Harita

Bournemouth Uçak Bileti Fiyatları

Bournemouth, İngiltere’nin güney kıyılarında yer alan bir sahil kentidir. Nüfusu 180 binin üzerinde olan şehir, başkent Londora’ya 170 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bournemouth, plajları, gece hayatı ve alışveriş imkanlarıyla oldukça popüler bir turistik merkezdir ve her yıl 5 milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Aynı zamanda bölgenin en önemli ticari ve finansal merkezidir. İngiltere’nin geneline göre daha ılıman bir havaya sahip olan Bournemouth, bu özelliğiyle emeklilerin de tercih ettiği bir şehirdir. Viktorya dönemi mimarisine sahip yapılarıyla dikkat çeken İngiltere’nin bu güzel kentini ziyaret etmek için Skyscanner’ın arama motorundan, farklı havayollarının seçtiğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Bournemouth uçak biletlerini karşılaştırmalı olarak görüp, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Bournemouth altın kumlu uzun sahilinin yanı sıra sahilde yer alan iki büyük iskele ile ünlüdür. Bunlardan Bournemouth Pier, 1880 yılında inşa edilmiştir ve 305 metre uzunluğundadır. Boscombo Pier’in açılışı ise 1889 yılında yapılmıştır ve 230 metre uzunluğundadır. Bournemouth’un ünlü dini yapıları ise kentin ilk kilisesi olan, 1879 yılında inşa edilen St. Peter Kilisesi ile St. Stephen Kilisesi ve St. Clemment Kilisesi’dir. 1881 yılında otel olarak inşa edilen Bournemouth Belediye Binası ile 1929 yılında art deco tarzda tasarlanan Pavilion Tiyatrosu kentin görülmeye değer binalarındandır. The Bournemouth Eye adı verilen sıcak hava balonu ile 192 metre yükseklikten Bournemouth ve çevresinin manzarası izlenebilmektedir.

 

UÇUŞ

 

Bournemouth’a, kent merkezinin yaklaşık 7 km kuzeydoğusunda yer alan Bournemouth Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Batı Avrupa ve Akdeniz’deki çeşitli kentlere tarifeli seferlerin bulunduğu havaalanından, Kuzey Afrika, Kuzey Amerika ve Karayipler’e de sezonsal ya da charter uçuşlar düzenlenmektedir. Türkiye’den Bodrum, Dalaman ve Antalya gibi havaalanından yaz sezonunda direkt seferlerin yapıldığı Bournemouth’a uçmak için Skyscanner arama panelini kullanarak farklı havayollarının en uygun fiyatlı Bournemouth uçak biletlerini görebilirsiniz. Skyscanner sizi seçtiğiniz havayolunun ya da seyahat acentesinin sayfasına yönlendirip, rezervasyon işleminizi yapmanıza yardımcı olur.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

İngiltere, Avrupa Birliği’ne üye olmakla birlikte Schengen bölgesine dahil değildir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İngiltere’yi ziyaret edebilmek için Birleşik Krallık vizesi almaları gerekmektedir. İngiltere’de kullanılan para birimi, İngiliz Sterlini’dir.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Bournemouth, sene boyunca ılıman olan iklimiyle ünlüdür. İngiltere’nin geneline göre daha az yağış almaktadır. Mayıs ile Eylül ayları arası, havanın en sıcak olduğu, uzun ve güneşli günlerin olduğu dönemdir ve kente en çok ziyaretçi bu dönemde gelmektedir.

ret etmek için en iyi zamandır. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Bournemouth yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Bournemouth şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Bournemouth.
TUI, easyJet ve Ryanair, Bournemouth yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Bournemouth yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.