Harita

Birmingham Uçak Bileti Fiyatları

Birmingham’a ucuz uçak bileti nasıl bulunur?

Skyscanner’ı kullanarak ucuz Birmingham uçak biletlerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Bilet fiyatları uçuş tarihinize, müsait koltuk sayısına ve hatta rezervasyon yaptığınız güne göre değişiklik gösterse de Skyscanner size seçtiğiniz tarihlerdeki en uçuş uçuşları listeleyecektir.

Eğer uçuş tarihiniz belli değilse, Skyscanner arama panelinde “En ucuz ay” seçeneği ile tüm sene içindeki en ucuz uçuşları görüntüleyebilirsiniz. “Tüm ay” seçeneği ile de belirli bir ay içindeki en ekonomik uçak biletlerini bulabilirsiniz.

 

En uygun fiyatlar için Birmingham’a uçuş rezervasyonu ne zaman yapılmalı?

Erken rezervasyon yapmak, daha ucuz uçak biletleri bulmanıza yardımcı olur. Dolayısıyla Birmingham için uçak biletinizi uçuş tarihinizden en az 7-8 hafta önce yaparsanız, uygun fiyatla Birmingham uçak bileti bulma şansınız artacaktır.

Eğer Birmingham’a uçak bileti fiyatlarını takip etmek isterseniz, Skyscanner’ın Fiyat Alarmı’nı kurabilir ve fiyat değişiklikleri meydana geldiğinde e-posta ile bilgilendirilebilirsiniz.

 

Türkiye’de Birmingham’a direkt uçuşları olan havaalanları

Birmimgham’a direkt uçuşlar İstanbul Atatürk Havalimanı, Antalya Havalimanı, Bodrum Havalimanı ve Dalaman Havalimanı’ndan düzenlenmektedir. İzmir, Adana, Ankara, Konya ve Trabzon gibi birçok şehirden ise Birmingham’a aktarmalı uçmak mümkündür.

İstanbul’dan Birmingham’a ortalama uçuş süresi 4 saat 5 dakika, Bodrum ve Dalaman’dan 4 saat 15 dakika, Antalya’dan ise 4 saat 30 dakikadadır.

 

Türkiye’den Birmingham’a uçan havayolları

Türk Hava Yolları İstanbul’dan, Thomas Cook Airlines ve Thomson Airways Antalya, Bodrum ve Dalaman’dan, Monarch ise Dalaman’dan Birmingham’a direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir. Aegean Airlines, KLMi, Lufthansa ve Swiss gibi birçok Avrupalı havayolonun ise bağlantılı seferleri bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için uçuş hedefi Birmingham olan havayolu şirketleri sayfasını inceleyin.

 

Birmingham’daki havaalanları

Birmingham’da yalnızca bir havaalanı bulunmaktadır. Birmingham Havalimanı (BHX), kent merkezinin yaklaşık 10 km güneydoğusunda konumlanmıştır. Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Amerika ve Karayipler’de birçok noktaya uçuşların düzenlendiği bu havalimanı, 10 milyonu aşkın yolcu sayısıyla 2015 yılında İngiltere’nin en yoğun yedinci havalimanı olmuştur.

Birmingham Havalimanı’ndan şehir merkezine gün boyunca 5 ile 15 dakikalık aralıklarla hareket eden trenlerle ulaşmak mümkündür. Ayrıca 900 numaralı otobüsler de gün içinde havalimanı ile Birmingham’ın merkezi arasında hizmet vermektedir. Havalimanından kent merkezine ulaşımın bir diğer yolu olan ticari taksilerin ücreti ortalama 22 GBP tutmaktadır.

 

Birmingham’a ne zaman gidilir?

İngiltere’nin en büyük ikinci şehri olan Birmingham tüm sene boyunca seyahat etmeye değer bir şehirdir. Bununla birlikte güneş ışıklarının kendini daha çok gösterdiği Temmuz ve Ağustos ayları, güzel havaları tercih edenler için ideal dönemdir. Birmingham’da sene boyunca festivaller düzenlenmektedir ve festival dönemleri de kent oldukça hareketli olmaktadır. Bu festivallerin önde gelenlerinden olan The Flatpack Film Festivali Mart ayında düzenlenmektedir.

 

Birmingham hava durumu

Birmingham sene boyunca benzer seviyelerde yağış almaktadır. Kentte hava genellikle bulutludur. Yaz aylarında gün içindeki ortalama sıcaklıklar 20 C° civarında, kış aylarında ise 6-7 C° civarında seyretmektedir.

 

Birmingham gezi rehberi

Londra’dan sonra İngiltere’nin en kozmopolit şehirlerinden biri olan Birmingham’da, başta nüfusları 150 bini geçen Pakistan kökenliler olmak üzere dünyanın her tarafından gelmiş insanlara rastlarsınız. Çok sayıda İrlandalının da yaşadığı kentte St. Patrick günü kutlamaları en az Dublin’deki gibi neşeli geçmektedir. İngilizler, Birmingham’a kısaca Brum (Brummagem’ın kısaltılmışı), halkına da Brummies demektedir. İkinci Dünya Savaşı’nda tarihi yapılarının önemli bir kısmını kaybetmiş olan Birmingham, savaş sonrası modern mimari eserleriyle dikkat çekmektedir.

Birmingham alışveriş açısından tam bir cennettir. Gerek lüks markaları, gerekse düşük bütçelilere hitap eden dükkanlarıyla olsun Birmingham alışveriş tutkunlarını hayal kırıklığına uğratmayacak cinstendir. Kentin meşhur ticaret ve alışveriş bölgesi Bullring, mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında gelmektedir. Alışverişten yorulanlar için Bullring’de mağazaların yanı sıra çok sayıda kafe ve restoran da bulunmaktadır. 

Birmingham, kültür ve sanatıyla da öne çıkan bir şehirdir. Kafelerde mola verdikten sonra kentte yer alan galeri, müze, sinema ya da baleye gösterilerinden birine gitmek kentin sosyal yaşamının olmazsa olmazlarındandır. Birmingham canlı müzik yapılan kulüpleriyle de bilinmektedir ve gençler ve kendini her zaman genç hissedenler için vtam bir parti şehridir

Paris’ten fazla ağaca ve Venedik’ten fazla kanala ev sahipliği yapan Birmingham’a eğer çocuklarınızla seyahat edecekseniz, dünyaca ünlü Cadbury çikolata fabrikasını da gezi rotanıza almanız tavsiye edilmektedir.

 

Birmingham’da nerede kalınır?

Birmingham otellerine hemen göz atın!

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Birmingham yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.