bir akşamüstü geçirmek için ille de yorgun düşmeyi beklemeyin. Soho, Chinatown sürekli canlılığıyla tam bir çekim alanı. Londra’nın adıyla neredeyse beraber anılan tiyatro geçmişine uğramadan olmaz. Westend bölgesinde herhangi bir sahneyi yine zevkinize göre ziyaret etmeyi unutmamalı. Covent Garden’da kraliyet bale ve operasını bulabilirsiniz ancak buranın sokak sanatçıları da tek kelimeyle harika. Müzeler, kütüphaneler, her yaşa hitap eden etkinlikler ve her bütçeye uygun alışveriş olanaklarıyla Londra canlı ve hareketli bir merkez. Buna bir başkent ağırlığı ve İngiliz griliği çok yakışıyor.

TC vatandaşları Londra’yı ziyaret etmek için turist vizesine ihtiyaç duyuyorlar. Vize ile ilgili bilgileri www.ukinturkey.fco.co.uk  adlı web sitesinden edinebilirsiniz. Seyahatinizi skyscanner ile ücretsiz planlayın. Sizin için sayısız havayolunu tarayıp aradığınız şartlarda bir bilet bulalım. Skyscanner Londra seyahatinizi kolaylaştırsın.

daha fazla

Londra'ya şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

 Londra Seyahat Rehberi

Londra Tower Bridge
Hyde Park Londra
Londra Harrods
Londra dünyanın en canlı ve tarihle iç içe yaşayan metropollerin başında gelir.Tiyatroları, beş yıldızlı otelleri, Michelin yıldızlı restoranları, dünyanın her yerinden insanlarıyla her şeyi kozmopolit bir potada bulunduran bir şehirdir İngiliz başkenti. Londra siyah taksiler, çift katlı otobüsler ve kırmızı telefon kutularından daha fazla şey sunar. Londra’nın yerli halkı için ... Londra şehir rehberi

280 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

 Londra Fırsatları

Londra Otelleri

Car hire in Londra

Görüntüleri sağlayan Flickr/az1172