Harita

American Airlines uçak bileti

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan American Airlines 1934 yılında 82 küçük havayolunun birleşmesi sonucu kurulmuştur. American Airlines, bir başka büyük Amerikan havayolu şirketi olan US Airways ile birleşerek sektörde oldukça güçlü bir konuma gelmiştir. Oneworld üyesi ve özellikle geniş uçuş ağı ve bağlantılı seferleriyle güçlü ve köklü bir şirket olan American Airlines her gün Dallas merkezli 51 ülkeye 6000 den fazla sefer gerçekleştirmektedir. Havayolu şirketi Transatlantik ve Pasifik ötesi uçuşlar için dünyanın önde gelen havayolu şirketleriyle ittifak kurmuştur. Güney Amerika, Kuzey Amerika, Asya, Avrupa, Karayipler ve Birleşik Devletler içinde uçan 946 uçakla dev bir filoya sahip olan American Airlines her geçen gün mevcut filosuna eklediği yeni ve modern uçaklarla gençleşmektedir.

Yukarıda yer alan bilgiler Haziran 2017 tarihinde doğrudur.

Neden American Airlines?

American Airlines’da check-in işlemleri nasıl yapılır?

American Airlines uçak biletiyle yapacağınız uçuşlarda check-in işleminizi online yapmanız mümkün. Akıllı telefonunuzla veya American Airlines internet sayfasından adınızı ve rezervasyon numaranızı girerek, check-in işleminizi yapabilir ve biniş kartınızın mobil telefonunuza yollanmasını isteyebilirsiniz. Sadece el bagajınız varsa, havaalanında kontuara uğramaya gerek kalmadan direkt uçuş kapısına gidebilirsiniz. Online check-in yaptırabileceğiniz saatler seyahat edeceğiniz destinasyona göre değişiklik gösteriyor. Varış noktası Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki yolculuklarda, uçuşunuza 1 ila 24 saat kala, Uluslararası yolculuklarda 24 saat kala başlayan online check-in süreniz uçuşunuza 2 saat kala son bulur. Bebekli anneler ve yanında ev hayvanı olan yolcuların check-in işlemlerini havaalanında, havayollarının kontuarında yaptırmaları gerekmektedir. Bir başka seçeneğiniz de self servis kioskları. Havaalanlarında kioskları kullanarak son derece hızlı ve kolay bir şekilde check-in işlemlerinizi yapabilir,koltuğunuzu seçebilir ve biniş kartınızı alabilirsiniz.

American Airlines uçak biletinde bagaj hakkı ve ücretlendirme:

American Airlines oldukça geniş bir uçuş ağına sahip, dolayısıyla bir çok farklı ülke ve şehirlere sefer düzenlemekte. American Airlines`ın belirlediği el bagajı, 56 x 36 x 23 cm ölçülerindedir. Bu ölçülerde bir adet ücretsiz kabin bagajı hakkınız mevcuttur. Belirtilen ölçülerdeki bagaj dışında, bir el veya evrak çantasını ücretsiz taşıma hakkına sahipsiniz. Ücretsiz bagaj hakkınız ise 23 kilo olarak belirlenmiştir. Bagaj hakkı ve ücretlendirme, genel kurallar dışında varış noktalarına, bilet sınıfına ve mesafeye bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. American Airlines uçak biletiyle yapacağınız yolculuğunuza başlamadan önce American Airlines internet sayfasından bagaj hakkınız ve ücretleri ile ilgili detaylı bilgi edinmenizi öneriyoruz.

American Airlines uçuşlarında koltuk seçimi:

Biletinizi online alıyorsanız bu süreçte, oturma planını görerek ve tüm alternatifleri değerlendirerek koltuk seçiminizi yapabilirsiniz. Birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle yanyana koltuklar seçebilirsiniz. Ayrıca uçakta belli koltuklar yolculuk boyunca daha fazla hareket alanı sağladığı için tercih edilmekte, biletinizin sınıfına göre ek ücret ödeyerek bu koltuklardan birini seçebilir ve yolculuğunuzu daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Business ve first class yolcuları dönen ve yatak olabilme özelliğine sahip koltuklarda American Airlines konforunu yaşayabilirler. Uçuş süresince internet kullanma ayrıcalığı da sunan American Airlines yolculuğunuzu keyifli hale getirmek için her türlü konforu sağlamakta.

American Airlines uçuşlarında yiyecek,içecek ve ikram:

American Airlines ile uçan yolculuklar için yemek seçenekleri, deneyimli mutfak elemanları tarafından özenle hazırlanmaktadır.Yemeklerle birlikte ödül kazanmış şarap çeşitleri ve içecekler ikram edilmektedir. Yemek seçimi ile ilgili özel taleplerin bilet rezervasyonu yapılırken bildirilmesi gerekmektedir. Biletinizin sınıfına,yolculuğunuzun mesafesine göre yemek menüleri de farklılık göstermekte.Yolculuğunuza başlamadan önce American Airlines internet sayfasından, zengin yemek menüsüne göz atabilir, yolculuk süresince size sunulacak ikramlar ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

American Airlines

4,0/5
113 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.