Harita

Manchester Uçak Bileti Fiyatları

 

Futbol tutkunları için Manchester deyince ilk akla gelen şehrin adıyla da anılan Manchester United ve Manchester City  futbol takımları. Ünlü kırmızı üniformalıların “düşler tiyatrosu” olarak da anılan stadyumu Old Trafford’a gitmek için yapmanız gereken bilgisayarınızın başına geçmek ve SkyScanner’ın yüksek hızla tarama yapma özelliğiyle, Manchester’a en ucuz uçak biletini arzu ettiğiniz zaman aralığı içinde bulmak. Sitede tüm fiyatları ve havayolu şirketlerini karşılaştırmalı olarak listelenmiş halde bulabilirsiniz.Hem paradan hem de zamandan tasarruf etmek için Skycanner’ı kullanın.

Manchester, İngiltere’nin Kuzey batısında yer alan ve aslında Britanya’da sanayileşme hamlesinin ilk adımlarının atıldığı ve geliştiği çok önemli bir merkezdir. Şehir içi ulaşımın tramvay, otobüs ve banliyo trenleri ile sağlandığı Manchester kent merkezi, havaalanına yalnızca 13 Km. uzaklıkta.

Kentte gezmeye, görmeye değer noktaları kısaca belirtmek gerekirse, ilk akla gelenler; Castlefield’de (Kale alanı) yer alan Castlefield Kent Mirası Parkı şehir tarihin bir yansıması olarak düşünülebilir. M.S. 79 yıllarında inşa edilen  Roma Kalesi, viyadükleri, köprüleri, kanalları ve pazaryerleriyle önceleri Manchester'ın kalbiydi. Günümüzde Kent Mirası Parkı olarak hayat bulan bu kale Castlefield Havzası, Bridgewater Kanalı ve bir bilim müzesini içine almıştır. Bilim ve Sanayi Müzesi görülmesi gereken çok önemli noktalardan biri. Sosyal bir sınıf olarak, sanayileşme sürecinde oluşan işçilerin ve sanayileşme adımlarının gözlemlenebileceği müze görülmesi gerekenler arasında. Adeta bir müze cenneti de denilebilecek şehirde, Bilim ve Endüstri Müzesi, Manchester Sanat Galerisi, Manchester Müzesi, Manchester Town Hall, Fog Lane Park, Queens Park, alışveriş için Manchester Fashion Market gezilmesi gereken yerlerdendir. Şehrin en eski ve gözde yapılarından biri olan John Rylands Library’yi belirtmemek olmaz, ihtişamlı binasıyla yapı,  görebileceğiniz  en güzel örneklerinden biri.

Şehirde yaşayan insanların farklı dinlere, kültürlere, kimliklere gösterdiği hoşgörü şehri cazip kılan etmenlerden bir diğeridir. Manchester’dan söz edince Canal Street’ten bahsetmeden geçemeyiz. Diğer adıyla Gay Village olarak da bilinen şehrin çok eğlenceli bu kısmını ziyaret etmeniz tavsiyelerimiz arasında. Farklı eğlenceleri, showları ile ünlü kentin bu bölümü gece hayatını sevenler için biçilmiş kaftan.

Şimdi yapmanız gereken bu görülmeye değer şehre gidebilmek için Skyscanner’dan bir bilet seçmek. SkyScanner’la seyahat planlarınızı yapmak  pratik, kolay ve çok çabuk.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Manchester yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.