Harita

Liverpool Uçak Bileti

Beatles`in Şehri

Liverpool, İngiltere‘nin Merseyside bölgesinde önemli bir liman kenti ve ülkenin en büyük ve önemli şehirlerinden biri aynı zamanda.

2008 yılında Avrupa Kültür başkenti seçilen ve yaklaşık 800 yıllık bir tarihe sahip olan Liverpool‘da, UNESCO‘nun Dünya Mirasları listesinde korumaya aldığı bir çok bölgeden sözetmek mümkün.

Futbol severlerin çok iyi bildiği bir şehir olan Liverpool, başarılı futbol takımları ve her yıl yapılan Grand National at yarışları ile de adından sözettirmekte.

Mimarisi ile tarihini yansıtan ancak günümüzü de yaşayan atmosferi ile Birleşik Krallık şehirlerinin tüm karakteristik özelliklerini taşıyan bir şehir olan Liverpool‘da görülmesi gereken bir çok yer var, ana başlıklar halinde vermek gerekirse şehir meydanı ilk görülecek mekan olabilir.

Şehir merkezinde bulunan  1700‘lü yıllardan kalma son derece etkileyici, dev bir sanat merkezi ilk dikkat çeken yapı. Deniz kıyısında bulunan Royal Liver gökdeleni ise 1911 yılında yapılmış bir saat kulesi ve şehrin sembollerinden biri. Lime Caddesi‘nde bulunan  St. George Salonu da Greko-Romen tarzı ile dikkat çeken dev bir bina.

Liverpool Belediye Binası da şehirde dikkat çeken yapılardan biri, 1754 yılında inşa edilen bu taş bina son derece zarif bir mimari örneği olarak çıkmakta karşımıza. Şehirde ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken bir başka nokta ise Edge Hill bölgesinde, yeraltında bulunan tüneller. 1800‘lü yıllarda inşa edildiği tahmin edilen tünellerin tam olarak ne amaçla yapıldığı bilinmeyen bu tüneller şu anda tünellerde bir kültür merkezi hizmet vermekte.

Liverpool şehrinde bulunan müzelerden World Museum‘da, Roket Bilimi Sergisi ve Mısır eserlerinden oluşan  koleksiyonlar sergilenmekte, Merseyside Denizcilik Müzesi ise adınadan anlaşılacağı gibi denizcilik tarihi ile ilgili bilgi sahibi olunabilecek bir müze.

Dünyaca ünlü müzik Grubu Beatles‘ın şehri olan Liverpool‘da, ünlü gruba dair bir müzenin olması kaçınılmaz. The Beatles Story adı verilen müzede, grubun kullandığı enstrümanlardan, özel eşyalarına kadar bir çok ürün sergilenmekte ve müze şehrin en çok ilgi gören turistik noktalarından biri durumunda.

Walker Sanat Galerisi, Tate Liverpool sanat galerisi, Futbol meraklılarının kaçırmak istemeyeceği Anfield Road Stadyumu, Uluslararası Kölelik Müzesi, İngiliz resim sanatına dair eserlerin sergilendiği bir galeri olan Sudley House , Liverpool Filarmoni orkestrası, konser salonu şehrin diğer önemli mekanları.

Albert Limanı‘nın bulunduğu liman bölgesi şehrin seçkin bölgelerinden ve şehrin sosyal yaşamına hayat veren bölgelerden biri. Karakteristik bir yapısı olan bölgede bulunan birçok mağaza, bar ve galeri eski depolardan dönüştürülerek yapılmış. Rope Walks ve Hope Street bölgeleri yakınında bulunan Çin Mahallesi ise şehrin renkli ve hareketli bir başka yüzü.

Liverpool, eski ve yeniyi bir arada bulabileceğiniz son derece etkileyici bir mimariye sahip, ziyaretçilerini alışverişten, yeme içme, eğlence alternatiflerine, son derece geniş bir yelpazede sunduğu seçenekleriyle ağırlamakta.

Sahip olduğu Tarihi ve kültürü ile son derece doyurucu bir tatil vadeden bu şehre gitmek için bırakın Skyscanner, Birleşik Krallık yönündeki tüm uçuşları tarayarak, sizin için en uygun Liverpool uçak biletini bulmanıza yardımcı olsun.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Liverpool yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.